ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

molim iskusne kolege kakvi su izgledi da cijena dionice još padne da ga mi sa visokim prosjekom popravimo ….

Kune nisu problem, kuna nema

Ko sumanuto se prodaje. Ali i kupuje. Puno je dionica prošlo zadnjih dana. jaaaako puno. Ipak.. nije ATPL INA ili HT sa 300K dioničara. Tu nas je ipak manje, kolko god da smo narodni, a likvidni smo do bola. ZAŠTO? Zašto smo toliko likvidni? Ja mislim da je ovo što se događa dobro. Dosta ekipe i fondova trese i odustaje od cijele priće, barem privremeno ako ne i zauvijek. OK, ja ću radije skupljati po podu nego se penjati po drveću. I danas sam skupljao. Malo, al sam skupljao. Što se mene tiće nek se taljiga ili pada što dulje. Ja ću skupljati… S novogradnjama koje su u planu do kraja sljedeće godine ovo će bit jedna super nova flotica. Bilanca kompanije je jaka. Puno jača nego prije 3 godine kad se cijena taljigala između 750 i 900 kuna. Iskustvo od 50-ak godina… itd. BDI grebe dno. Mislim da po pitanju pada vozarina dodatne škove na cijenu sumnjam da možemo doživjeti (kao što se moglo očekivati na cijeni od 1900). S druge strane, brodari u USA također grebu dno. Vidljivo iz trgovanja zadnjih tjedan dva. Mislim da je sve već dobro anticipirano u cijeni. Ne kažem da nećemo više pasti, ali mislim da nekih šokvoa i stepenica na otvaranju od po 200 više neće biti. Puno ulagača, što velikih što malih bježi van jer kratkoročno do srednjoročno vidi bolje prilike. To je pitanje špekulacije i to poštujem. VRATIT ĆE SE RODE [cool] [wink], kad tad…meni se ne žuri. Ima godina… bik će doć.

I'LL BE BACK


ina se taljigala par mj. na 2k do objave preuzimanja onda paljba po asku…..zanimljivo bi bilo na atpl….kolika je ono vrijednost firme???

Kolega da čitate postove znali pi kolika je vrijednost firme jer sam danas već napisao!!!! [proud]

Dobar, Loš, Zao

U Americi potop brodara


U Americi potop brodara

To je danas, sutra pa za isti postotak gore. Oni kako padnu, tako odmah drugi dan narastu.


molim iskusne kolege kakvi su izgledi da cijena dionice još padne da ga mi sa visokim prosjekom popravimo ….

Odi na tehničku analizu. Tamo se barata brojkama koje bi ti jako popravile prosjek.


U Americi potop brodara

a jucer rasli …recimo drys 16.nekaj sitno
jes ti pad.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


U Americi potop brodara

Hvala na ocjeni 1 … očigledno rastu.
Pa ljudi mislite da mene ne svrbi. Imam Atpl pola portfelja po visokim cijenama cca 1500 i par lipa, znam da je namjerno ruše, ali izgleda da to sve ode …s vragom jos jedno dugo razdoblje. Jedno je sigurno moje dionice su na sigurnom i nitko ih nece dobiti na poklon po diskontu pa makar trajalo 2 godine ( a nažalost hoće …) ali u strpljenju je spas …. bolje nego da je lova u banci a, banka trop ….
Uvijek cu dobiti više nego da držim novac te 2 godine u banci.



U Americi potop brodara

To je danas, sutra pa za isti postotak gore. Oni kako padnu, tako odmah drugi dan narastu.
[/quote]

Imas pravo na 0 su. Koliko narastu toliko padnu, ali to je ipak samo matematika s kojom si se vjerojatno posvađao davno još. Evo vidi DRYS rezultai su čudni prema tvojoj formuli.
Evo primjer za DRYS
52week Range: 15.80 – 131.34 . Da prevedem ATH u zadnja 52 tjedna je 131 , a minimum 15,80 stvarno su na 0.



U Americi potop brodara

a jucer rasli …recimo drys 16.nekaj sitno
jes ti pad.

[/quote]

bojim se da obzirom na današnje odjeke Nasdaq a , te BDI ( pogledajte oko 14 sati danas koliko je protrženo dionica po 1115 kn … istrpavanje ), pa onda naslova brodari potopili crobex

sutra blokada 🙁 1.022… aj tko će ujutro znati tko je tržio u petak nek stavi, pliz…


U Americi potop brodara

he he… krivo!

DSX raste već doslovno četvrti dan ZA REDOM. Drys dva dana raste pa jedan dan pada, a raste više nego pada. Mislim da su vrlo OK tamo. No… kako će to nama pomoći? [cool]

I'LL BE BACK

New Report

Close