ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U redu smanjio si ulaz, ali i dalje imaš jednak broj dionica koje si kupio po nižoj cijeni od onih koje si netom prije prodao i razilka toga dvoje je ona što ti ostane višak na računu i za koje možeš tražit isplatu na tekući. Ja sam također napisao da je to puno lakše raditi kada nešto pada ali ne slobodnim padom, nego je to situacija od prije 6-7 dana dana kada si recimo mogao kupit za 1900 za dva dana prodat za 2200 pa onda dva dana oko 1800 itd.
Nadam se da kužiš što pričam a sad kakva je moja matematika ne bih da je ispravna ne bi bio u minusu od 100000 kuna iako to nema veze sa matematikom, matematika koja tebi treba je možda sa ekonomije, ja sam matematiku položio na etf-u

e tu griješiš , svaki put kad izađeš a cijena dionice padne tako drastično kao zadnjih dana možeš kupiti isti broj dionica ali sa razlikom novaca koja ti je ostala možeš kupiti nešto više ili sa razlikom
ostati u cashu. Ako si npr. sa tom razlikom kupio više dionica onda će ti to pomoći da jedan dan prije ostvariš tvoj target.Budući kapital množiti sa većim brojem dionica….

na 4300 sve prodajem...

Slažem se as svime napisanim ali nisi dobro pročitao što sam napisao, a napisao sam da je to puno lakše raditi kad imaš pad pa malo manji pad ili stagnaciju pa rast od posto ili dva pa opet pad a upravo to se dešeavlo prije recimo desetak dana, dok kod ovakvog slobodnog pada kad neznaš gdje je dno ili tzv odbijanac ja se ne bi usudio bilo što radit ali da znam da dionica atlpl će u utorak vrijedit 800kn ja bi u ponedjeljak rasprodao sve po recimo 1100 i kupio u utorak po 800 veću količinu ili istu a isplatio bi si razliku.
Nadam se da će ovaj tekst ostat samo fikcija.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=862783fa-005c-4177-89f4-65d46fc1003f&open=sec

jedno sutra to bi mogao biti predmet ulaza amerčkih fondova….

na 4300 sve prodajem...

ja se nadam da će netko skužiti da je dobit po dionici u ovoj godini skoro pola vrijednosti dionice, da ne povjeruješ.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Slažem se as svime napisanim ali nisi dobro pročitao što sam napisao, a napisao sam da je to puno lakše raditi kad imaš pad pa malo manji pad ili stagnaciju pa rast od posto ili dva pa opet pad a upravo to se dešeavlo prije recimo desetak dana, dok kod ovakvog slobodnog pada kad neznaš gdje je dno ili tzv odbijanac ja se ne bi usudio bilo što radit ali da znam da dionica atlpl će u utorak vrijedit 800kn ja bi u ponedjeljak rasprodao sve po recimo 1100 i kupio u utorak po 800 veću količinu ili istu a isplatio bi si razliku.
Nadam se da će ovaj tekst ostat samo fikcija.

Kolega apsolutno se s vama slažem ali ako budu izdržali pritisak kritičan će biti četvrtak!

Dobar, Loš, Zao

ma nema krize ,samo si morate to ponavljat svaki dan ,i bit će vam bolje!!!!!!!!!A u ponedeljak kad odemo gore ko u dobra stara vremena svi ćemo bit sretni i nasmijani kao da ništa nije bilo. [rolleyes]

dno je blizu kad i posljedni forumas prestane drukati na dole,zbog osobne procjene koliko smo blizu dna,ili smo ga vec dotakli molio bih cjenjene kolege koje se nadaju da ce ovo jos padati (ako takvih ima)da se jave ovdje na forum i iznesu target svog ulaza.
moze i na P.M

unaprijed zahvaljujem i molim moderatora da ne brise ovaj post

Šta nas ne ubije ojača nas!!!
OVO JE GLOBALNA UROTA I LEGALNA PLJAČKA NEISKUSNIH DIONIČARA!
Sve prođe pa će i ovo,da je stvarna kriza nebi sve burze bile ovako likvidne ,koliko god se prodaje ,toliko se i kupuje ,dakle kupnja postoji,samo po nižim cijenama!
I Amerika je shvatila gdje još može naći načina za financiranje svojih pohoda, nemojte biti naivni!
Strah vlada zdravim razumom,firme imaju odlićne perspektive ,što i dokazuju svojim profitno ekspanzivnim širenjem u regiji,pa i u svijetu!
Pa same dividende od 10 i više posto na cijenu dionice to dokazuju,što mi zapravo očekujemo na burzi povečat kapitalu godinu dvije za 100%,moguće ali [b]ne svakome[/b]. Sad ste ušli u igru ,i sad se igrajte ,ali morate uči u igru sa ciljevima da igra traje dok ih ne ostvarite ,pa makar i godinama ,jer ste u suprotnom izgubili igru!
Pozdrav svima uzivajte u ova dva slobodna dana od burze!!!

Nemaš brige više za ATPL konjica stala na branik domovine.
Treba samo sačekat da se panika smiri ,mediji su napraili paniku ljudi pohrlili u banke po novce i eto ti cirkusa.Burza izgubila četvrtinu vrijednosti .

ATPL P/E 2 što je previše, previše je.

@Governor Zgubi je davno napustio Atpl sa svojih 300 komada ,nazalost ne dovoljno davno da ne izgubim 35000 kn ,ja cim vidim da Techman pocne pisat..cekam 1-3 dana i noga.ATPl kupujem ponovno na 500 kn ako padne ,ako ne nikom ništa.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

***obrisano*** Javljam se samo da kolega s gornjeg posta u cetvrtak kupi "znacajnu kolicinu dionica" i mozda preokrene trziste.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega nije bogat da to ucini,i ovo je bilo na neke dugove.
Kolega odlazi u neke druge dionice,kad se vrati SAKAI jedini iskreni decko i pravi poznavaoc brodara vratit cu se i ja,ako budem imao ista love.
***obrisano***
P.S
pozdrav iz Novigrada

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

New Report

Close