ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

samo jedna mala ispravka. Libertas je dovrsen i predan 16 kolovoza kada su vozarine bile ipak nesto manje (oko 60 000 $). S obzirom da ne znamo na koji je nacin Libertas ugovoren (spot, TC) mozemo samo nagadjati koliko je njegova vozarina (je li odradio koji spot ili je odmah isao na TC?). Ukoliko je zakljucen na godinu dana odmah po primopredaji, njegov je prihod ipak nesto manji. No bez obzira na to, i to je vise nego pristojna zarada…ne treba se bas previse zamarati detaljima.

Jos kad nam Vijetnamci ne bi kasnili sa novogradnjama (valjda nece) stvarno bi mogli lijepo potegnuti u iducoj godini!

BANZAI!

PS… igram se malo sa izracunom NAVa i probao sam izracunati vrijednost brodova ATPL (bez Imperiala i flote teskih tereta) dosao sam do brojke cca 550-600 milijuna dolara… dakle, vrijednost brodova bi prije bila oko 700 milijuna dolara no 600. Prije no sto krenem dalje, zanima me kako ostali procjenjuju vrijednost flote?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Gospodo, imam ekskluzivu!
Brod Imperial kojeg željno iščekujemo, i koji bi trebao biti isporučen u slijedećih par dana,
zaključen je na tc u trajanju od 11-13 mjeseci po cijeni od 77 000$ po danu.
To znači da će brod Imperial u slijedećih godinu dana zaraditi oko 150 milijuna kuna.[smiley2]
U privitku možete vidjeti detalje

Neš ti meni ekskluzive,probaj s ovim:

Imperial (75,510 dwt, 14/38.1L 14.5/38.1B, 2007-built) delivery S Korea 19-21 Oct, redelivery Spore/Jpn Rge, $86,000 daily. (Charterer not reported)

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

HAHA [smiley5]

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

kovje:

Evo par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika – sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja – panamax – stx panocean korea) – primopredaja 46 prije ugovorenog datuma – brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu – 77000usd dnevno ”

Ja stalno visim na stranicama Radio Dubrovnika i ovo mi je sad prvi glas.
Ako je to istina sutra idemo preko 4000.
Još sam u odijelu
[smiley2]


Samo ti slušaj radio Dubrovnik,čuješ nisi promašio nego za samo cca 270.000 USD mjesečno[smiley9]

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Uz sve fino i korektno napisano dodao bi samo DRYS jučer odnosno noćas završio u debelom plusu što očekujem i od današnjeg BDI-a . Pozdrav svima.


samo jedna mala ispravka. Libertas je dovrsen i predan 16 kolovoza kada su vozarine bile ipak nesto manje (oko 60 000 $). S obzirom da ne znamo na koji je nacin Libertas ugovoren (spot, TC) mozemo samo nagadjati koliko je njegova vozarina (je li odradio koji spot ili je odmah isao na TC?). Ukoliko je zakljucen na godinu dana odmah po primopredaji, njegov je prihod ipak nesto manji. No bez obzira na to, i to je vise nego pristojna zarada…ne treba se bas previse zamarati detaljima. Jos kad nam Vijetnamci ne bi kasnili sa novogradnjama (valjda nece) stvarno bi mogli lijepo potegnuti u iducoj godini! BANZAI! PS… igram se malo sa izracunom NAVa i probao sam izracunati vrijednost brodova ATPL (bez Imperiala i flote teskih tereta) dosao sam do brojke cca 550-600 milijuna dolara… dakle, vrijednost brodova bi prije bila oko 700 milijuna dolara no 600. Prije no sto krenem dalje, zanima me kako ostali procjenjuju vrijednost flote?

Slično.
Meni je ispalo oko 600 s Imperialom , a bez flote teških tereta.


ententinis: ” Gospodo, imam ekskluzivu! Brod Imperial kojeg željno iščekujemo, i koji bi trebao biti isporučen u slijedećih par dana, zaključen je na tc u trajanju od 11-13 mjeseci po cijeni od 77 000$ po danu. To znači da će brod Imperial u slijedećih godinu dana zaraditi oko 150 milijuna kuna.[smiley2] U privitku možete vidjeti detalje ” Neš ti meni ekskluzive,probaj s ovim: Imperial (75,510 dwt, 14/38.1L 14.5/38.1B, 2007-built) delivery S Korea 19-21 Oct, redelivery Spore/Jpn Rge, $86,000 daily. (Charterer not reported)

A čuj ako laže Shipping Enthustiats,lažem i ja.
A ako laže Lloyd’s List, lažeš i ti.
[smiley2]
Ja bi volio da je si ti i Lloyds list u pravu.
Možda su zamijenili imena, pa je Libertas na 77 000 a ne Imperial.
A možda je ugovor koji je bio sklopljen na 11-13 mj. za 77 000 razvrgnut i umjesto toga
sklopljen spot za 86 000.
U svakom slučaju to su obadvije fantastične cijene

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Basil:

ententinis: ” Gospodo, imam ekskluzivu! Brod Imperial kojeg željno iščekujemo, i koji bi trebao biti isporučen u slijedećih par dana, zaključen je na tc u trajanju od 11-13 mjeseci po cijeni od 77 000$ po danu. To znači da će brod Imperial u slijedećih godinu dana zaraditi oko 150 milijuna kuna.[smiley2] U privitku možete vidjeti detalje ” Neš ti meni ekskluzive,probaj s ovim: Imperial (75,510 dwt, 14/38.1L 14.5/38.1B, 2007-built) delivery S Korea 19-21 Oct, redelivery Spore/Jpn Rge, $86,000 daily. (Charterer not reported)

A čuj ako laže Shipping Enthustiats,lažem i ja.
A ako laže Lloyd’s List, lažeš i ti.
[smiley2]
Ja bi volio da je si ti i Lloyds list u pravu.
Možda su zamijenili imena, pa je Libertas na 77 000 a ne Imperial.
A možda je ugovor koji je bio sklopljen na 11-13 mj. za 77 000 razvrgnut i umjesto toga
sklopljen spot za 86 000.
U svakom slučaju to su obadvije fantastične cijene

Mislim da je Lloyd’s list ipak malo pouzdaniji izvor,ha?

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Market Intelligence > Dry > Indices
BALTIC DRY BULK INDICES 18 Oct 2007

Friday 19 October 2007

INDEX
Baltic Dry Index 10732 +8
Baltic Capesize Index 15299 +27
Baltic Panamax Index 10804 -65
Baltic Supramax Index 6756 +40
Baltic Handysize Index 3135 +26

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije


Mislim da je Lloyd’s list ipak malo pouzdaniji izvor,ha?

Čuj, ovaj drugi skuplja vijesti sa svih portala.
I vijest je objavljena 14.10. samo što sam ja gledao tek jučer

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

poštovani kolega basil, imperial je ugovoren u TC za 77000usd dnevno, a to što ste vi vidili je stvarno poslovanje broda za unajmitelja. razlika između 86000 i 77000 (minus gorivo) je njihova zarada u ovom slučaju.


Market Intelligence > Dry > Indices BALTIC DRY BULK INDICES [color=blue]18 Oct 2007 [/color][color=blue]Friday 19 [/color][color=blue]October 2007 [/color]INDEX Baltic Dry Index 10732 +8 Baltic Capesize Index 15299 +27 Baltic Panamax Index 10804 -65 Baltic Supramax Index 6756 +40 Baltic Handysize Index 3135 +26

Kolega molio bi te da nemišaš datume i ne postaš nešto što je već jučer postano , tim uletima djeluješ ka neki horuk….Pozdrav.

New Report

Close