ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne znam gospodo za vas, ali ovo što piše u jutarnjem za mene je smak svijeta
2-3 godine da se brodarski sektor oporavi
uz sva ova sranja na burzi još i to
svakako nisam mislio prodavati 2-3 godine, ali čekati i gledati kako svaki dan ide u negativnu blokadu p…. materine neću više to govno gledati makar otišli u minus
Još jedna stvar ako ova k…. dionica prati u stopu j… BDI i ostala sranja oko vozarina zašto onda nismo rasli kada je taj BDI… rastao i kada smo svaki dan onako slavodobitno na kraju dana objavljivali njegovo trenutno stanje, nego smo na svaki trzaj na burzi prvi bili na otvaranju u negativnoj blokadi
Ispričavam se na rječniku, ali nemam se kome izjadati, razbio bi kompjuter, ali ne smijem nemam za novi jer sam sve uložio u ATPL

semper fidelis

Kukumar, oni imaju 12 brodova slobodne plovidbe i samo 4 heavy-lift broda…
Mislim da je prije bio bolji omjer u korist HL brodova.
Jel ima netko točne podatke?

Inače ta 4 broda imaju nosivost samo po 7.713 MT.

15.10

Problem je trade credit koji je glavni pokretač trgovine i međukreditiranje kod brodarskih kompanija koje se prepolovilo a kad ga uspijete dobiti, onda je strašno skupo.
Banke sve manje žele bilo kome izdati LOC jer smatraju da je situacija preopasna da bi za nekog garantirali, da ne pričam da moraju čuvati cash za vlastitu likvidnost.
Postoje glasine o tome da je par bulkera na spotu, doduše starijih, odradilo turu samo za plaćeni bunker
.

17.10.


Banke obustavile kreditiranje brodara

RIJEKA – Domaći brodari zaustavljaju investicije jer, kako kažu, banke su im poručile da ih u ovoj situaciji ne žele kreditirati. Počelo je, kaže prvi čovjek Uljanik plovidbe Dragutin Pavletić, objavom vodećih svjetskih brokerskih kuća da prestaju s procjenama brodova.

Proteklih dana jedan je brodar svog panamaksa prodao ‘za vozarinu 0’. Plaćeno mu je samo gorivo i troškovi lučkih pristojbi – ističe Ante Jerković.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Kako bilo da bilo,pred kraj dana me poklopilo na bidu pa sam sad ponosni vlasnik dionica ATPL 🙂

I love this game

DRYSHIPS INC. +5.69%
Diana Shipping Inc +3.86%
EAGLE BULK SHIPPING +6.36%
Genco Shipping +4.17%

Koju paniku kod nas može izazvati jedan novinski članak,očito ovi glupi ameri nečitaju Jutarnji

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Evo malo da vidimo da nije sve crno ….. mi uvijek gledamo amere kad padaju ali samo kad padaju … neko jak se želio nakrcati ( narucio mali članak ) , zaveo paniku … i kupio sve zivo sto se pojavilo sto nize mogao …. mali u strahu lupaju po bidu …. rezultat ogromna kolicina jeftino kupljenih dionica ( hahhaha koje nista ne vrijede ????? nebi ih kupio da ne vrijede nista sigurno ne sigurno za cak 31 Mil. kn). Osobito kad se čeka najbolje izvješće ikad za 3Q … tabelica niže preuzeta s drugog foruma ( hvala kolegi na trudu ) prikazuje kako jadni ameri su participirali brodare … tako da mi se vjerojatno priviđa da je neko namjerno htio navesti i uspio je navesti drhtave ručice na prodaju u bescjenje uz pad od ATPL od skoro 10%


…Sve stoji, ali mislim da je tajming članka pažljivo određen upravo za trenutak kad stiže lova od INE.

Potpuno se slažem.A i promet je ludilo.Možda su u pitanju traderi,pa se nadaju padu ispod booka,a možda padne i na 100 kn,a možda i ne.Idealna šansa za kockare.Maheri će dooobro zaraditi, a većina izgubiti dio portfelja.Pitanje je:Jesam li dovoljno dobar??

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

…..dan

-Arnolde …… , jesi li vidio što je izjavio onaj kompa od VL…..????

-Nemožeš vjerovati ….. , nadam se kako će doći dežurni navijači od uprave …..
…..možda nam uspiju objasniti neku pozitivnu svrhu izjave od stanovitog Jerkovića ….

-Sigurno je dobro kada imaš TAXI i onda mušterije uvjeravaš kako tvoji kolege
voze badava ……. [smiley]

-A sada ćeš i ti dvije godine voziti badava , jer imaš ušteđevine …. [smiley]

…koji glupan ….

-Prepolovio sam ATPL po ljetu kada je onaj mudrac rasprodavao po diskontu …..
….smanjio kada je počeo ovaj iskrcaj …… , a sada je mislim kraj ….. [smiley]

-Ipak je to hrpa ispodprosječnih hlebinaca koje je malo pomazila sreća ….. , a
sada je prošla baba , a kolače i BDI da i ne spominjemo …..

-Sada će me napasti ….. , ali to je jače od mene …., upravo vidio JL…!!!!

.Dr M Wagner

17.10.


[Proteklih dana jedan je brodar svog panamaksa prodao ‘za vozarinu 0’. Plaćeno mu je samo gorivo i troškovi lučkih pristojbi – ističe Ante Jerković.

Malo krivo interpretirano riječ je naime

"O seljenju broda do novog posla i time si je osigurao plaćeno gorivo i pristojbe"
Znalo se prije tjedan dana…

Nisi jeftino kupio ….. pa ponavljaš kao papiga

drys +16%. strašno

American billionaire Warren Buffett says;Buy american stocks.
Izvor:CNBC news

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

@Wagner
Ne kupuj JL,prijeđi na SD.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close