ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo par razloga za skori rast BDI:
1.Congress passes the proposed federal credit expansion, which should eliminate some uncertainty and bring credit spreads down,
2.Chinese domestic iron ore is a lower quality and cannot sustain their longer term needs,
3.Grain shipments from the US harvest will be shipped in Q4,
4.Thermal coal shipments will increase to China as they ramp up inventory for the winter heating season,

http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_(A_to_Z)/Stocks_D/threadview?m=tm&bn=24683&tid=171245&mid=171245&tof=-1&rt=2&frt=2&off=1
5.China has just significantly raised taxes on coal exports, i.e. they are clearly establishing themselves as a net importer of coal, which bodes very well for long term ton-mile demand.

Keep in mind that the BDI is ultimately an index of charter rates that are fixed by people, and as such it is influenced by both sentiment and physical supply/demand.

U ovim turbulentnim vremenima bojim se da ce malo toga u dionice.

I to malo je puno.

I'LL BE BACK


Evo par razloga za skori rast BDI:
1.Congress passes the proposed federal credit expansion, which should eliminate some uncertainty and bring credit spreads down,
2.Chinese domestic iron ore is a lower quality and cannot sustain their longer term needs,
3.Grain shipments from the US harvest will be shipped in Q4,
4.Thermal coal shipments will increase to China as they ramp up inventory for the winter heating season,

http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_(A_to_Z)/Stocks_D/threadview?m=tm&bn=24683&tid=171245&mid=171245&tof=-1&rt=2&frt=2&off=1
5.China has just significantly raised taxes on coal exports, i.e. they are clearly establishing themselves as a net importer of coal, which bodes very well for long term ton-mile demand.

Keep in mind that the BDI is ultimately an index of charter rates that are fixed by people, and as such it is influenced by both sentiment and physical supply/demand.


A uz to dodaj da će se ipak dio INAe vratiti na burzu, plus da će izaći odlično 3Q izvješće…imamo sve faktore koji bi trebali potaknuti rast cijene.

[/quote]
A uz to dodaj da će se ipak dio INAe vratiti na burzu, plus da će izaći odlično 3Q izvješće…imamo sve faktore koji bi trebali potaknuti rast cijene.
[/quote]

a možda je i Zdravkec sa nama 🙂
Vaš link

Good artists copy. Great artists steal.

Ja neznam za Vas ali ja sam sve više odlučniji da prodam sve moje dionice i da se suočim sa velikim gubitkom. Računam da ne izgubim još više jer danas jučer i prekjučer navečer nisam naišao
na jednu pozitivnu vijest . Recesija se preselila u europu , to su naslovi svih dnevnih tisaka i prve vijesti u dnevniku diljem europe pa i šire i sad je već svima jasno da će recesija još neko vrijeme
potrajati . Zadnjih 10 mjeseci non stop nešto ćekam tipo izvješća , MIF izaze iz OIF , pa su pametni mali udjeličari krenuli sa izlaskom pa sezona pa BDI i neznam što sve nisam čuo te na posljetku
američka recesija i najnovija europska ….ja sam umoran i u isto vrijeme opljačkan….možda da stanem na loptu na jedno vrijeme dokle se naslovi sa dnevnih tiska ne proljepšaju u kraj recesije itd. itd. ……..

p.s. ajmo komadi…. [yawn]

na 4300 sve prodajem...


možda da stanem na loptu na jedno vrijeme dokle se naslovi sa dnevnih tiska ne proljepšaju u kraj recesije itd. itd. ……..

Šališ se?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Ja neznam za Vas ali ja sam sve više odlučniji da prodam sve moje dionice i da se suočim sa velikim gubitkom.

Ja to napravih na 2000-2150 i za sad mi uopce nije zao



Ja neznam za Vas ali ja sam sve više odlučniji da prodam sve moje dionice i da se suočim sa velikim gubitkom.

Ja to napravih na 2000-2150 i za sad mi uopce nije zao
[/quote]

i ja to napravih a trebao sam puno ranije. ostalo mi je simboličnih 5 komada koje čuvam za unuke

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



možda da stanem na loptu na jedno vrijeme dokle se naslovi sa dnevnih tiska ne proljepšaju u kraj recesije itd. itd. ……..

Šališ se?

[/quote]

Ne ne šalim se a vidim da nisam jedini koji tako razmišlja….. [sad]

na 4300 sve prodajem...

stvarno smo u banani,stalno se s nečim tješimo,sad bude izvješče,sad bude porinuče,sad bude se ina prelila u atpl,sad ide bdi gore,a niš od svega toga,totalna depra….. [embarass] [embarass] [embarass] [embarass]

….dan

-Nebih želio poticati na bilo koju aktivnost , tako ni na prodaju ili kupnju …..

-Ako ste odlučili , prodajte ….. , ništa se ne može dogoditi …. [smiley]

-Jedino možete zaraditi koju dionicu ili kasnije kupiti koju manje …..
….a to je samo novac

– A što je novac …… ???? …..tek broj na računu …..
….da nam je ozbiljno bio potreban , nebismo kupovali dionice …. [smiley]

-Dr M Wagner

P.S.
-Ako se malo i izgubi ….. , sutra je novi dan …… [smiley]


Ja neznam za Vas ali ja sam sve više odlučniji da prodam sve moje dionice i da se suočim sa velikim gubitkom. Računam da ne izgubim još više jer danas jučer i prekjučer navečer nisam naišao
na jednu pozitivnu vijest . Recesija se preselila u europu , to su naslovi svih dnevnih tisaka i prve vijesti u dnevniku diljem europe pa i šire i sad je već svima jasno da će recesija još neko vrijeme
potrajati . Zadnjih 10 mjeseci non stop nešto ćekam tipo izvješća , MIF izaze iz OIF , pa su pametni mali udjeličari krenuli sa izlaskom pa sezona pa BDI i neznam što sve nisam čuo te na posljetku
američka recesija i najnovija europska ….ja sam umoran i u isto vrijeme opljačkan….možda da stanem na loptu na jedno vrijeme dokle se naslovi sa dnevnih tiska ne proljepšaju u kraj recesije itd. itd. ……..
p.s. ajmo komadi…. [yawn]

Negdje sam pročitao da oporavak kreće u trenutku kada svi prestanu vjerovati u njega (ima mi smisla). Izgleda da sve više ljudi postaje depresivno i uplašeno. Kako sam ja nepopravljivi optimista (život me naučio da uvijek dobro pobijedi), još vjerujem u oporavak. Cijenim kada netko proda i to kaže. Ispod svakog nivoa mi je prodati i navijati da tržište još više padne, kao da će to doneti nekakvo dobro.
Moj savjet onima koji konstantno vise za računalom čekajući nove vijesti neka to lagano prestanu raditi jer bi zbog manipulacije mogli lagano završiti u stranputici!Razmislite malo što vam vijesti rade, iz dana u dan čine vas depresivnima a ako se malo odmaknete vidjet čete da sunce i dalje isto sija, oko vas su i dalje svi oni dragi ljudi kao i prije…

čudni se ovdje sveci slave....

New Report

Close