ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam svoje prodo i tek danas popodne ili sutra popodne cu opet uc,jer ovo je skok od skoro 50% na svim dionicama i mislim da ce biti kapitalizacaije dobiti, a samim tim i nizi cjena, prodo sam sa blagim minusom, a nadam se da cu ga ispraviti do kraja tjedna i uci lagano u +, školu platiš i naučiš,jesam li bijo u pravu vidicemo do kraja dana.

mene promašilo za jednu kunu


Ako to nije prezaduzilo firmu nabava novih plovila je uvjek dobra poslovna odluka. Financira se obicno sa 30% (moze i varirati kao npr JDPL)svojih sredstava a ostalo na kredu. Uvjek su prisutni i otplaceni brodovi koji pomazu otplatu novopridoslih. Istina pokusava se planirati nabava u losim vremenima kada su cijene nize ali ovaj dobar period je pre dugo trajao da bi se cekalo sa nabavom. Gospari su u nabavu krenuli na vrijeme i uhvatili dobar dio kolaca za kog ce mo se nacekati da se ponovi.

Sada je vrlo bitno da Ameri ponovno počmu trošiti, tj peglati kartice. Pravo je vrijeme jer za mjesec dana počinje šoping. To će pokrenuti i proizvodnju na istoku Azije, pa će i vozarine porasti.
Mislim da će se zalihe brzo istrošiti jer kriza je prekratko trajala i nije zahvatila ozbiljnije realni sektor. Rast gospodarstva će biti manji ali stabilniji i dugoročniji.

bravo jomiii tako se to radi, super si napravio


Ja sam svoje prodo i tek danas popodne ili sutra popodne cu opet uc,jer ovo je skok od skoro 50% na svim dionicama i mislim da ce biti kapitalizacaije dobiti, a samim tim i nizi cjena, prodo sam sa blagim minusom, a nadam se da cu ga ispraviti do kraja tjedna i uci lagano u +, školu platiš i naučiš,jesam li bijo u pravu vidicemo do kraja dana.

pa neznam baš… eurošupci rastu od otvaranja i ne vraćaju se nego još više povećavaju. US Futuresi u velikom plusu. Možda malo popunimo gap, ali nedovoljno za neki trade. Zatvaramo sa velikim plusom u svakom slučaju.

I'LL BE BACK

ADRIS se korigira a i ostale dionice ce ali biće šortanja danas

a gle uvijek malo padne nakon skidanja blokade.
osim kad ne padne.
iznimke su tu da potvrđuju pravilo.

Good artists copy. Great artists steal.

na osnovu čega se neke dionice odblokiraju nakon sat, a neke dva??


Ja sam svoje prodo i tek danas popodne ili sutra popodne cu opet uc,jer ovo je skok od skoro 50% na svim dionicama i mislim da ce biti kapitalizacaije dobiti, a samim tim i nizi cjena, prodo sam sa blagim minusom, a nadam se da cu ga ispraviti do kraja tjedna i uci lagano u +, školu platiš i naučiš,jesam li bijo u pravu vidicemo do kraja dana.

da ali ih je jako malo ušlo na tim niskim razinama, tako da oni mogu izići u sat vremena svi, ne vidim neki otpor na ovim razinama, cijena je ipak 1569 kuna


na osnovu čega se neke dionice odblokiraju nakon sat, a neke dva??

o blokiranoj dionici se očituje uprava…ukoliko odgovori da "nema novih materijalnih činjenica blablabla…" onda blokada se skida (uz prethodnu obavijest na zse), inače tek 2 sata nakon blokade

Tek sutra popodne kupujem


Tek sutra popodne kupujem

po kojoj cijeni

bit će bolje................

New Report

Close