ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Može K/P

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


tankerska +3%
atlanska -4%

ma bajno [thumbsup]


Bio je veliki skriveni na 1150 i stalno ga je dopunjavao kako su ga cistili.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Zaboravili ste da je prezaduženost stranih brodara uvjetovala ovakav drastični pad.

Vi ste pak propustili da je svjetska kriza ipak glavni krivac za ovaj pad. Budite barem korektni,jer
ljudi trpe velike gubitke i ne trebaju im lažne loše informacije.Proučite i korektno pišite.

Usput, na ATPL sam imao preko godinu dana i popušio a Vi ju koliko vidim nemate. Kaj ju onda sad ne kupite kad je tak podcijenjena?

Inace, kad se kupuje dionica kupuje se BUDUCNOST, a ne PROSLOST ili SADASNJOST. S ovakvim vozarinama i krizom u svijetu buducnost je sve samo ne svijetla u dogledno vrijeme. Ili mislite da Lonza druka i prica bajke da se jeftino nakrca?
[/quote]
Vi jednostavno dajete lažne informacije.Strani suhi brodari su pali za šezdeset i nešto posto.Da li zbog svjtske krize,lošeg menađmenta,prevelike prezaduženost i ne znam zbog čega,ali ne
deset puta nisu ,što je jednostavno, laž.Ponavljam ,proučite i pišite.Čak i ako su pozitivne neistinite informacije rušite vlastitu vjerodostojnost.

Kada je bila dobra budućnost i dobra očekivanja ATPL je bila i 3.800.A sada je tri puta jeftinija.
Tko vam kaže ,da dionica po ovoj cijeni nema odlična šansa za zaradu,jer trenutna kriza BDI i vozarina nije potopila brodove.Kriza će pomesti najslabije,a iz svega toga ATPL može izaći kao dobitnik i ja u to vjerujem.
Moj favorit je TNPL,ali ipak brodar jer na našem tržištu od brodara boljeg nema.Oni su naućili zarađivati vani ,a tu opstaju samo najbolji.Razlog više za biti u dionicama brodara bez obzira
na sadašnje loše vozarine.

Tržište je reagiralo i spustilo cijene brodara.Možda previše,a možda će pasti još.To je stvar osobnih
odluka svakog investitora da odredi dno.Danas kupuju oni koji smatraju da je to dobra kupnja i da
dionica neće niže.A prodavaju oni koji moraju ili oni koji smatraju da to pada još.Netko je u pravu.
Tko?.Pokazati će vrijeme.
[/quote]

Ja bi ipak rekao da ove godine je ATPL favorit jer ipak se pokazalo da sklapanje terminskih ugovora ima smisla…
međutim vidjet ćemo kolko terminski ugovori imaju ponder u ukupnim prihodima u q4…
sjecam se da se pisalo u ugovorima nakon skupstine… bilo bi dobro kad bi netko napisao (ako itko zna) koji brod ima kakav ugovor (i na kolko dugo)
kod TNPL to je apsolvirano


tankerska +3%
atlanska -4%

ma bajno [thumbsup]


BDTI raste,BDI pada,a možda i nadoknađivanje razlika iz ranijih dva tri mjeseca.Meni je ovo jasno
i normalno po fundamentalnoj analizi.Ali ZSE i fundamentalna analiza nemaju ništa zajedničko.
Mi na TNPL smo imali jednog velikog prodavača koji je ubijao dionicu i kada je trebala rasti.Nisu bile
potrebne loše vijesti.Padali smo više od Crobexa,čak i kada su vozarine bile na trogodišnjem
maksimumu.Malo negativne kampanje u vezi nagrada zaposlenicima i ode sve u 3PM.

Ista stvar sada i na ATPL.Negativna kampanja i dionica pada,jer ima jako veliki broj malih ulagača.
A vrijeme ko stvoreno za paniku.Dosta je i petarda.

Evo u par minuta milja i pol iskrcana po bidu. Nek mi sad netko kaže da se ovo iskrcavaju "mali" ulagači pod utjecajem članaka u medijima… [rolleyes]


Vi jednostavno dajete lažne informacije.Strani suhi brodari su pali za šezdeset i nešto posto.Da li zbog svjtske krize,lošeg menađmenta,prevelike prezaduženost i ne znam zbog čega,ali ne
deset puta nisu ,što je jednostavno, laž.Ponavljam ,proučite i pišite.Čak i ako su pozitivne neistinite informacije rušite vlastitu vjerodostojnost.

Ok Vi ste isli precizno racunat stvari – ja nisam jer nema potrebe. Poanta onog sto sam rekao je bila slijedeca: bdi pao cca 9x, ameri 6x, atpl sad vec i vise od 3x. Trebam li maketu napravit da se shvati na sto sam ciljao i kakva se ocekivanja mogu imati za kretanje cijene ATPL u skorije vrijeme? Bez uvrede, ali primijetih kad se jako strucni ljudi upuste u predetaljne analize od drveta ne vise sumu. No, kak ste rekli vrijeme ce pokazati tko je bio u pravu.

@ alien
sam mi reci jel’ ovo TA ili FA analiza, nekak se ne snalazim
[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Cini mi se da ovo trenutno nema veze ni sa krizom ni sa zdravim razumom. Neki fond ocito treba pare, i iskrcava se ludjacki. A mi svi mu drzimo cijenu. Evo upravo su poslali kamikaze da pometu sve do 1100 i sad su otisli na marendu 🙂


još jednom ću ponoviti jer kruže razne dezinformacije: lonza je rekao da vozarine padaju zbog krize povjerenja između prodavača i kupaca. dakle zbog kreditne krize. drugim riječima, ne iz nekog fundamentalnog razloga. pratite libor, pratite vix, na kraju pratite i svjetske brodare i znat ćete kamo se krećemo, a nemojte se orijentirati po grčevitim pokušajima hrvatskih novinarčića s dječjim glasićima da naprave zanimljivu vijest.

Da, to je tocno, ali bi bilo posteno primjetiti i da su upravo ti hrvatski novinarchcici najzasluzniji za uzlet cijene ATPL u protekle dvi godine.

Jer da se u protekle svi tri godine pratilo SAMO to sto ti navodis (libor, vix, svjetsko brodoarstvo itd) ne bi nikad ATPL dosegla onoliki ATH.

Isti mediji i ista PR koja je tu dionicu pumpala, sad je ismpumpavaju. Bog da, Bog uzeja, reklo bi se.



Vi jednostavno dajete lažne informacije.Strani suhi brodari su pali za šezdeset i nešto posto.Da li zbog svjtske krize,lošeg menađmenta,prevelike prezaduženost i ne znam zbog čega,ali ne
deset puta nisu ,što je jednostavno, laž.Ponavljam ,proučite i pišite.Čak i ako su pozitivne neistinite informacije rušite vlastitu vjerodostojnost.

Ok Vi ste isli precizno racunat stvari – ja nisam jer nema potrebe. Poanta onog sto sam rekao je bila slijedeca: bdi pao cca 9x, ameri 6x, atpl sad vec i vise od 3x. Trebam li maketu napravit da se shvati na sto sam ciljao i kakva se ocekivanja mogu imati za kretanje cijene ATPL u skorije vrijeme? Bez uvrede, ali primijetih kad se jako strucni ljudi upuste u predetaljne analize od drveta ne vise sumu. No, kak ste rekli vrijeme ce pokazati tko je bio u pravu.
[/quote]

Evo nekih brojeva da vam bude lakše računati i upoređivati:
BDI ove godine sa cca 12000 pao na 1355, DRYS sa 130,97$ na 24,56$ (uzeo ovog brodara samo primjera radi), ATPL sa cca 3500 kn na 1120 kn.
Svi brojevi lako dostupni i provjerljivi.

to all:
koje veze ima ATH strane firme i ATH nase firme?
Da li su to usporedive brojke?
Da li nam je trziste jednako likvidno.., razvijeno, itd…

Zato se grozim analitiacra koji spominju ATH

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

[/quote]
Da, to je tocno, ali bi bilo posteno primjetiti i da su upravo ti hrvatski novinarchcici najzasluzniji za uzlet cijene ATPL u protekle dvi godine.
[/quote]
Pa i nebi se bas slozio. Bilo je i dosta udaraca od strane placenih pera. Sjetite se samo Gatarinih dejstvovanja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close