ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako bilo da bilo,pred kraj dana me poklopilo na bidu pa sam sad ponosni vlasnik dionica ATPL 🙂

I ja također

17.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 31.850 2,28 Skrb. račun -246
10. HPB D.D. 31.194 2,24 Skrb. račun -1486

Ukupno: 49,09

[huh]

Heaven or Las Vegas



Kako bilo da bilo,pred kraj dana me poklopilo na bidu pa sam sad ponosni vlasnik dionica ATPL 🙂

I ja također

[/quote]

I ja sam bio ponosan kad sam prvi puta ušao u Atlantsku. Sad sam malo manje ponosan, a više frustriran. Ali biti će bolje!
[thumbsup]

Distribucija volumena po cjenovnim razinama. Obratite pažnju na period.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=32247[/img]

Ako želite da povremeno stavim ovu analizu, pribilježite 100%, ako NE želite, utefterite mi keca. Da znam ima li smisla ovo povremeno staviti…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Distribucija volumena po cjenovnim razinama. Obratite pažnju na period.

Ako želite da povremeno stavim ovu analizu, pribilježite 100%, ako NE želite, utefterite mi keca. Da znam ima li smisla ovo povremeno staviti…

nadajmo se da će biti akumulacija, a ne distribucija, s obzirom na vremenski rok zaista izgleda kao distribucija…

Heaven or Las Vegas

@duser
Ni predstavnik PBZ ni HPB nisu bili na Skupštini.Jel ti što nejasno?

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

U 6. mjesecu mi je broker predlagao da kupim po 2400 kn. Djelio sam njegovo uvjerenje ali ni sam imao za sve što sam htio. Koja sreća brale! Brodari su uvijek rizik ali ovo mi ni je baš normalno. Ili je igra ili …?

who dares, wins



Distribucija volumena po cjenovnim razinama. Obratite pažnju na period.

Ako želite da povremeno stavim ovu analizu, pribilježite 100%, ako NE želite, utefterite mi keca. Da znam ima li smisla ovo povremeno staviti…

nadajmo se da će biti akumulacija, a ne distribucija, s obzirom na vremenski rok zaista izgleda kao distribucija…
[/quote]
Distribucija čega? Koje akumulacije? Možda od dividende, ja ne vidim tu silnu akumulaciju na razini ispod 1100.Jedino Lonza,Jerković, Relja i Croatia osiguranje su mogli kupiti po znatno nižim cijenama, ali oni se nisu iskrcali.
Any other reason?

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



@duser

Ni predstavnik PBZ ni HPB nisu bili na Skupštini.Jel ti što nejasno?

da, nije mi jasno zašto je trezor otkupljivao od PBZ-a…po kojim ono cijenama?

Heaven or Las Vegas


Evo malo da vidimo da nije sve crno ….. mi uvijek gledamo amere kad padaju ali samo kad padaju … neko jak se želio nakrcati ( narucio mali članak ) , zaveo paniku … i kupio sve zivo sto se pojavilo sto nize mogao …. mali u strahu lupaju po bidu …. rezultat ogromna kolicina jeftino kupljenih dionica ( hahhaha koje nista ne vrijede ????? nebi ih kupio da ne vrijede nista sigurno ne sigurno za cak 31 Mil. kn). Osobito kad se čeka najbolje izvješće ikad za 3Q … tabelica niže preuzeta s drugog foruma ( hvala kolegi na trudu ) prikazuje kako jadni ameri su participirali brodare … tako da mi se vjerojatno priviđa da je neko namjerno htio navesti i uspio je navesti drhtave ručice na prodaju u bescjenje uz pad od ATPL od skoro 10%

Malo sam reducirao pisanje jer treba nesto i raditi ali kad vidim ovakve clanke ne mogu ne reagirati. Ovaj post nema ni glave ni repa a ni smisla. Davno nisam primjenio izraz "zagadjivanje prostora foruma".

Trziste brodskog prostora je trenutno loše i to je glavni razlog pada dionice. Mozemo mi upirat sa svojim pismenim uradcima po forumu od jutra do mraka ali opet se vracamo na to da su vozarine pale i da brodovi voze na granici rentabiliteta a ima ih koji i stoje. Na srecu nemam info da je neki od brodova ATPL bez posla. Mozemo isto tako elaborirati danima o tome da li je razlog lomu trzista situacija u Amera ili su Ameri samo doprinjeli brodarskoj krizi ali to i nije toliko bitno. Mozda jedino locirajuci uzrok krize mozemo biti nesto precizniji kad je u pitanju njen zavrsetak.

Kupujuci dionice investiramo u buducnost tj nadu u buduci rast. Trenutno ta buducnost nije svjetla i likovi ala ovaj iznad moraju biti svjesni da ukoliko zele izaci iz ove dionice sa dobiti moraju biti strpljivi. Svojim pisanjem samo beskorisno trose prostor jer to dionicu nece pomaknuti ni gori ni doli iako im je to intenca.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


U 6. mjesecu mi je broker predlagao da kupim po 2400 kn. Djelio sam njegovo uvjerenje ali ni sam imao za sve što sam htio. Koja sreća brale! Brodari su uvijek rizik ali ovo mi ni je baš normalno. Ili je igra ili …?

Pokušaj procijeniti.
Nerevidirani book 800 kn.Q2-2008,otpisani brodovi (a još uvik plove)cca,1.000 kn po dionici,(staro željezo) zadržana dobit za 3 godine poslovanja bez profita.
Jedino je pitanje:Mogu li je dobiti i jeftinije?

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

@duser
Čista špekulacija,a to nije zabranjeno, zar ne?
Danas tebi skupo sutra kupim jeftino,pa je za tri godine uvalim opet skupo.I ja bih se tako igrao sa tuđim parama.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close