ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zaboravili ste da je prezaduženost stranih brodara uvjetovala ovakav drastični pad.

Vi ste pak propustili da je svjetska kriza ipak glavni krivac za ovaj pad. Budite barem korektni,jer
ljudi trpe velike gubitke i ne trebaju im lažne loše informacije.Proučite i korektno pišite.

Usput, na ATPL sam imao preko godinu dana i popušio a Vi ju koliko vidim nemate. Kaj ju onda sad ne kupite kad je tak podcijenjena?

Inace, kad se kupuje dionica kupuje se BUDUCNOST, a ne PROSLOST ili SADASNJOST. S ovakvim vozarinama i krizom u svijetu buducnost je sve samo ne svijetla u dogledno vrijeme. Ili mislite da Lonza druka i prica bajke da se jeftino nakrca?

sam da kazem svoje misljenje.
Bili bi na 1500 kuna da neko ne izalzi pošto poto. Ovo je smješno za gledat kako rokaju po bidu na ovakvom stanju.

Samo neko se konstantno postavlja…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

katastrofa se nastavlja……u režiji naših veletrgovaca…… za sada -3,74% sa 2,27 miljuna…….


sam da kazem svoje misljenje.
Bili bi na 1500 kuna da neko ne izalzi pošto poto. Ovo je smješno za gledat kako rokaju po bidu na ovakvom stanju.

Samo neko se konstantno postavlja…

Pa uz toliku kampanju na dole …. a, sad ce jos po koji interview ….. nije viđeno bar ja neznam da ikad neko od suvlasnika firme pljuje po svojoj firmi …. svaka cast. Znam da je režirano da se sto jeftinije pokupe dionice ali ovo je sramota …. ali ako tako njima odgovara odgovara i meni. Ja mogu cekati ali moje dionice nece vidjeti …



Imam lagani osjećaj da su svi negativni komentari koji se gomilaju ovih dana samo krinka za one koji se lagano krcaju ili potiho dokupljuju i smanjuju prosjek……
Uostalom, svi znaju što će prvo krenuti gore, kad se nas konačno reflektira ovo današnje Evropsko, a čini se i Američko zelenilo….

prava info se placa….za sve ostalo tu je forum….citirano…

[/quote]

Ako misliš da imaš pravu info, za plačanje se možemo uvijek dogovoriti a ako nemaš onda nemoj sr.t.
A kolegu Aliena u potpunosti podržavam jer realno sagledava situaciju i ne živi u oblacima i vjerovatno trguje sa svojim parama. Nemam ATPL jer sam izašao sa gubitkom i ne mislim ga kupovati jer bi realno trebao biti na 800 kn. Nisam neki analitičar nego samo ulagač koji želi zaraditi


sam da kazem svoje misljenje.
Bili bi na 1500 kuna da neko ne izalzi pošto poto. Ovo je smješno za gledat kako rokaju po bidu na ovakvom stanju.

Samo neko se konstantno postavlja…

Da te nadopunim… mnogi se postavljaju… evo i juče na dnevniku bilo o brodarima, naravno sve u crnim tonovima i još naglašena atpl među njima.
Nisam od onih koji vide ovdje neku urotu jednostavno vozarine su enormno pale i to je vijest, da banke razmišljaju o daljnjem kreditiranju brodara takođe je vijest kao i da neki brodari vani već propadaju.
Utjeha može biti da će brodara uvijek trebati i oni koji prežive ovo razdoblje rast će više nego ikad prije jer će se konkurencija smanjiti. [thumbsup]

Jedna stvar je kriza, a druga je ovo što se vidi iz aviona sa svim strašilima od 300 kom koja se pojave, pa nestanu, pa se opet pojave – kako netko silno želi kupiti što je više moguće ovako jeftino (koliko je sada P/E?)
Pa zato i članci, pa TV izvještaj i tako… Koji normalan menadžer bi rekao: ne kupujte našu robu, ne koristite naše usluge, ne kupujte naše dionice, jer više ništa ne valjamo, propali smo?
Ma dajte… pamet u glavu – samo sebi vjerujte, uostalom! I informirajte se!

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.



Ali meni je sada jasno da BDI ima svoj život, odn. ovisi isključivo o ponudi i potražnji. I rapidno reagira na istu. I nema na svijetu analitičara koji će ga moći predvidjeti. Niti jednog. Ima samo onih koji imaju više sreće u pogađanju ili manje sreće.

Roster ovaj dio je realnost i jos treba dodati da je bitan faktor financiranje tereta. Ako smo zaronili u recesiju bog nam nece pomoc sljedece 2-3 godine. Ako su poremecaji nastali zbog kreditne krize u Amera nada u kraci rok je vrlo opravdana. Da je trziste zivi organizam potvrdjuje i stanje na scrapu koji se brzo prilagodjava novonastalim uvjetima. Sredinom godine cijena scrapa je bila ATH a danas je na 50% ATH. To je znak da stare rage koje su opstajale na visokim vozarinama i znacajnim ulaganjima u njih gube utakmicu i odlaze gdje im je vec odavno bilo mjesto a to je rezaliste. Kad je dobro islo nitko nije rezao brodove dok je postojala i naj manja sansa produzenja – da vam to priblizim – "saobracajne dozvole". Rezalista su dizala cijenu ne bi li bila atraktivnija. Danas im ocito brodovi dolaze sami pa i cijene idu dolje. To ce u nekom razumnom roku smanjiti pritisak na trziste.
[/quote]
Iznimno mi je u ovom kontekstu zanimljiv i komentar ivane7. Kada se vozarine spuste na jako niske razine, na njima će i dalje neki brodari zarađivati par posto, dok će neki drugi gubiti par posto. Na taj način će doći do pročišćavanja tržišta, profitabilniji će preživjeti, slabi će nastradati. Survival of the fittest! Naravno, kako neki od njih otegnu papcima, smanjivati će se ponuda i cijena vozarina bi trebala napredovati zbog toga. Vrlo zanimljiva teorija!

Ako netko ima kakve povijesne podatke o brodarima, na dulji vremenski period (stoljeće?), cijenio bih da stavi link, pdf, štogod…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

još jednom ću ponoviti jer kruže razne dezinformacije: lonza je rekao da vozarine padaju zbog krize povjerenja između prodavača i kupaca. dakle zbog kreditne krize. drugim riječima, ne iz nekog fundamentalnog razloga. pratite libor, pratite vix, na kraju pratite i svjetske brodare i znat ćete kamo se krećemo, a nemojte se orijentirati po grčevitim pokušajima hrvatskih novinarčića s dječjim glasićima da naprave zanimljivu vijest.


koja je korelacija BDI i DRYS?

Moram ponovit upload. Neki je problem sa serverom

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ako misliš da imaš pravu info, za plačanje se možemo uvijek dogovoriti a ako nemaš onda nemoj sr.t.
A kolegu Aliena u potpunosti podržavam jer realno sagledava situaciju i ne živi u oblacima i vjerovatno trguje sa svojim parama. Nemam ATPL jer sam izašao sa gubitkom i ne mislim ga kupovati jer bi realno trebao biti na 800 kn. Nisam neki analitičar nego samo ulagač koji želi zaraditi

Svaka čast …. iskreno , ali njihov target je puno manji od 800 kn na ovoj dionici … živi bili pa vidjeli.

izgleda da su im brodovi potopljeni

New Report

Close