ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja kupio 8 ili 10 atpl (zaboravio sam) na 2400, hebiga zaheb,

ja im ne vjerujem jer su stavljali gluposti pod radna iskustva i s tim masu

vipy, 19.10.2008. u 20:53
Prije TrendSignali.com, Adin je bio zaposlen u finacijskom sektoru u firmama PriceWatehouseCoopers, Deloitte i KPMG. On trenutno živi i radi u Sarajevu.

ove firme apsolutno nemaju veze sa TA, a stavlja ih pod svoje reference. Covjek apsolutno nema nikakvog profesionalnog iskustva kojom bi potvrdio svoje znanje…

tako da ebentualno stvljanje analiza trendsignali moze ici pod temu najduhovitije komentare… imati uopce software postavljen da cijena dionice moze ici u – je ipak vrhunac gluposti koje sam vidio od njih

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

-200, jel to znači da ću morat platit 200 kuna za svaku dionicu koju posjedujem ? [lol]



cekaj -200?
[smiley]

znaci uzmem 100 dionica i jos mi prodavatelj da 20000kn,ili mozda grjesim????????
[/quote]
Ma nije tako vec—-uzmeš 100 komada i oni ti poklone još 100 komada i dobiješ još 20,000,00 kuna hahahahahaha—- bože sačuvaj


@ Gardist
@ Georgija

Dva pitanje vezana za nasu debatu.

1. Da nije političkom odlukom prekinut rast na 3700 i da je mirovincima dan recimo izlaz u roku od godine dana sa po 8-9% mjesecno kolika bi bila cijena ATPL u 7-8 mjesecu ove godine?

2. Kiliko mislite da ce biti cijena dionice 1.01.2009?

1. Kad u svibnju na ATH za BDI dionica nije dosegla 3200 znalo se da će pasti značajno (doduše nisam očekivao ispod 2000), jer samo su naivci mogli očekivati da će se ta razina BDI zadržati duže vrijeme, baš kao što sad naivci prodaju misleći da će BDI ostati tako nisko 2-3 godine, a u stvari oporaviti će se već u 1-2Q 2009, ne spektakularno ali dovoljno da brodari pozitivno posluju. Nije interesantno svake godine ubirati neto profit u desecima miljuna dolara, mora se uzeti predah.
2. Nisam siguran za cijenu dionice 1. siječnja 2009, trebalo bi pitati Buffeta, no znam da će firma biti jača za dva panamaxa i moguće jednog supramaxa, što bi se moralo odraziti i na dionicu.

[tongue]



@ Gardist
@ Georgija

Dva pitanje vezana za nasu debatu.

1. Da nije političkom odlukom prekinut rast na 3700 i da je mirovincima dan recimo izlaz u roku od godine dana sa po 8-9% mjesecno kolika bi bila cijena ATPL u 7-8 mjesecu ove godine?

2. Kiliko mislite da ce biti cijena dionice 1.01.2009?

1. pa budući da je prosjek pada od ATH do 7.-8. mjeseca kod svjetskih brodara bio oko 40%, i budući da je prosjek pada indeksa od ATH do ljeta na usporedivim tržištima (od poljske i češke do rumunjske i bugarske) bio također oko 40% , možemo s priličnom sigurnošću zaključiti da bi u tom paralelnom svijetu cijena ATPL bila oko 40% ispod ATH.

i baš je tako i bilo u ovom realnom svijetu, s oko 3700 na oko 2400.

2. previđanja se radije ne bih igrao, ali iznenadilo bi me da vozarine do ng još ne počnu rasti i da bude manje od 1500.
[/quote]
1. kako ne pratim navedena trzista volio bi da mi das par brodara izlistanih na usporedivim tržištima (od poljske i češke do rumunjske i bugarske). Mi trenutno pricamo o brodarima a ne o proizvodnji "Starog Ceskog".

2. Vec sam napisao da nada umire zadnja. Recesija u pomorstvu osamdesetih je trajala 6 godina. Masala.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

1. Kad u svibnju na ATH za BDI dionica nije dosegla 3200 znalo se da će pasti značajno (doduše nisam očekivao ispod 2000), jer samo su naivci mogli očekivati da će se ta razina BDI zadržati duže vrijeme, baš kao što sad naivci prodaju misleći da će BDI ostati tako nisko 2-3 godine, a u stvari oporaviti će se već u 1-2Q 2009, ne spektakularno ali dovoljno da brodari pozitivno posluju. Nije interesantno svake godine ubirati neto profit u desecima miljuna dolara, mora se uzeti predah.
2. Nisam siguran za cijenu dionice 1. siječnja 2009, trebalo bi pitati Buffeta, no znam da će firma biti jača za dva panamaxa i moguće jednog supramaxa, što bi se moralo odraziti i na dionicu.

[tongue]


1. Ali zar to nije bio slucaj sa svim dionicama a ne samo sa ATPL pa se to bas i ne moze pripisati nivou BDI. Market je rasturen od izlaza mirovinaca.
2. Nedostaje predznak u tvom odgovoru. Ne budu li se te novogradnje imale gdje uposliti ili ih uposle ispod granioce rentabilnosti sta je trenutno realnost na spotu, kakve promjene predvidjas? U ovom momentu ja bi vise volio da ta tri broda nema. Trenutno je na spotu panamax 8928 USD/day a supra 12611 i odgovorno tvrdim da panamax opterecen kreditom sa velikom dozom vjerovatnosti gubi. TC vjerovatno nitko i ne zeli zakljuciti zbog neizvjesnosti.

Ma i ja sam trenutno u gabuli sa ovom dionicom ali to bar za mene nije razlog da pisem nekakve optimisticne postove. Nastojim bit realan i kad je dobro a bogami i kad je lose. Danas je vrlo lose. Opet cu kao papagaj. Nemam kredita, zaradjujem pristojno i lova iz dionica mi nije o glavi pa zaista nemam nikakav motiv puhati u jedra.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ja im ne vjerujem jer su stavljali gluposti pod radna iskustva i s tim masu

krpa, 20.10.2008. u 01:58
Prije TrendSignali.com, Adin je bio zaposlen u finacijskom sektoru u firmama PriceWatehouseCoopers, Deloitte i KPMG. On trenutno živi i radi u Sarajevu.

ove firme apsolutno nemaju veze sa TA, a stavlja ih pod svoje reference. Covjek apsolutno nema nikakvog profesionalnog iskustva kojom bi potvrdio svoje znanje…

tako da ebentualno stvljanje analiza trendsignali moze ici pod temu najduhovitije komentare… imati uopce software postavljen da cijena dionice moze ici u – je ipak vrhunac gluposti koje sam vidio od njih
[/quote]

Ma ti što stavljaju TA na TrendSignalima su obični budalaši. Nemaju oni nikakav softwer.

Uzmu posljednji dio grafa (mjesec, dva, tri…, koliko im već treba) i zarotiraju ga za 180°.
Takvu “analizu” su već stavljali na svoje stranice i nazvali je ogledalo budućnosti…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb




@ Gardist
@ Georgija

Dva pitanje vezana za nasu debatu.

1. Da nije političkom odlukom prekinut rast na 3700 i da je mirovincima dan recimo izlaz u roku od godine dana sa po 8-9% mjesecno kolika bi bila cijena ATPL u 7-8 mjesecu ove godine?

2. Kiliko mislite da ce biti cijena dionice 1.01.2009?

1. pa budući da je prosjek pada od ATH do 7.-8. mjeseca kod svjetskih brodara bio oko 40%, i budući da je prosjek pada indeksa od ATH do ljeta na usporedivim tržištima (od poljske i češke do rumunjske i bugarske) bio također oko 40% , možemo s priličnom sigurnošću zaključiti da bi u tom paralelnom svijetu cijena ATPL bila oko 40% ispod ATH.

i baš je tako i bilo u ovom realnom svijetu, s oko 3700 na oko 2400.

2. previđanja se radije ne bih igrao, ali iznenadilo bi me da vozarine do ng još ne počnu rasti i da bude manje od 1500.
[/quote]
1. kako ne pratim navedena trzista volio bi da mi das par brodara izlistanih na usporedivim tržištima (od poljske i češke do rumunjske i bugarske). Mi trenutno pricamo o brodarima a ne o proizvodnji "Starog Ceskog".

2. Vec sam napisao da nada umire zadnja. Recesija u pomorstvu osamdesetih je trajala 6 godina. Masala.
[/quote]

1. ???
pa dao sam ti i brodare i opće indekse. i jedni i drugo do ljeta isto. -40%. i što je sad čudno u tome što je atpl isto pala baš 40%? zašto misliš da je baš ona trebala biti sasvim drukčija od svih drugih? priznajem da ne kužim u čemu ti je sada point.

2. vjerujem da znaš bolje, ali moram priznati da ovako laički ne vidim razloge pa me baš zanima koje ti vidiš. je li se supply povećao? nije, a čini se da je ta opasnost zbog sretne okolnosti ukidanja kredita još i za neko dodatno vrijeme odgođena. točno ili ne? a demand će neko vrijeme biti manji, a ne znam na osnovi čega očekivati da to potraje godinama, zar se kinezi spremaju opet ruralizirati zemlju? pa već srednjoročno će svega proizvoditi samo više i više, a ne manje i manje – kuća, cesta, tvornica, automobila, i ne samo oni.

Ovi novinari su užas. Tko ih plaća?

Previše se članaka piše o lošoj poziciji naših brodara da bi bilo slučajno. Kolika će ono biti dobit ATPL u 2008? Mislim da neće ispod 700 mil. kn.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Pa dobro ljudi di su danas prodavači od petka….ja bi nešto jeftilen ubo ??


Ovi novinari su užas. Tko ih plaća?

Koji problem imaju ovi iz uprave Atlantske? Kad su imali sjajno poslovanje morao si čupati riječi iz njih, a intervjue se čitalo u lokalnim novinama tipa Dubrovački list. A sada kada stvari ne stoje bajno, rakokodakali se o krizi gdje god stignu. Ne kužim…..

New Report

Close