ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 02:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo zaustavljan je pad FFA e sada dalice se okrenuti u rastuci trend praticemo u sljedecim danima.

nešto ne vidim da panamaxima cvjetaju ruže…

hate red

Polako prijatelju prvo idu capovi.

SAM PROTIV SVIH

Hrki,
a TI to tražiš dno, [lol] ,pa rođo e to niti najveći ne uspjevaju uhvatiti,definitivno je ovo dobra cijena za ukrcaj, može i adlepršati još nešto dolje ali ne znatno no ovo je negdje oko dna,stoga samo treba mira i pustiti neka fondovi odrade svoje, pa pobogu P/E JE SAMO 4,6 i što bi vi još, a vi bi dividendu..e pa i ovdje je ona cca 150-200kn..gle pa to je skoro 10%..i što još…a vi bi da je i likvidna…pa pogle ona je numero uno
reče jedan kolega..može li bolje..
pa u našoj žabokrečini skoro i..ne
a sada dali ćeš pogoditi dno..pa gledate ga oko vas a 100-200kn manje više
pozdrav…
i da, eno ameri okreću u zeleno a Senat je spreman za vote…positive of course [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


Evo zaustavljan je pad FFA e sada dalice se okrenuti u rastuci trend praticemo u sljedecim danima.

pa kud će niže od ovoga, vjerojatno uskoro slijedi promjena trenda

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ehh da ,
očekujem i ponajbolje kvartalno na ZSE..i to taman kada dolazi lova od INE… [thumbsup]


FFA. Zgodan mali zaokret, ne mora imati za posljedicu rast BDI-a, ali može objasniti današnji rast DRYS-a.

sve je to stvar pozitvnog očekivanja, jednom se mora odbiti (trejderi znaju a dugoročne investitore to ionako previše ne zanima, oni vjeruju u višegodišnji održivi rast)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Hm, da vidimo…sutra brat bratu preostaju samo dvije opcije:
1) Pozitivna – Tko još kupi ispod 2000kn moći će pričati unucima o tome. (oko 95% vjerojatnosti)
2) Negativna – Ode ATPL na 1700kn. (oko 5% vjerojatnosti)
Place your bets.

Naravno sve ovisi o izglasavanju famoznog master-plana. Eto šta je burza.

Nego interesantni su podaci sa spotova i 1y t/c-ova, ispada da je handymax trenutno daleko najisplativije plovilo od svih bulkera, jer je ubjedljivo najžilaviji na promjenu BDI-a.

Panamaxi i capeovi na spotu stoje čak gore nego tijekom 2003., 2004., 2006. godine, a prema opsegu pada i trenutnim razinama vrlo su blizu najlošije 2005.g.
(prije 2003.g. tržište je bilo anemično i u flat izgledu, pa neću te vrijednosti ni spominjati)

E sad, od 2003. i 2005. se mnogo toga promijenilo i u ponudi a i u potražnji, da ne govorim o cijenama robe.
Sada osim što nema više fundamentalnih osnova u traženju daljnjeg dna za spotove, više nema ni zdrave logike, pa je za pretpostaviti da je ovo isforsirano dno dosegnuto:

2 handymaxa zarade koliko i 3 panamaxa (?!). Gledano isključivo prema tonaži handymax zarađuje duplo više od capesizea.

Dakle ovo je dovoljno da se može reći da je BDI oko samog dna. Kratkoročno gledano jedini vjerojatni scenarij je brži oporavak spotova za cape-ove i panamaxe uz relativnu stagnaciju za handymaxe. A ovisno o željama Kineza kretanje cijelog indeksa će biti ili nešto sporiji ili nešto brži oporavak vrijednosti. Mislim da druge opcije ne postoje. Tipujem na značajnije pojačan promet na prijelazu 4Q08 i 1Q09. Vidjet ćemo kako će reagirati dugoročni t/c koji su naglo pali (inače vrlo malo dugoročnih ugovora je dogovoreno u ovom razdoblju, pa vjerojatno slijedi odbijanac na neke srednje visoke vrijednosti).

BTW, obzirom da se zalihe u kineskim lukama već vidno smanjuju možemo očekivati uskoro narudžbe iz prekomorskih zemalja. Samo podsjetnik da zalihe uslijed solidne potrošnje mogu trajati oko mjesec i pol dana, jednako koliko je otprilike potrebno da ruda iz Brazila doputuje do odredišta.

Moguće kretanje cijene dionice ATPL na žalost ne mogu ni najmanje komentirati jer se jednostavno sada ne razumijem u to.

Ne znam koliko su te FFA relevantne i koliko uopće imaju smisla na neki srednji rok, jer su forecasti različiti od analitičara do analitičara. Ono što je bitno je da nas negativni trend vozarina očito ne može više srušiti. Prometi su iznimno veliki zadnjih dana/tjedana, cijena dionice niska. Postavlja se pitanje koliko toga još uopće ima za pretrpat?Vidite da kupnje ima ko pljeve. Pa to nema ni kod jedne druge dionice. Možda je najbolje da ovaj scenarij potraje što je dulje moguće, pa neka se pretrpa još to što se ima na ovim razinama bez promjene tečaja. Tada će po promjeni trenda u marketu, rast cijene biti veći.

I'LL BE BACK

evo, drys u sudačkoj nadoknadi završio u pozitivnoj nuli.
što ide u prilog governorove teze o tome da nas pad BDI-a teško može dalje rušiti.
a rebound samo što nije.
dakle, dno nam se smije [smiley]

hate red

@kamenac
mislim da smo dno dosegli neki jucer i da je vrijeme odbijanca…samo o amerima ( neznam zakaj ) sve ovisi
sam treba zivceke cuvati [undecid]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



@kamenac

mislim da smo dno dosegli neki jucer i da je vrijeme odbijanca…samo o amerima ( neznam zakaj ) sve ovisi
sam treba zivceke cuvati [undecid]

isključivo i samo o amerima sve ovisi..
mislim da je noćas oko pola 2 izglasavanje ponovo

semper fidelis

Zlifrali BF INU, kompletno!! Budu i OMF-ovi,ne bojim se ja za njih. A šta je onda malima za činiti? Ode cijeli FF Molu, to je gotovo sigurno. Nek nam samo 10% vidi burze, sasvim dovoljno…

I'LL BE BACK

New Report

Close