ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolege dionicari ddan nakon visednevnog izbivanja. Shipping ne moze biti postedjen desavanja na globalnom marketu. Za sada su naj vise pogodjeni kontainerasi i to poglavito linije za i iz Amerike. PD ima trenutno 12 kontainerasa koji driftaju. Vozarine bulkera su pale ali voze. Nije ugodno ali nisam bas ni u panici. Imam jos casha i pokusat cu (po koji put) naci dno i na malo duzu stazu izvuc korist od ovoga.

DRYS ne daje zadnjih par dana stanje BDI. Da li netko ima danasnji. Tek sam dosao i nisam listao unatrag.

Ja sam od mišljenja da ti to baš nema neke veze sa BDI . ATPL je sada napadnuta da se fondovi i bilo
tko drugi dođe do casha. Strah od recesije su uvukao u kožu ljudima….

na 4300 sve prodajem...


DRYS ne daje zadnjih par dana stanje BDI. Da li netko ima danasnji. Tek sam dosao i nisam listao unatrag.

Skoro ko Crobex!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Kolege dionicari ddan nakon visednevnog izbivanja. Shipping ne moze biti postedjen desavanja na globalnom marketu. Za sada su naj vise pogodjeni kontainerasi i to poglavito linije za i iz Amerike. PD ima trenutno 12 kontainerasa koji driftaju. Vozarine bulkera su pale ali voze. Nije ugodno ali nisam bas ni u panici. Imam jos casha i pokusat cu (po koji put) naci dno i na malo duzu stazu izvuc korist od ovoga.

dRYS ne daje zadnjih par dana stanje BDI. Da li netko ima danasnji. Tek sam dosao i nisam listao unatrag.

Evo kolega, nista dobroga! Baltic Dry-indeks -261 2.503



DRYS ne daje zadnjih par dana stanje BDI. Da li netko ima danasnji. Tek sam dosao i nisam listao unatrag.

Skoro ko Crobex!
[/quote]
http://shipping.capitallink.com/

@Techman, daje DRYS stanje BDi samo ne mijenja datum. danas je jos 261 down. Novo stanje 2503! Nece se nista pomaknut na bolje dok brazilci i kinezi ne dogovore nove cijene zeljezne rudace. Dakle pitanje je da li ce brazilci prije popustiti cijenu ili ce kinezi potrositi onih 70tak milj. tona koje su nagomilali. Ako ima ko novo stanje kolicina zeljezne rudace u kineskim lukama bio bih zahvalan.

VIVA LA REVOLUCION !!!



Nema toliko casha koliko treba da bi se uzvratio udarac,ili ga jos ne zele pokazati,tj postaviti na kupnju..Ne mogu reci da smo ne likvidni danas,no prodaja je histerična,u doslovnom smislu te riječi..Ljudi zemlje i burze ce biti i za 5 godina i za 10 i za 100.dajte stanite ne loptu,i razmislite malo.

Lijepo zboriš, no kraja ljudskoj pohlepi nema i nikada je neće biti…, najveći je strah od gubitka novca, pa ljudi pušu i na hladno…
Dugoročni investitor je danas utopija nekih prijašnjih vremena…, svatko je odgovoran za svoje ulaganje i za svoj gubitak…
Ova US-EU kriza je uvezena, tvrtke su nam zdrave, banke stabilne, HNB i Rohatinski mudri u očuvanju monetarne i fiskalne politike…
Pa što nam se moglo dogoditi osim poskupljenja kapitala tj. novca kao robe jer ipak naše su se banke uvelike zaduživale u inozemstvu od "majčinskih" banaka, no vidimo da se ipak kamatne stope odlukom velikih banka smanjuju, no ni to nije nikakva vijest za naše uvjete…

Gdje je tu kraj ludila….!????
[/quote]

najveći je neprijatelj panika , ato mi se upravo čini , naime jučer me nazvao prijatelj i reče mi " nek ide sve i 3 pm sutra totalna rasprodaja kod mene " – a on je vlasnik ATPL,DLKV,ERNT,TNPL,LKRI… i danas me zove sve je rasprodao…….

inače nije od jučer na burzi…

toliko o ludilu
pozdrav svim opstalim

dobro koji je ovo k…c ,da toliko pada , bilo bi najbolje da padne na 100 kn ,pa da budemo svi stretni i da je više nepratim , moraću popit opet apaurine da se smirim


dobro koji je ovo k…c ,da toliko pada , bilo bi najbolje da padne na 100 kn ,pa da budemo svi stretni i da je više nepratim , moraću popit opet apaurine da se smirim

Evo prijatelju da te probam smiriti…jer sam smiren mozes razmisljati
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=6827
ovo je moj post …isprovociran od strane raznih drukera.
Pozz

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

mala utjeha DRYS i ekipa pocinju na +10% danas na NYSE!!!

VIVA LA REVOLUCION !!!

http://zse.hr/default.aspx?id=21878
o stjecanju dionica od strane uprave 6.10. 4000 komada

Good artists copy. Great artists steal.

Evo danas sam prvi put nakon tjedan dana pogledao vijesti i internet i zašokirao se!
Pa nemreš vjerovat koju sam kataklizmu propustio. Nadao sam se tako nečemu ali ne tako brzo i ne tako žestoko. Sad se sjetim svih onih koji su prije tjedan dva "pametno" nadokupljivali misleći da smo na
dnu. Jel ima još takvih koji misle da smo sada na dnu? Što kaže kolega Governor, jel treba nadokupiti?
E pa ova "neodlučna baba" tj. ja je još uvijek 100% u cashu jer kad škripi u koljenu dolazi nevrijeme a koljena mi škripe još uvijek.
Prvo nek roknu fondovi pa onda nek se koja naša banka malo zatrese a zatresti će se sigurno pa nek odu i oni najtvrdokorniji pa ću onda ja početi polako pikati naloge na 500 pa na dolje.
Možda mi je target ipak prevelik. Mota mi se da ipak počnem na 250.
A pazite što vam kažem; i dalje profi igrači izlaze iz atlantske s profitom! Da, s profitom i to lijepim.



Ah ali zaboravio sam napomenuti da je većina ulagača na forumu preuvjerena u svoja investicijska umijeća prilikom predviđanja kratkoročnih zbivanja. A sada neka ti isti shortaju do mile volje. Pa neka gađaju i traže dno. Ja sam već unazad nekoliko mjeseci htio reći da sam uvjeren da ću dugoročnim ulaganjem zaraditi više nego oni, ali evo do sada to nisam rekao. Pitajte i one koji su do sada trgovali isključivo kratkoročno dok je tržište raslo, dok su to radili praktički bez bojazni od aktiviranja margina ili kakve recesije, da li su bolje prolazili od onih što su ulagali na duži period? Bili su rijetki koji su bili bolji, a gdje će tek biti sada kada je svima kriza u gaćama…

možeš li nam reći ako si dugoročni ulagač ( u što baš ne vjerujem, ako ništa veći dio si već prodao, a držiš samo manji ,a ko i to) koliki ti je prosječni ulaz

kolko se sjećam još iznad 2400kn ioko 2300 kn si spominjao da ne izlaziš na tim razinama , bez obzira na lonzu itd i da se nebaviš daytradeom

pa da vidimo kolko ima logike da budemo dugoročni, ako cijena još dobrano padne, tj. dokojeg minimuma ćeš je ti držati ??

[/quote]

Od tada kada sam ti to rekao nisam prodao niti jednu jedinu dionicu, niti planiram. Da sam znao da će se sve ovo dogoditi naravno da bih prodao, nisam ni ja mazohist. Ali ni ja, kao ni najcrnji prognozeri koji nisu tada vidjeli ATPL niže od 1500kn, na ovakvo što nisu ni izdaleka računali, tako da si ne uzimam ovo za investicijsku grešku. Ja sam za eventualno dno uzimao 2300kn (a ti to hrki znaš jer si me to tražio, a ja sam ti tako ´on private´ napisao, pa pogledaj malo kako se kretala cijena dionice), i ispalo je da je dugo nakon pada od 3000kn grebala po 2300-2400 kn prije ove krize. Uprava je dno vidjela na 2000kn (u svom poznatom izviješću sa prošle sjednice).

Ne kažem da nije moglo sve biti brže i jednostavnije po pitanju zarade i dostizanja osobnog targeta, ali sada mi ne preostaje ništa drugo nego kupovati još, pa ćemo vidjeti za par godina…

A nema teorije da ću cviliti oko procjene minimuma, ma neka pada koliko hoće ja ne prodajem. Ovaj pad (i idući ako ih bude) ću smatrati samo dobrom prilikom za podebljati portfelj i ništa više. A ako svoj target (ili vrijednosti blizu njega) ne ostvarim tamo negdje do 2013.g. tek onda sve prodajem. Dakle, mene ne interesira minimum dokle će pasti, već kada ja mogu očekivati svoju zacrtanu dobit!

Da se kratkoročni ulagači ne osjećaju previše ugroženo neka se sjete da je nedavno (prije godinu i pol dana) bilo potrebno točno 10 i pol mjeseci da cijena dionice naraste od 900kn do 3800kn. Možda se dogodi isto nagodinu, a možda i ne, tko to zna…

I zbog čega bi netko sada prodavao po ovoj cijeni ako ne misli više ovdje ulagati? Mislim da su apsolutno svi koji pišu na forumu najavljivali ogromne kupnje novcem iz čarapa, od margina, od prodaje auta i bubrega ako padne ATPL do 1500kn. Ajmo sada šta se čeka? 1000kn? Ili 500kn? Hoćete li i onda uložiti? Šta se dalje stavlja na kocku, rožnice, štitnjača, plućno krilo? Koja vam je fer vrijednost ulaza? Koja je fer vrijednost dionice? Ajmo DCF analiza, ima li tko uopće nekakvu DCF analizu?

Za kratkoročno davajte prognoze kakve god želite i zaista svima želim sreću u trgovanju, možda se nakom stvarno posreći. Ali radi toga mene ne morate ni najmanje slušati jel vam neću biti od velike pomoći ni uz najbolju volju…dok kod recimo procijene dugoročnog ulaganja možda možemo svi biti dosta pametniji…

New Report

Close