ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pan-Pan, Pan-Pan, Pan-Pan…Evo ovako, predlozio bih svim novijim clanovima ovog foruma da malo uspore i smanje komentare na ovoj temi jer tema je izgubila onu kvalitetu i sigurnost koju je pruzala nama i svim buducim potencijalnim dionicarima koju je imala dok ju je vodila nekolicina iskusnijih clanova foruma (netrebam nabrajat) koji su nam iznosili svoje izracune i objektivne pretpostavke o buducnosti ove dionice. Ovako se kvalitetni komentari nalaze na svako drugoj stranici i buducim dionicarima (koji ce nam naravno pomoci da dodemo na zasluzenih 4000kn) je teze sve to pratiti i steci ideju kako je ovo zapravo prava i kvalitetna dionica koja ce nam svima donijeti zaradu [smiley2]. Tako da ja prvi vise necu postati ovdje,a ako budem imao kakav upit ici ce kolegama na PM. Hvala svima na razumijevanju! Mirno more i nazad na 16. [smiley1]

Ponavljam dio posta s JDPL , jer je u dobrom dijelu primjenjiv i ovdje.

1.Indeksi za Panamax (ATPL) i Handysize (ATPL i JDPL) su u kontinuiranom usponu od početka 2006. godine
2.Taj je uspon ubrzan od početka 2007. , a jako ubrzan od početka 3.Q
3.Spot cijene slijede i cijene T/C , i to od cca 85 % za 4-6 mjeseci , do cca 50 % za 5 godina
4.Rezultati viših dnevnih zarada uz približno iste troškove se u RDG-u ne osjete u “realnom vremenu” , nego sa odmakom od – pretpostavljam – 3-6 mjeseci
5.To znači da je rezultat za 1H 2007 najvećim dijelom odredila situacija u 4.Q 2006. i 1.Q 2007. ,kada još nije bilo pravog booma.On je unatoč tome bio značajno bolji u odnosu na 1H 2006.
6.U 3.Q bi se moralo osjetiti poboljšanje zbog kontinuiranog rasta tržišta od početka godine
7.Kraj godine iz gore navedenih razloga + novi brodovi morao bi biti još puno bolji , čak iako 3Q ne bude onako dobar kako svi očekuju (a ne vidim zašto ne)
8.U 1H 2008. u flotu ulaze još 2 Panamaxa od 80K ; u 2H ista stvar s tri nova Handyja
9.Svi relevantni komentatori tvrde da će tržište biti jako od najmanje 1 do više godina
10.Zato sam ušao sa značajnim % u ovu dionicu i nemam je namjeru brzo prodavati

Boro666 [smiley2], potpisujem. Trebalo bi se što više suzdržati od nesadržajnih postova poput “što mislite koja će cijena biti sutra, imate li insajderske informacije, trebam li dokupiti ili prodatii sl.”, osim, naravno, ako su duhoviti da se malo opustimo. [smiley2]

Također nije potrebno napraviti, što je negdje spomenuo kolega Ententisnis, copy-paste kompletne liste nekog teksta ili informacije pa da zauzima kompletnu stranicu.

Nije potrebno svaki puta citirati nekoga, pogotovo ako se komenatar tj. odgovor nalazi odmah u sljedećoj poruci, ispod. Eventualno možete koristiti forumulaciju @Bosun, @Techman itd. ako se obraćate nekome.

Poželjno je citirati samo određeni (bitni) dio teksta na koji se odnosi komentar, a to se čini tako da se nakon pritiska na “citiraj” briše sve što je nebitno, a unutar uglatih zagrada HTLM-a ostavi samo ono važno. Pazite da ne izbrišete uglatu zagradu jer citat neće zadržati svoj pravi oblik.

Ne slažem se da pitanja treba postavljati na private. Zato smo tu da čujemo (relevantna, tematska!) pitanja. Naravno, ako smatrate da bi konverzacija i/ili neko pitanje “opteretilo” forum i prostor na forumu, private poruke su poželjne. Slobodna prosudba…

Evo par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika
– sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja – panamax – stx panocean korea)
– primopredaja 46 prije ugovorenog datuma
– brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu – 77000usd dnevno

Slazem se sa svim navedenim – Boro, Strawinsky svaka cast. Ja se u zadnje vrijeme suzdrzavam od pisanja, sto i nije tesko jer nemam sto pametnoga za reci.

Drago mi je da je ova konstruktivna kritika urodila plodom, a zahvaljujem i kolegi Kovje na informaciji! Nije da ne vjerujem no nadam se da cemo potvrdu dobiti i u pisanom obliku u nekom od tiskovina, pa pozivam forumase da vrebaju taj podatak (posebno one iz te regije).

No kad sam vec tu, zelio bih potcrtati ono sto je Ententinis naglasio – lijepo je gledati da BDI raste, medjutim ne moramo se zabrinjavati s njegovim padom. Cak i ako padne na 8000 to je jos uvijek “dream team” i osigurava izvrsnu zaradu.

Malo paranoje za kraj – cini se da je jucerasnji pad bio izazvan ovom insiderskom informacijom (zelja za dokupom prije ocekivanog rasta na ovu vijest) ako je tocna. Medjutoa, Atlantasi su se pokazali poprilicnom tough ekipom! (jos da su taki i Jadroplovci, di bi nam bija kraj!)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Evo par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika – sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja – panamax – stx panocean korea) – primopredaja 46 prije ugovorenog datuma – brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu – 77000usd dnevno

Evo lijepe, korisne i unosne vijesti. Pridruzujem se zahvalama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Promjene u prvih 10 dioničara. Kupuje se na ovim razinama. Izgleda da je fondovima i ova cijena povoljna.[smiley2]

Ja nemam sto rec a crko bi da se ne javim………Ma eto ja vas sve pozdravljam i zelim rec da smo pravi frajeri……………..NEMA PANIKE,samo dokup………………

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Promjene u prvih 10 dioničara. Kupuje se na ovim razinama. Izgleda da je fondovima i ova cijena povoljna.[smiley2]

Kolega,pa gdje ste vi bili zadnje vrijeme?[smiley2]
Ili vas nije bilo ili smo bili na potpuno drugim postovima…
Ako je prvo,dobro došli[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Bio sam tu, ali se nisam javljao. Samo sam promatrao. Čini mi se da je ponekad tako najbolje.

blokada


Evo par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika – sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja – panamax – stx panocean korea) – primopredaja 46 prije ugovorenog datuma – brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu – 77000usd dnevno

Ja stalno visim na stranicama Radio Dubrovnika i ovo mi je sad prvi glas.
Ako je to istina sutra idemo preko 4000.
Još sam u odijelu
[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close