ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Governor
Zgubi je davno napustio Atpl sa svojih 300 komada ,nazalost ne dovoljno davno da ne izgubim 35000 kn ,ja cim vidim da Techman pocne pisat..cekam 1-3 dana i noga.ATPl kupujem ponovno na 500 kn ako padne ,ako ne nikom ništa.

a ja čekam ATPL na 790kn …ti si bolji od mene svaka ti čast …. u ponedjeljak ću ti je ja pridužiti
na 500,01 …držiš mi leđa… [lol]

na 4300 sve prodajem...

….večer

-Evo utakmica je …. , samo razmišljanje …..

-Mislim da neki pad nebi trebalo isključivati , ali ni povratak na razine više od trenutnih…
…možda unutar mjesec dana …

-Meni je uglavnom svejedno , raslo ili padalo ……. , ne ovisi o meni …. [smiley]

-Nešto ćemo kupovati , pa prodavati ….. ,inače nisam pobornik teorije "dokupa" , uvjek
sam prodao , a zatim ponovo kupovao …. , ne sve …po 20 ili 50 …. , uglavnom se
zaradi dvije-tri , a nekada se i popu-si …. [smiley]

-Jedno vrijeme se moglo seliti , ali onda su to svi poceli …pa propalo …

-I tako ,….. do 500 baš neće (bar ne tako brzo….bar se nadam) , ali sada je sve
moguće …..i to bez nekih racionalnih objašnjenja …. može ispod tisuću bez problema …

-Jasno , možda se zanjiše i prema gore , ali to će biti skromnije …., ako počne UP trajati
će kratko , a čim se netko glasnije nakašlje ….ode to 5-10% dole …. [smiley]

….uspon će biti spor i trnovit ….tako bar meni izgleda ….

-Ne znam je li Governor na nogama nakon ružione … , idem sad van sa nekim komadima ,
a pošto sam oko 40 ….(mjera je za godine , a ne za veličunu) , možda sam sutra
na respiratoru ….. , a onda je novac irelevantna kategorija …… [smiley]

.Dr M Wagtner


dno je blizu kad i posljedni forumas prestane drukati na dole,zbog osobne procjene koliko smo blizu dna,ili smo ga vec dotakli molio bih cjenjene kolege koje se nadaju da ce ovo jos padati (ako takvih ima)da se jave ovdje na forum i iznesu target svog ulaza.
moze i na P.M

unaprijed zahvaljujem i molim moderatora da ne brise ovaj post

Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.



@Governor
Zgubi je davno napustio Atpl sa svojih 300 komada ,nazalost ne dovoljno davno da ne izgubim 35000 kn ,ja cim vidim da Techman pocne pisat..cekam 1-3 dana i noga.ATPl kupujem ponovno na 500 kn ako padne ,ako ne nikom ništa.

Nekako mi je teško povjerovati u ovo jer ja imam stalno atpl u portfelju i znam da je teško da si ove godine imao ovu količinu 300 komada malo duže vremena i izgubio samo 35000 kuna.
Samo za primjer ako bi imao tu količinu dionica u četvrtak samo u jednom danu bi izgubio 90000 kuna….

[emo_cool]


Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.


Sad me zanima zašto upravo na 800 kuna…

[emo_cool]

a ja čekam ATPL na 790kn …ti si bolji od mene svaka ti čast …. u ponedjeljak ću ti je ja pridužiti
na 500,01 …držiš mi leđa… [lol]

Nemam atpl, nikad je nisam kupovao niti ću je kupovati u narednih par godina jer u svom portfelju imam svoje adute u koje više vjerujem , ali strašno je čitati ovakve panične članke da će atpl na 500kn .
Pa jeli potreba toliko trovati ovaj forum i dodatno plašiti male investitore.
Zar pad od 3800kn na 1200kn nije dovoljan već treba još padati na 500kn ili niže.
Ako se to i dogodi da li ste kolega sigurni da neće pasti i na 10kn ili 20kn. pa toliko je bila nekad na burzi.
Ovakvi postovi nemaju smisla i dodatno stimuliraju paniku na burzi, i ovakve postove apsorbiraju oni koji nemaju elementarnog znanja o ciklusima i ulaganjima na burzi, takvih je nažalost na zse previše i oni će na temelju vaših postova kupovati i prodavati dionice.
Bože sačuvaj.
Sad bih najradije napisao čitavu stranicu o dobrim stvarima u vezi ove zdrave i snažne firme vezanu za novogradnje, građevinske radove, marinu, hotele i njihovu novu vrijednost, autobusni kolodvor, kompjutersku firme, lokalne novine, charter letove, turistički smještaj i sl.
Pa ljudi, vidjeli ste koliko je Jerković pošten i iskren bez dlake na jeziku u onom intervju u Lideru, nije on druker i PR čarobnjak , on je menadžer koji ovu firmu vodi izvrsno.
P/e 2 znači da je netko uspio stvoriti vrijednost u ovoj firmi jer p/e nije bio 2 pri cijeni od 900kn početkom 2007 g.
Objektivne analize ostavit ću stručnim, realnim i poštenim imateljima ove dionice pa neka vam oni objasne.
Ljudi nemojte dodatno trovati ovaj forum panikom i usporedbama sa ostalim firmama.
Razmislite malo da li se isplati kupovati ili prodavati, ako ne znate pitajte analitičare ili malo stručnije, nije sramota pitati, nije sramota ne znati, ali lagati i prosipati neznanje u namjeri da se netko obogati je najblaže rečeno amoralno.
Pozdrav svima.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.


Sad me zanima zašto upravo na 800 kuna…
[/quote]
Kolegice meni je ovo sasvim jasno jeftino su prodali pa žele još jeftinije i kupiti.
Neki bi htijeli kupiti čak i na 500kn ,htijela bi i ja zašto ne
Nije to tako loše ni zamišljeno samo hoće li biti jeftinijeg dokupa od onog na 1100kn gdje su postavljeni čepovi koji su progutali samo u petak 15 000 komada ATPL.
Jasno se vidi da se radi o intervenciji na 5 nalikvidnijih dionica crobexa.

Gorane čestitam na krajnje razumnom tekstu.



Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.


Sad me zanima zašto upravo na 800 kuna…
[/quote]



Evo da ja probam.

Nije da drukam, niti se nadam da će padati, ali za ponovno ulazak u ovu dionicu cijena bi trebala biti cca. 800.


Sad me zanima zašto upravo na 800 kuna…
[/quote]

Ništa posebno. Čisto da budem siguran da me Zgubidan neće liparit..

Ali da objasnim, kad sam ušao u brodare odluka je bila da tu stojim najdulje do 3 Q 2008.g. (zbog stanja tržišta, broje novogradnji itd.).

Nažalost, najsjanije razdoblje poslovanja ove firme se poklopilo s bear-marketom i dionica nije odradila očekivano, pa sam (pored manjih izleta) izašao dosta ranije.

Sada, vozarine su otprilike na razinama od prije dvije godine, izgledno je da recesija neće biti kratka i neće biti ograničena samo na Ameriku, novogradnje će i dalje stizati (možda ne u ugovorenim količinama), pa mi se brodari koliko god bili dragi, više ne čine osobito primamljivim sektorom.

A uz to u ovoj dionici ima pješadije kao malo gdje, koja dionicu više-manje gleda kroz prizmu BDI-a.

I kad sve to ukalkuliram, sve dok se ne budem donekle siguran što će biti s marketom i brojem novogradnji 2010.g., 800 kuna (cijena oko koje se kretala kroz 2006.g.) mi se čini prihvatljivom za ponovni ulazak, a i poklapa se donekle s razinom na kojoj (u goroj varijanti) vidim ZSE.


ma nema krize ,samo si morate to ponavljat svaki dan ,i bit će vam bolje!!!!!!!!!A u ponedeljak kad odemo gore ko u dobra stara vremena svi ćemo bit sretni i nasmijani kao da ništa nije bilo. [rolleyes]

samo mi reci molim te koji ponedjeljak da se ne živciram bez veze 🙂


dno je blizu kad i posljedni forumas prestane drukati na dole,zbog osobne procjene koliko smo blizu dna,ili smo ga vec dotakli molio bih cjenjene kolege koje se nadaju da ce ovo jos padati (ako takvih ima)da se jave ovdje na forum i iznesu target svog ulaza.
moze i na P.M

unaprijed zahvaljujem i molim moderatora da ne brise ovaj post

718 ili 100 eura


Nemaš brige više za ATPL konjica stala na branik domovine.
Treba samo sačekat da se panika smiri ,mediji su napraili paniku ljudi pohrlili u banke po novce i eto ti cirkusa.Burza izgubila četvrtinu vrijednosti .

ATPL P/E 2 što je previše, previše je.

Ana ti to stvarno misliš il se zekiš? konjica se ispucala 2x , zadnji 4000 na 1400 kn

Zakuhava se lagano na ovoj temi to mi se sviđa za dobrim konjem se diže prašina.
Točno se vidi tko je u chas poziciji , tko još nije izašao iz atlanske a tko bi htio u atlansku ali uvjetno da mu netko proda po 500kn.
Petak je donjeo nešto novo što do sada nismo imali a to je čvrsti bedem obrane na ATPL i to je po meni vrlo važan trenutak koji može donjeti stabilizaciju na ovoj razini ako ne i preokret.
Pali smo u cugu od 2180 do 1100 netko je napisao na forumu da mrtvu mačku otreseš o beton mora se odbit.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

New Report

Close