ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljepo danas se svi pametni iskrcali i sutra budu kupovali po 1400 a ja tenkre
nek samo gledam i čekam…..fini fino

Nije mi jasno kaj vi tu važete te izvještaje kad to niko ni ne gleda……evo jučer se
već vidlo iz aviona kaj se bude dogodilo…ko pita za poslovne tokove a para se vrti
naveliko a mi budale samo nek gledamo i važemo fundamente i slične gluparije…

vidim nakupilo se lešinara ovdje. Nadam se da vam je jasno da ako ATPL ne krene up neće niti crobex, NITI JEDNA DRUGA DIONICA !!!
Nadam se da vam je jasno da ako pada ATPL da će padati i SVE DRUGE!!! Vi ko da ste s Marsa pali! Ne razumijem da li vam je zaista u interesu prizivanje nekakve katastrofe?

Po čemu su to brodari u USA duplo podcijenjeniji?? Prema P/E ? Ha ha. I? Je su NEKI, i što s tim? Jeli se netko zapitao zašto Drys ima P/E 1 a neki drugi 4? Ili onako… evo svi su tamo duplo podcjenjeniji.

I'LL BE BACK


Klasika. Obaranje blizu blokade na malom prometu, i onda skupljanje na tim razinama, te podizanje do kraja dana.

potpisujem i skupljam….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Baltic Index continues downward trend
Wednesday, 15 October 2008
The Baltic Dry Index (BDI) continued its freefall Tuesday dropping by a further 167 points or 8 percent, down to 1809, thus founding a sub-2000 points level which was reached Monday, when it hit 1976 points. The capesize index yesterday plunged by 282 points to 2414, leading the subindexes drop, with the panamax index following, dropping by a further 142 points to 1442. This latest drops have brought the index to a three-year low, with the agreggate fall since last July being now more than 80 percent.
Mr. John Pachoulis, President of the Hellenic Shipbrokers Association and Managing Director of Megachart Inc. told Hellenic Shipping News that the main reason behind this development is the lack of cargoes available, mainly from China, where the market appears to have almost completely shut down. “Nevertheless, there would be more cargoes available, if more letters of credit were available to exporters or importers, but this appears to not be the case, amid the global credit meltdown” said Mr. Pachoulis.
Ship owners appear deeply upset and troubled by this steep fall in freight rates, but those who are about to face the biggest problems are the newcomers, i.e. owners who entered the market during the last couple of years, investing in a booming sector without prior experience. They paid hefty prices to acquire or build new vessels and they appear to be more exposed at today’s market conditions. Already many analysts are warning that some shipping companies may be led to bankruptcy, depending on their outstanding loans and financial obligations they have.
The Baltic Index had reached levels below 2000 points (1804) in July of 2005, dropping from the at the time all-time highs of 6172 points. But a rebound came soon after, with fluctuations that eventually led the index to the record levels of 11793 points on May the 20th this year. Of course when the freight market had reached the sub 2000 points terrain, ship prices were significantly lower, which is also true for ship costs (i.e. fuels, insurance) and maintenance. To the above one has to add the current credit crunch and market meltdown, not to mention that a huge orderbook is on its way of materializing. The current dry bulk carriers orderbook is estimated to a total value of $750-800 billion, representing about 60 percent of the operating fleet. But the good news in terms of future tonnage supply is that only 40 percent of these orders have secured financing. As a result some analysts have claimed that some 40 percent of orders may be cancelled, either because of lack of financing, or by shipyards’ inability to provide the necessary refund guarantees.

Nikos Roussanoglou, Hellenic Shipping News

ova nasa burza je kao lov,hajka,,,,,kud svi turci tu i mali mujo,sta ce meni fundametni i znanje,samo pratiti instikt,jucer se vidilo da danas ide doli ,,,,,,,a opet sad se vidi da do kraja dana idemo u plus,,,,,pure laik

svaka čast bajka ja sam nekoliko puta bio u dvojbi jučer prodati jer sam očekivao ovakvo govno od otvaranja danas ali kao i obično zaje… sam se

pišeš ono što svi znaju.. fundamenti nemaju nikakve veze s cijenom dionice
da ima bili bismo na 3700 kolika joj je NAV vrijednost imovine

semper fidelis


ova nasa burza je kao lov,hajka,,,,,kud svi turci tu i mali mujo,sta ce meni fundametni i znanje,samo pratiti instikt,jucer se vidilo da danas ide doli ,,,,,,,a opet sad se vidi da do kraja dana idemo u plus,,,,,pure laik

Pa naravno, kad smo junk burza. To je možda i dobro, jer ne trebaš bit previše pametan. Ionako sve pada i raste istovremeno. Pa šta reći za burzu gdje su građevinski i brodarski sektor main driveri? Pa di toga ima? Svašta.. No to je tako.

I'LL BE BACK

Ma kakvi findamenti i ostali pokazatelji?
Danas i sutra ATPL a sa njom i cijelo tržište će padati jer se to malo casha što se imalo potrošilo u ova dva dana. U petak do podneva opet sve ide u nebesa jer će se nekih 10% love (cca 600 miliona kuna!) od INE vratiti natrag na tršište. U ponedjeljak (poučeni porastom od petka) ulagat će daljnjih 20% , a od utorka na dalje će po 10% nevjernih Toma ulagat po izazvanoj pohlepi pa tako do četvrtka – petka kad opet ide korekcija.
I zato. Rasprodajte danas ATPL ali i sve ostalo što imate ako u petak želite doživjeti uzlet svog života.
Svi koji su prodali INU po 2800 nisu mogli proći bolje jer sad sve imaju po diskontnim cijenama…

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!


Ma kakvi findamenti i ostali pokazatelji?
Danas i sutra ATPL a sa njom i cijelo tržište će padati jer se to malo casha što se imalo potrošilo u ova dva dana. U petak do podneva opet sve ide u nebesa jer će se nekih 10% love (cca 600 miliona kuna!) od INE vratiti natrag na tršište. U ponedjeljak (poučeni porastom od petka) ulagat će daljnjih 20% , a od utorka na dalje će po 10% nevjernih Toma ulagat po izazvanoj pohlepi pa tako do četvrtka – petka kad opet ide korekcija.

kakve to gluposti pričaš,
prodaj danas jer u petak i cijeli idući tjedan idemo up..
pa valjda će prodati u petak ako je uopće mislio prodavati
I zato. Rasprodajte danas ATPL ali i sve ostalo što imate ako u petak želite doživjeti uzlet svog života.
Svi koji su prodali INU po 2800 nisu mogli proći bolje jer sad sve imaju po diskontnim cijenama…


[shocked] [shocked]

semper fidelis

prepisno sa drugog foruma Shogun

Također roba stoji u lukama, trgovci nevjeruju bankovnim garancijama izgleda da teže ovih dana ide svjetska trgovina.

Ima DCF analiza ATPL Erste-a, svakako ovo stanje neće potrajati, analitičari očekuju kroz 4Q 30-40% jače vozarine.
__________________

知恵

Erste analitičari su svemirski poznati po kvalitenim i vjerodostojnim analizama.
Svaka njihova analiza izaziva strmoglavi pad analizirane dionice.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Kao i svugdje u svijetu i onašoj burzi i kretanju cijena odlučuju fond menađeri. Neki trejdaju po svojim očekivanjima, a neki pak po nalogu drugih. Znanje tih menađera ne da je upitno, ma bolje da ne pričam…Čast izuzecima, a znam da ih ima !
Uostalom stanje u državi je isto kao i stanje na burzi. Pa kako se dolazi do posla, kako do diploma ???
Eto i kad sve sabereš dobiš našu burzu…

P.S.
Još se sjećam Poslovnog kluba s krajem negdje prvog mjeseca ove godine kad je uvaženi g. Kardum izvjestio javnost kako sada pametni kupuju, jer je sve palo za par posto

…isprike moderatoru za ovu malu digresiju…

New Report

Close