ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 22:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Hvala techman, koliki misliš da je breakeven za recimo Imperial ili Libertas za voyage charter ?

kako Atlanska ima Filipa u floti i ako su oni na tim brodovima mislim da je cca 6000 USD/day. Ako su posada lokalni domorodci moglo bi bit cca 6500 plus kreditne obveze broda.
[/quote]
ja opet prodao i pogodio,cim je Techman poceo pisat ja van,hvala ti Techmane.
[/quote]
Od zahvaljivanja nema koristi. Posalji proviziju. [smiley]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ PeroKvrga

Kolega vjerujem da vasi postovi bas i nemaju tezinu. Ljudi ipak prepoznaju blefere i drukere. Kazete da kad pocmem pisati na topicu vi bjezite iz dionice. Nije li ovo Vas post od Jucer sa topica JDPL?

Nema potrebe,ja kupio ispod 300 i malo iznad 300 hahahahahahaha ,a ti prati Techmana.

JDPL je topic na kom nikad nisam prestao pisati pa ni ovo ljeto dok sam bio na dial up konekciji. I sta ce mo sad kolega? Pokojni Smoje bi vam rekao "ajde lovit rake gov…e"

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

crobex sa * 1,65 na puno manji +o, 85

čista kapitalizacija dobiti

izgleda da ćemo se načekati da pređe barem 2000kn (2300 da ne govorimo)
prije će izgleda ipak na 1600 kn nego na npr. 2200

ovo je za izludit, kada če dobre vijesti??

kada bolje upućeni očekuje barem prestanak pada bdi-ja i vozarina??
tek u 2009 ili prije- kada- listopad, studeni, prosinac…???

Jedna od politika Atlantske plovidbe dd. je to da isplaćuje redovnu dividendu u iznosu polovice dobiti iz prijevoza roba. To će za ovu godinu iznositi (ovisno o postignutim rezultatima u 2H) između 150 do 200 kn po dionici. Znači na ovim cjenovnim razinama, kupac ima dividendu u iznosu od cca 10% na cijenu dionice. Politika se neće mijenjati, i svake godine će se isplaćivati dividenda po ovom ključu (barem ako je za vjerovati predsjedniku uprave koji je na skupštini o tome javno govorio, a i za 2007 je također tako bila isplaćena ove godine. Za prije ne znam, nisam bio dioničar). Ovisno o poslovanju ATPL, dividenda u godinama iza će biti veća ili manja od pretpostavljene ovogodišnje, ali je ključ da će je BITI. Uzmite druge brodarske kompanije na ZSE, pa i neke popularne i iz drugih sektora pa usporedite ove činjenice. [smiley]

I'LL BE BACK

Mitsui O.S.K. Falls After Record Drop in Baltic Index (Update1)

By Chris Cooper

Oct. 1 (Bloomberg) — Mitsui O.S.K. Lines Ltd., Japan’s largest operator of iron-ore ships, dropped in Tokyo along with domestic rivals, as rates for carrying commodities had their biggest monthly slump on record.

The shipping line declined 4.1 percent to 848 yen at the 3 p.m. close of Tokyo Stock Exchange trading. Nippon Yusen K.K., Japan’s biggest shipping line by sales, dropped 3.1 percent and Kawasaki Kisen Kaisha Ltd., the third-largest, slid 4.4 percent.

The Baltic Dry Index, a measure of commodity-shipping rates, dropped 8.2 percent yesterday, bringing its slide in September to 53 percent, as raw-material demand from China’s steelmakers weakened. The Topix Marine Transportation Index was the biggest decliner out of 33 groups in the Topix index.

“The selling signal for shipping stocks is clear,” said Yoshihisa Miyamoto, an analyst in Tokyo at Okasan Securities Co. “There isn’t going to be a big rebound in the Baltic index.”

China’s urban housing demand has dropped since minimum down-payment requirements and some mortgage rates rose last year. Property prices climbed at the slowest pace in 18 months during August, the National Development and Reform Commission said Sept. 16.

Some steel mills, forced to shut for the Beijing Olympics and Paralympics, have not reopened. China’s financial markets are shut through Oct. 5 for National Day holidays.

samo što nije...

Ovo kao da je pisao Gatara.

The shipping line declined 4.1 percent to 848 yen at the 3 p.m. close of Tokyo Stock Exchange trading. Nippon Yusen K.K., Japan’s biggest shipping line by sales, dropped 3.1 percent and Kawasaki Kisen Kaisha Ltd., the third-largest, slid 4.4 percent.

Nippon je pao 3.1 % a Kawasaki je otklizao 4.4%. Kako rafinirano. Cini mi se da ni oni nisu imuni na placena pera.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


crobex sa * 1,65 na puno manji +o, 85

čista kapitalizacija dobiti

izgleda da ćemo se načekati da pređe barem 2000kn (2300 da ne govorimo)
prije će izgleda ipak na 1600 kn nego na npr. 2200

ovo je za izludit, kada če dobre vijesti??

kada bolje upućeni očekuje barem prestanak pada bdi-ja i vozarina??
tek u 2009 ili prije- kada- listopad, studeni, prosinac…???

Evo ti pa procijeni:

BDI Baltic Exchange Dry Index 3025 DOWN 192
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4163 DOWN 155
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2102 DOWN 280
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2599 DOWN 130
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1282 DOWN 79

I reakcija…

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
1.841,04 4 14:23:15
1.841,04 8 14:23:15
1.842,12 15 14:23:15
1.842,12 1 14:23:15
1.845,00 10 14:23:15
1.845,50 3 14:23:15
1.845,50 3 14:23:15
1.845,50 3 14:23:15

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Evo ti pa procijeni:

Znači do 2012

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Izgleda da se zadnjih dva tjedna preko ATPL isplaćuju podignuti udjeli svih tisuću fondova koliko ih ima u RH. [sad]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Negativno: bolesno je nisko [cry]
Pozitivno: (mnogo niže više i ne može (nula je opasno blizu [lol] )
ako krene u oporavak (kad-tad) mogao bi podjedanko ekspresno nazad [rolleyes]
Negativno: ako ne krene ekspresno nazad bit će pušiona na duže staze [sad]

Evo pa procijenite:

New Report

Close