ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



dno je blizu kad i posljedni forumas prestane drukati na dole,zbog osobne procjene koliko smo blizu dna,ili smo ga vec dotakli molio bih cjenjene kolege koje se nadaju da ce ovo jos padati (ako takvih ima)da se jave ovdje na forum i iznesu target svog ulaza.
moze i na P.M

unaprijed zahvaljujem i molim moderatora da ne brise ovaj post

Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.
[/quote]

Ccc, ne druka se tako, pogledajte kolege kako to drukaju veliki:

http://www.net.hr/novac/page/2008/10/11/0107006.html

Njih treba pitati koji im je target [wink]


a ja čekam ATPL na 790kn …ti si bolji od mene svaka ti čast …. u ponedjeljak ću ti je ja pridužiti
na 500,01 …držiš mi leđa… [lol]

Nemam atpl, nikad je nisam kupovao niti ću je kupovati u narednih par godina jer u svom portfelju imam svoje adute u koje više vjerujem , ali strašno je čitati ovakve panične članke da će atpl na 500kn .
Pa jeli potreba toliko trovati ovaj forum i dodatno plašiti male investitore.
Zar pad od 3800kn na 1200kn nije dovoljan već treba još padati na 500kn ili niže.
Ako se to i dogodi da li ste kolega sigurni da neće pasti i na 10kn ili 20kn. pa toliko je bila nekad na burzi.
Ovakvi postovi nemaju smisla i dodatno stimuliraju paniku na burzi, i ovakve postove apsorbiraju oni koji nemaju elementarnog znanja o ciklusima i ulaganjima na burzi, takvih je nažalost na zse previše i oni će na temelju vaših postova kupovati i prodavati dionice.
Bože sačuvaj.
Sad bih najradije napisao čitavu stranicu o dobrim stvarima u vezi ove zdrave i snažne firme vezanu za novogradnje, građevinske radove, marinu, hotele i njihovu novu vrijednost, autobusni kolodvor, kompjutersku firme, lokalne novine, charter letove, turistički smještaj i sl.
Pa ljudi, vidjeli ste koliko je Jerković pošten i iskren bez dlake na jeziku u onom intervju u Lideru, nije on druker i PR čarobnjak , on je menadžer koji ovu firmu vodi izvrsno.
P/e 2 znači da je netko uspio stvoriti vrijednost u ovoj firmi jer p/e nije bio 2 pri cijeni od 900kn početkom 2007 g.
Objektivne analize ostavit ću stručnim, realnim i poštenim imateljima ove dionice pa neka vam oni objasne.
Ljudi nemojte dodatno trovati ovaj forum panikom i usporedbama sa ostalim firmama.
Razmislite malo da li se isplati kupovati ili prodavati, ako ne znate pitajte analitičare ili malo stručnije, nije sramota pitati, nije sramota ne znati, ali lagati i prosipati neznanje u namjeri da se netko obogati je najblaže rečeno amoralno.
Pozdrav svima.

[/quote]

Poštovani klega, mislim da je u doba globalne recesije potrebna mala doza humora koja Vi očito da niste shvatio.Ja sam se dovezao na sinoćnji post od ZGUBIDANA10 koji je napisao da ga čeka na 500kn dkle ga ja čekam puno više gore. Prilikom ovakvih postova dobro je pročitati sav post prije nego se upustite u dugo bezpotrebno pisanje krivih postova.

btw: i ja sam od onih koji je ATPl kupovao dosta visoko te sam dosta love izgubio i kad malo bolje izračunam ponovni ulaz na 500 kn možda bi me i spasio ….!

nota bene: ja nikog i nikad nisam na ovom forumu nagovarao na bilo kakvu kupnju !

na 4300 sve prodajem...

Ma mi smo samo špekulantui!!!! To če ipak odlučiti fondovi na koliko će ići ,mi možemo samo nagađati. Ako u petak onaj sa 30000 kom na kupnji Ht-a nije mogao zaustaviti sve je moguće i ovdije budemo vidjeli. Ipak u tijedan sa 1800 na 1100 sve je moguče. Nevjerujem da bi etko od nas povukao ovako dole [lol]

Dobar, Loš, Zao

@ conan
[embarass][huh]
Ok kolega, malo je čudan vaš post i nisam shvatio Vaš smisao za šalu.
Ako je tako.
Moja isprika i puno sreće.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




@Governor
Zgubi je davno napustio Atpl sa svojih 300 komada ,nazalost ne dovoljno davno da ne izgubim 35000 kn ,ja cim vidim da Techman pocne pisat..cekam 1-3 dana i noga.ATPl kupujem ponovno na 500 kn ako padne ,ako ne nikom ništa.

Nekako mi je teško povjerovati u ovo jer ja imam stalno atpl u portfelju i znam da je teško da si ove godine imao ovu količinu 300 komada malo duže vremena i izgubio samo 35000 kuna.
Samo za primjer ako bi imao tu količinu dionica u četvrtak samo u jednom danu bi izgubio 90000 kuna….
[/quote]
Slovenka imao sam puno vise tih dionica,ovo sam popusio u jedno prije podne i malo sam se razocarao a mislio …………………..Sto se tice 500 kn to je bila vise šala,svakao te molim da mi se vise ne obracas,nisi mi niti malo simpatićna.
@Gorane ti malo promisli prije nego sto nesto kazes,tebi svakako pozdrav…….dugujes pivo

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Ccc, ne druka se tako, pogledajte kolege kako to drukaju veliki:

http://www.net.hr/novac/page/2008/10/11/0107006.html

Njih treba pitati koji im je target [wink]

IMF je u svemu ovom beznačajna institucija i komentari koji dolaze iz njihovih krugova samo potvrđuju tu tezu. G7 sastanak u prošli petak i smjernice djelovanja te današnji sastanak u Parizu čelnika EU odrediti će zbivanja slijedećih dana. Zbili su se redovi i zajedničko djelovanje je na vidiku možda već sutra. Pa i HNB je odmrznuo određena ne mala sredstva od 5 milijardi kuna koja i kod nas mogu već sutra okrenuti situaciju u pozitivnom pravcu. Neće naši bankari propustiti priliku da dobro zarade čekajući da lova od INE podigne likvidnost tržišta, u to sam siguran.

@Sava
Koliko ja znam 3,7 miljardi kuna..i to je vrlo dobro…sam da banke nebi to pocele izvlaciti iz hrvatske da spasavaju maticnu banku…recimo unicredit…to onda nebi bilo dobro
Svakako mislim da ak ne sutra onda po mojim nekim vizijama u utorak bi se trebali vratiti na nekih 1400 mozda i vise
No to je iskljucivo gledajuci graf i linije otpora i potpore…
ps.ovo nije navlacenje nego moje razmisljanje, no moj instinkt me sjee…u ovim turbulentnim vremenima tako da moze i ovaj put..

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

……večer

-Kakva je to tišina ……

-Kapitulacija ………???????? [smiley]

-Sve vijesti govore da je kriza dublja od svih predviđanja , tako da nema razloga očekivati
neki UP ……., tko zna što će još isplivati ….. , ali ne treba isključiti i to …

-Za skakanje sa mosta , sve je manji red ….. [smiley]…, a i to nešto govori ….

-Dr M Wagner

svi čekaju lovu od ine da kupe nešto jeftino kao atpl samo možda će biti kasno jer neće moć kupiti po ovoj cijeni,u srijedu ode gore, opet će nas fondovi zeznut


svi čekaju lovu od ine da kupe nešto jeftino kao atpl samo možda će biti kasno jer neće moć kupiti po ovoj cijeni,u srijedu ode gore, opet će nas fondovi zeznut

moralo bi se to desiti jel ako se ne desi i svi kupe na ovim cijenama tj dozvoli se malima da kupe onda znaci da idemo jos dole nazalost da se veliki nakrcaju

pepe7



@Sava

Koliko ja znam 3,7 miljardi kuna..i to je vrlo dobro…sam da banke nebi to pocele izvlaciti iz hrvatske da spasavaju maticnu banku…recimo unicredit…to onda nebi bilo dobro
Svakako mislim da ak ne sutra onda po mojim nekim vizijama u utorak bi se trebali vratiti na nekih 1400 mozda i vise
No to je iskljucivo gledajuci graf i linije otpora i potpore…
ps.ovo nije navlacenje nego moje razmisljanje, no moj instinkt me sjee…u ovim turbulentnim vremenima tako da moze i ovaj put..

Evo ovaj sastanak sutra u HANFI je signal da smo u petak dotakli dno. Likvidnost više neće biti problem jer lova stiže i iz banaka i od prodaje INE.
Kad, ako, ikad više doživimo nešto slično, pa kad se bude govorilo o tom jesmo li na dnu ili ne najbolje je čekati reakciju regulatora. Kad se on pojavi s rješenjima to je najbolji znak da smo dotakli dno i da slijedi povratak.

…..večer Š

-Ma kakvi fondovi ….. , njihovi "stratezi"to su većinom , izgleda neki laici ,
….prodavači magle …. [smiley]…. postavljači "targeta" ……

-U Četvrtak je bio ogledni dan …. , trgovalo se negdje na 2460 i tako cijelo jutro , a
onda je neki mudrac oko 12 sati "počistio " do 2400 i napravio blokadu dva sata …..
….očito lova nije njegova , jer da je ta dva sata marljivo stavljao na 2460 sve
bi prodao ,a i drugi još više ….. pošto je uvalio par stotina dionica po 50-ak kn.
manje , znači oštetio je ulagače (u taj OIF) za desetke tisuća …..

-Ako se pažljivije pogleda to su oni koji su cijelo ljeto kupovali INU po 2900.. [smiley]
….. , a zatim bili sretni da je MOL uzme po 2800…

-Dobro , ovo drugo se može nazvati krivom procjenom ( zločin iz nehaja ) , ali ono
prvo je katastrofa …. , ako je lova njegova OK , ali sumnjam …. ako je od ulagača ,
( udjelničara ) onda ih je svojim postupkom namjerno oštetio….

-A HANFA ????? ….Ili MUP-RH …. , to ide po "službenoj dužnosti" , ali nitko ništa .. [smiley]
…( šteta je veća , nego kod pljačke kladionice …. , pa ovi blokiraju grad …)

-I tako ….. , konkluzija ….. oni se u to kuže kao i ja , a možda i lošije….

-A usporedba samnom i nije neki kompliment …… [smiley]

-Dr M Wagner

New Report

Close