ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




što mislite bi li se upravi atlantske plovidbe isplatilo sada uložiti dio novaca u najam par dobrih brodova po ovim mizernim vozarinama i dodatno zaraditi na povećanju vozarina koje jednostavno mora usljediti?
možda je malo riskantno na prvi pogled ali…

Na drugi pogled je jos riskantnije. Danas se spasavaju gace. Vidi di je dosao BDI. Brod sa kreditnim opterecenjem na ovim vozarinama gubi.
[/quote]
Tech…
ali nas vrsni manager ce nas izvuc sljedecim pojavljivanjem u medijima……
a da mu skupimo nekaj i platimo da to vise neradi….
ps…mozes biti miran…u cetvrtak je izjavio da moze voziti po 0 $ i da mi imamo para 3 godine voziti po toj cjeni……..
[/quote]
Ta mi nije po gustu. Topi nasu dividendu za iducu godinu. Lako je baratat sa tudjim.Imam jednu zamjerku na upravu. Ako vec oni ne zele pituravat sta ne zaposle Maceka? Ispekao je zanat u Vladi i ima svoju PR agencioju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


raste samo diana.. ,

opet krivo, danas zeleni DSX, EAGLE i GENCO. I to već 4. dan za redom

Crveni Drys, ESEA, NM i EXM nakon dva do tri dana popriličnog rasta, a jučer i dvoznamenkastog. S obzirom da je SP završio preko 3% u crvenom, a NASDAQ preko 4 %, ovi jednoznamenkasti padovi nekih brodara danas su gotovo beznačajni i to je vrlo indikativno.

Ne kužim kolega u čemu je problem?

Drys je prije 10 -ak dana bio na najnižoj razini u zadnjih godinu dana od 16$. Sada je, uključivši i današnji pad od 8%, na preko 22$ što je rast od 40% sa dosegnutog dna. ATPL je danas završila na uvjerljivo najnižoj razini u godini dana. Nadalje, Drys je još uvijek na cca 80% većoj cijeni od vremena s početka rasta u 2007, kad je ATPL bila na ovim razinama. Evo kad me već potežeš za jezik. Iako se na ovo sve možeš i popišati, ali kad već tako histerično postaš linkove preko bare…

Ne moram gledati tvoj link da bih znao da idemo prema najnižem BDI indexu od 1986. Cape na spotu vozi za 9K dolara, u isto vrijeme Suprić košta 11K. Zar ti stvarno misliš da je to održivo? Čak i kratkoročno?

Ovdje vidim, svi ko krdo skaču s broda po 1100 jer nisu u stanju držati papir niti par mjeseci kad tamo neki super IGH ili HT čekaju upravo na vas. [lol] [kiss]
[/quote]

mala napomena na sve , bila ona prošli tjedan ispod 1100,. A što se tiče održivosti , nekako mi se čini da je jako moguće…. i to dovoljno dugo da se spustimo bliže nominali :(.





što mislite bi li se upravi atlantske plovidbe isplatilo sada uložiti dio novaca u najam par dobrih brodova po ovim mizernim vozarinama i dodatno zaraditi na povećanju vozarina koje jednostavno mora usljediti?
možda je malo riskantno na prvi pogled ali…

Na drugi pogled je jos riskantnije. Danas se spasavaju gace. Vidi di je dosao BDI. Brod sa kreditnim opterecenjem na ovim vozarinama gubi.
[/quote]
Tech…
ali nas vrsni manager ce nas izvuc sljedecim pojavljivanjem u medijima……
a da mu skupimo nekaj i platimo da to vise neradi….
ps…mozes biti miran…u cetvrtak je izjavio da moze voziti po 0 $ i da mi imamo para 3 godine voziti po toj cjeni……..
[/quote]
Ta mi nije po gustu. Topi nasu dividendu za iducu godinu. Lako je baratat sa tudjim.Imam jednu zamjerku na upravu. Ako vec oni ne zele pituravat sta ne zaposle Maceka? Ispekao je zanat u Vladi i ima svoju PR agencioju.
[/quote]

il bar Juru Radića 🙂



Ovdje vidim, svi ko krdo skaču s broda po 1100 jer nisu u stanju držati papir niti par mjeseci kad tamo neki super IGH ili HT čekaju upravo na vas. [lol] [kiss]

Pa ako brod tone,a tone pokusaj naci spas tako da ne potones s njim to je logika ljudi … neko pogodi neko ne …. takav život.

BTW ako mislis da treba držati papir par mjeseci onda očigledno da mislis da će sutra onda pasti …. pa svi mi mislimo da će taj papir ATPL vrijediti ali kad ….. par mjeseci iskreno volio bi više od ikoga da si u pravu, ali mislim da mi prestoji lijepo dugo i oblačno ( ne sunčano ) čekanje na ovoj dionici.
[/quote]

Ovako ti ja vidim situaciju. Iskreno, vrlo je moguće ,kako ti kažeš, dugo oblačno (ne sunčano) čekanje na ovoj dionici. No u tom slučaju ja neću mirno čekati nego fino kupovati svako malo po mogućnosti. Pa koliko trajalo trajalo. Nakon 5 godina, imat ću fini broj dionica, a bik će doć… kad tad. Firma je dobra, flota će s krajem sljedeće godine bit skompletirana i puno mlađa u odnosu na svjetski prosjek, bilanca je čvrsta, prošli su i gora sranja. E sad… postoji i varijanta B, a to je da budemo spremni i za brzi zaokret. Jer bi tebe zaista začudilo da krajem godine vozarine naprave rebound samo takav? mene ne bi. I naravno… kada bih bio siguran da će za dva-tri dana cijena biti 900 kuna ili niže, naravno da bih sve sad prodao, ali nisam… ili ne sasvim… pa zato nisam ni sasvim u poziciji, već samo dijelom. Ali sigurno ne bih ni u ludilu prodavao ATPL po 1100 da bih kupio neku drugu dionicu, a to se sad dobrim dijelom događa.
[/quote]



Ovdje vidim, svi ko krdo skaču s broda po 1100 jer nisu u stanju držati papir niti par mjeseci kad tamo neki super IGH ili HT čekaju upravo na vas. [lol] [kiss]

Pa ako brod tone,a tone pokusaj naci spas tako da ne potones s njim to je logika ljudi … neko pogodi neko ne …. takav život.

BTW ako mislis da treba držati papir par mjeseci onda očigledno da mislis da će sutra onda pasti …. pa svi mi mislimo da će taj papir ATPL vrijediti ali kad ….. par mjeseci iskreno volio bi više od ikoga da si u pravu, ali mislim da mi prestoji lijepo dugo i oblačno ( ne sunčano ) čekanje na ovoj dionici.
[/quote]

Ovako ti ja vidim situaciju. Iskreno, vrlo je moguće ,kako ti kažeš, dugo oblačno (ne sunčano) čekanje na ovoj dionici. No u tom slučaju ja neću mirno čekati nego fino kupovati svako malo po mogućnosti. Pa koliko trajalo trajalo. Nakon 5 godina, imat ću fini broj dionica, a bik će doć… kad tad. Firma je dobra, flota će s krajem sljedeće godine bit skompletirana i puno mlađa u odnosu na svjetski prosjek, bilanca je čvrsta, prošli su i gora sranja. E sad… postoji i varijanta B, a to je da budemo spremni i za brzi zaokret. Jer bi tebe zaista začudilo da krajem godine vozarine naprave rebound samo takav? mene ne bi. I naravno… kada bih bio siguran da će za dva-tri dana cijena biti 900 kuna ili niže, naravno da bih sve sad prodao, ali nisam… ili ne sasvim… pa zato nisam ni sasvim u poziciji, već samo dijelom. Ali sigurno ne bih ni u ludilu prodavao ATPL po 1100 da bih kupio neku drugu dionicu, a to se sad dobrim dijelom događa.
[/quote]
da krivo ne shvatiš, kolega, tu je srž, shortam ju već danima u 10.05 prodam i u 15,58 kupim, podebljavam količinu, al u konačnici svaki dan pušim, uz veći broj dionica manja vrijednost??? a na to nisam navikao kao ni većina ulagača ovdje i već sam izluđen od BDI, DRYS,….. i inih indexa.

Sve ovo što radim radim u vjeri oporavka ATPL, jer po jednostavnoj logici tko prvi i najviše padne prvi se i digne……

tako da do daljnjega ostajem u atpl i ne pada mi na pamet nju prodat pa ući u IGH ili sl, ako ju prodam onda je to la papapa burzi na neko vrijeme
pozdrav

Interesantno je ponašanje naših ljudi. Čim nešto šušne bježe iz dionica koje JOŠ UVIJEK IMAJU PUNO BOLJE POKAZATELJE i čak daju dividendu u dionice sa slabijim pokazateljima i bez dividende. Ali, i to je burza i psihologija burze, a pogotovo psihologija naše burze. Evo, npr. kad DJIA pada onda se naši nešto prepadnu i Crobex pada, ali kad DJIA raste e onda ne vrijedi obratno. Vidjet ćete danas da će Crobex padati jer je DJIA pao. Isti takvi su, ako ne i gori komentari naših novinara. Kad raste cijena nafte onda “zbog toga pada DJIA”. Ali kad cijena nafte pada onda nema komentara da bi zbog toga trebao rasti DJIA. Ili, još bolje, kad indeks padne 0, nešto onda možete pročitati naslove POTONUO CROBEX. Sve skupa nije lako prosječno glupom Hrvatu snaći se u gomili gluposti, a ako tome priključimo i neke napise koji mi smrde na naručeno onda se i nemamo pravo isčuđavati svemu ovome. Rekao bi jedan moj prijatelj, valjda to tako mora bit.

da krivo ne shvatiš, kolega, tu je srž, shortam ju već danima u 10.05 prodam i u 15,58 kupim, podebljavam količinu, al u konačnici svaki dan pušim, uz veći broj dionica manja vrijednost??? a na to nisam navikao kao ni većina ulagača ovdje i već sam izluđen od BDI, DRYS,….. i inih indexa.

Sve ovo što radim radim u vjeri oporavka ATPL, jer po jednostavnoj logici tko prvi i najviše padne prvi se i digne……

tako da do daljnjega ostajem u atpl i ne pada mi na pamet nju prodat pa ući u IGH ili sl, ako ju prodam onda je to la papapa burzi na neko vrijeme
pozdrav

Važno je da si ti na duplom ili troduplom broju dionica, a oporavak i profit će doći, samo se moraš strpiti 5 mjeseci ili 5 godina, nije bitno, nakon toga bit ćeš bogat čovjek, tu nema dvojbe. Klasično profitiranje na recesiji.
Slično se sad događa sa nekretninama u RH, pametni užurbano prodaju i dogodine će za iste novce kupovati na boljim lokacijama i veće nekretnine jer ne treba biti Albert Einstein da bi se predvidio pad cijena od 40%. Samo treba imati mu.. [tongue]

Skrenuli vi s teme, a što se tiće nekretnina u Lijepoj našoj one mogu maximalno roknut 20% u prosjeku, s tim da bolje lokacije neće padati više od 10%

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Skrenuli vi s teme, a što se tiće nekretnina u Lijepoj našoj one mogu maximalno roknut 20% u prosjeku, s tim da bolje lokacije neće padati više od 10%

Yeahh, right
[lol]

Čak i u Zagrebu 20-30% nije upitno a u nekim drugim kontinentalnim dijelovima jako jako puno.
Prijatelj mi ima agenciju, 3 mjeseca nitko nije ni zazvonio telefonom a kamoli nešto kupio.
More, osim najljepših lokacija sve ostalo down down down


Skrenuli vi s teme, a što se tiće nekretnina u Lijepoj našoj one mogu maximalno roknut 20% u prosjeku, s tim da bolje lokacije neće padati više od 10%

Na temelju čega to procjenjuješ?
Ako je recimo kvadrat stana u ZG mjerljiv sa kvadratom u Njemačkoj i Austriji onda itekako ima mjesta za pad. Samo da malo zatvore pipu kreditima i biti će svega.


Skrenuli vi s teme, a što se tiće nekretnina u Lijepoj našoj one mogu maximalno roknut 20% u prosjeku, s tim da bolje lokacije neće padati više od 10%

Malo morgen rista, tražit će se i tu likvidnost…..inače govorio sam ljudima zadnje dvije
godine da su ludi kaj daju po 2000 eura u zg za stanove…..sve iznad 1500 eura za stan u
zg je ludost, al ko voli nek izvoli…

opet se ovdje pise o pokazateljima… ja se nadam da su ljudi koji pricaju o indikatorima znaju da za cjenu dionice su bitnu buduci indikatori…
pa kolki je onda forward P/E ako su prihodi od vozarina pokrivaju tek samo troškove?

Evo počelo je, danas bi mogli završit na 1000….

New Report

Close