ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma nema urusavanja. Samo uzimanje para ekipi kao i toliko puta do sada. PA sto mislite otkud sad odjednom toliki trilijoni i milijarde dollara funti, eura. Pa odavno se odustalo od zlata i srebra jer je bilo neprakticno. Sad lijepo uposlis trecu smjenu i pojacas stancanje love ko na tekucoj vrpci. Nitko vise ni ne spominje inflaciju… Zajebalo samo ekipu koja je na Euru a nema stampariju u svojoj drzavi. Zato nam je trebala zajednicka valuta. Ja stampam pare a tebi propast…
A ATPL (moram nesto i onjoj da mi ne prabaci post) ce se oporaviti, i to vrlo brzo. Pa sjetite se samo potencijalne dividendice koja ce past na preko milijaradu Kuna ciste dobiti. Koliko znam vecina nasih brodova imaju fiksne ugovore i ne ovise o trenutnoj promjeni cijena vozarina tako da nema zime! Jedino mi smeta ona ekipa Hypo analiticara, kad god kazu target za neku dionicu ona obavezno rokne za popizdit. Tako su prije nekoliko dana rekli da je ciljana cijena ATPL malo iznad 2700. I eto…

VIVA LA REVOLUCION !!!


A ATPL (moram nesto i onjoj da mi ne prabaci post) ce se oporaviti, i to vrlo brzo. Pa sjetite se samo potencijalne dividendice koja ce past na preko milijaradu Kuna ciste dobiti. Koliko znam vecina nasih brodova imaju fiksne ugovore i ne ovise o trenutnoj promjeni cijena vozarina tako da nema zime! Jedino mi smeta ona ekipa Hypo analiticara, kad god kazu target za neku dionicu ona obavezno rokne za popizdit. Tako su prije nekoliko dana rekli da je ciljana cijena ATPL malo iznad 2700. I eto…

Moram te ispraviti da ne bi bilo zabune. Projekcija dobiti za 2008. je bila (moja) cca 900 milijuna prije nekoliko mjeseci. S obzirom na kašnjenje Zagreba i Pracata, te pada vozarina u 3Q u vrijeme kada je trebao biti refresh Imperijala i Libertasa ta slanja istih na spot, moj TG je revidiran na cca 800 milijuna . Ono što želim reći: Ni u najoptimističnijoj varijanti nikad nitko nije spominjao niti očekivao milijardu kuna dobiti za 2008. godinu.

Nadalje.. Dividenda će biti polovica od dobiti iz prijevoza roba kao i do sad. Na 1H imamo već cca 240 milijuna iz prijevoza roba, što znaći da ako u 2H zaradimo 0 (nula) iz prijevoza roba (SF, ali ajde neka) dividenda je već sad blizu 100kn po dionici. Osobno očekujem dividendu od minimum 150 kn po dionici.

Da li se kod alociranja zarade po dionici uzimaju u izračun i one iz trezora? Može li netko to potvrditi? Hvala.

I'LL BE BACK


Ako si kupio nešto za 2500kn u nadi da ćeš jednog dana prodati za 3500kn, koliko si izgubio novaca ako u međuvremenu cijena tvoje dionice bude 3200, pa 1500, da na kraju završi na 3500kn?

He he Hangeru,maske su pale. TG ti je 3500 kn [lol] [lol]

I'LL BE BACK



Ako si kupio nešto za 2500kn u nadi da ćeš jednog dana prodati za 3500kn, koliko si izgubio novaca ako u međuvremenu cijena tvoje dionice bude 3200, pa 1500, da na kraju završi na 3500kn?

He he Hangeru,maske su pale. TG ti je 3500 kn [lol] [lol]
[/quote]

Ha, to sam samo dao primjer, nema nikakvog targeta odokativno, ipak računam da mi je očekivani prinos veći nego da držim novce oročene u banci na 5 godina…
[wink]



A ATPL (moram nesto i onjoj da mi ne prabaci post) ce se oporaviti, i to vrlo brzo. Pa sjetite se samo potencijalne dividendice koja ce past na preko milijaradu Kuna ciste dobiti. Koliko znam vecina nasih brodova imaju fiksne ugovore i ne ovise o trenutnoj promjeni cijena vozarina tako da nema zime! Jedino mi smeta ona ekipa Hypo analiticara, kad god kazu target za neku dionicu ona obavezno rokne za popizdit. Tako su prije nekoliko dana rekli da je ciljana cijena ATPL malo iznad 2700. I eto…

Moram te ispraviti da ne bi bilo zabune. Projekcija dobiti za 2008. je bila (moja) cca 900 milijuna prije nekoliko mjeseci. S obzirom na kašnjenje Zagreba i Pracata, te pada vozarina u 3Q u vrijeme kada je trebao biti refresh Imperijala i Libertasa ta slanja istih na spot, moj TG je revidiran na cca 800 milijuna . Ono što želim reći: Ni u najoptimističnijoj varijanti nikad nitko nije spominjao niti očekivao milijardu kuna dobiti za 2008. godinu.

Nadalje.. Dividenda će biti polovica od dobiti iz prijevoza roba kao i do sad. Na 1H imamo već cca 240 milijuna iz prijevoza roba, što znaći da ako u 2H zaradimo 0 (nula) iz prijevoza roba (SF, ali ajde neka) dividenda je već sad blizu 100kn po dionici. Osobno očekujem dividendu od minimum 150 kn po dionici.

Da li se kod alociranja zarade po dionici uzimaju u izračun i one iz trezora? Može li netko to potvrditi? Hvala.
[/quote]

Pod uvjetom da prodaju Konavle ovaj mjesec ni najoptimističnju varijantu za neto dobit u 2008. ne isključujem, a dobit je dobit, no objektivno nisu velike šanse, pa se zadovoljavam sa app. 170-180 miljuna dolara dobiti.
Ne uzimaju se u izračun trezorske.
Sve ovo ne može nam sutra pomoći, jer poslovanje je jedno, dok je tržište kapitala nešto drugo, dok ne legne lova od INA "idemo dalje" (down).




Ako si kupio nešto za 2500kn u nadi da ćeš jednog dana prodati za 3500kn, koliko si izgubio novaca ako u međuvremenu cijena tvoje dionice bude 3200, pa 1500, da na kraju završi na 3500kn?

He he Hangeru,maske su pale. TG ti je 3500 kn [lol] [lol]
[/quote]

Ha, to sam samo dao primjer, nema nikakvog targeta odokativno, ipak računam da mi je očekivani prinos veći nego da držim novce oročene u banci na 5 godina…
[wink]
[/quote]

http://www.imagesforme.com/show.php/179443_35d2a6t.gif

pretpostavljam da ćeš razumiti…. [thumbsup]

na 4300 sve prodajem...

A ima i ova filozofija.

Kupio s još prije 1.g. po 2.500 i mislio prodati po 3.500.

Međutim, stvari su krenule po zla pa je cijena pala na 1.500, tržište loše izgleda a tebi treba 133 % rast da dođe do tvog targeta.

A da se tržište stabiliziralo trebat će koji mjesec i otprilike 1.g. da odradi 133 %.

Ali kvaka 22 je u tome, da si odabrao ciklički biznis i lako je moguće da će zarade biti daleko manje od 2009.g. pa će to tih 133 % biti teže odraditi.

Ah, da i tu je ona sitnica zvana inflacija. Što ću moći kupiti za 3.500 kn 2010.g.?


Da li se kod alociranja zarade po dionici uzimaju u izračun i one iz trezora? Može li netko to potvrditi? Hvala.

Ne, računaj bez trezora!
Evo ti i primjer za 2007. godinu:
239M neto dobiti : 1.275.000 dionica (1.395.000 minus tadašnjih cca 120.000 trezorskih dionica)
= 187.45 EPS

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@governor,
evo ti link s mojedionice.com, tu su najpregledniji podaci i za korištenje najpraktičniji, a i vođenje stanja portfelja im je odlično, više ni excel ne koristim nego samo preko ovog portala.
http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=ATPL-R-A

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

A ima i ova filozofija.

Kupio s još prije 1.g. po 2.500 i mislio prodati po 3.500.

Međutim, stvari su krenule po zla pa je cijena pala na 1.500, tržište loše izgleda a tebi treba 133 % rast da dođe do tvog targeta.

A da se tržište stabiliziralo trebat će koji mjesec i otprilike 1.g. da odradi 133 %.

Ali kvaka 22 je u tome, da si odabrao ciklički biznis i lako je moguće da će zarade biti daleko manje od 2009.g. pa će to tih 133 % biti teže odraditi.

Ah, da i tu je ona sitnica zvana inflacija. Što ću moći kupiti za 3.500 kn 2010.g.?

Još prošle godine sam većim dijelom love bio u investicijskom fondu, da bi se izvukao van početkom ove godine jer sam shvatio da neće fondovi dobro završiti. To je i pokazala prva osjetnija panika i udjelničari koji bježe glavom bez obzira. To mi je bio dobar potez. Tada sam odlučio malo po malo alocirati većinu novaca na 2-3 hrvatske dionice (klasična diverzifikacija po sektorima).

Naravno da je svoje mjesto dobio za naše prilike nezaobilazni HT. Mogao sam i većinu staviti tamo jer je to defenzivna dionica (a opet vrlo likvidna) koju vrijedi imati kada se sve ostalo ruši, a pruža lijepe (iako ne natprosječne) prinose. Međutim ATPL pratim puno duže i jednostavno sam proučavajući tržište namirisao dobar potencijal. I od tada manje-više kupujem.

Ova dionica i ovo tržište ima potencijal koji će se tek pokazati. Prije 5 godina se smatralo da brodarsko tržište ima određeni potencijal, ali su unatoč tome mnogi investitori ignorirali ATPL (i ostale brodare). Kada je par godina poslije nakon mukotrpnog čekanja došlo vrijeme naplate, a cijena dionice porasla 300-400% počela su pljuvanja da rast cijene nije realan.

Na isti način mogu reći da sadašnji potencijal nije ni blizu ostvaren. Ovo što se trenutno događa samo odgađa ono što očekujem narednih više godina. Potencijal nije izgubljen, samo se pomiče granica kada će se on ostvariti. A tada će se ubirati plodovi ulaganja. I već sam rekao da mi target nije 3500kn, jer da je, ulagao bih u bilo šta drugo što je puno jednostavnije za pratiti, a što mi donosi npr. 7-8% dobiti godišnje kroz 5 godina uz nepromijenjenu cijenu. Dividenda HT-a je veća od toga. Prema tome target mi je puno veći.

I pod dugoročnim investicijskim horizontom ne smatram čuvanje dionice godinu dana, a pogotovo ne očekivanje dobiti od 133% u godini dana. Zbog ovakvog nakaradnog razmišljanja je ATPL i pala ovoliko jer se puno ljudi navuklo na brzu zaradu pa sad bježe van glavom bez obzira. Usporedite broj onih koji posjeduju ATPL danas i na kraju ove godine, pa ćete vidjeti koliko je špekulanata čekalo brzu zaradu.



@governor
,
evo ti link s mojedionice.com, tu su najpregledniji podaci i za korištenje najpraktičniji, a i vođenje stanja portfelja im je odlično, više ni excel ne koristim nego samo preko ovog portala.
http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=ATPL-R-A

Hvala Miško, super je sight.
OK, onda smo sa 1H na dividendi od minimum cca 100kn po dionici.

I'LL BE BACK

Hanger
Vi ste izvrstan analitičar.Dobro poznajete brodare,ali oni su toliko volatilni da treba koristiti valove.
Na taj način se odlično zarađuje.Ja sam imao dobar val kod TNPL od /4.750 _5250 ulaz/ i zlaz od 6.500
do 7.600.Istu stvar ponovio sa JDPL sa ulazom od 450_650 i izlazom od 800-860 i stalno trejda.
Kod ATPL sam ima dvije tri greške u trejdanju i izgubio ne previše jer sam brzo biža.Nedavno sam
ima dobar ubod na ATPL/ulaz od 2600-2100 a izlaz na3.125 do 3.060 prosjek.Sa cijelom lovom uša u TNPL
prosječno na 4.060 ,nešto na sreću mora prodavati na 3.600,nešto na sreću po 3.100 radi pokriča margina,
nešto na 2600 do 2.700 radi pucanja novog margina.Sada mi je prosječni ulaz u TNPL negdje 3.300 i pušim 35%
a sa onim gubicima od prije i blizu 50%
Međutim da nisam šara nego samo čeka u jednom brodaru sigurno bi proša daleko lošije.U brodarima sam
sve u svemu plus,a da sam bilo što kupio prije godinu i po dana kada sam krenuo u ovaj posaoi čekao
bio bi u debelom minusu.
Previše vremena trošite na ovoj temi i šteta da ne uzmete i dio ekstra profita na valovima.To bi trebala biti nagrada na znanje.

New Report

Close