ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 10:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da je ziv moj pokojni dida Bepo koji se upisa u partiju pocetkom 20-tih godina proslog stoljeca i umro 1992 sa slikom Lenjina i Staljina iznad glave, dosanjao bi svoj san. Stalno nam je govorio Amerika i
Engleska bit ce zemlja proleterska. Kako ih trenutno ide nisu daleko od didinog sna.

Alal ti vera, Tech, boljeg posta nisam dugo vidio, evo tebi lijepo 100%. Nego da tvoj dida ne zna slučajno onu slijepu babu bugarku, nešto mi je čudna ta vidovitost?

Hogar vozi Volvo

Ja samo promete gledam… Ljudi moji, uza ovaj pad brodara na wall streetu zadnjih tjedana, a zadnjih dana pogotovo, uza ovaj bad dry market, uza ova kompletna sranja što nam uvoze iz Amerike… Pametnom dovoljno. Još malo treba stisnut zube. Iako dozvoljavam da griješim. ATPL nije samo brodar. Ona je, uz još par tickera, main driver ovog tržišta, ako ne i najveći. Nije šala ovaj Ticker. Vidjet ćete rusvaja kad se trend promjeni.

I'LL BE BACK

30.9.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 131.700 9,44 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.142 3,88 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.116 3,45 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 36.533 2,62 Skrb. račun -700
10. HPB D.D. 34.239 2,45 Skrb. račun -94

Ukupno: 49,40

Heaven or Las Vegas

Eh i još nešto sam zaboravio… Čini se da će sutra imat priliku da elegantno izađe svatko tko želi. Radije nego čekat opet neku paniku ko jutros. Ono je izgledalo ko da nema sutra. [cool]

I'LL BE BACK


Ono je izgledalo ko da nema sutra. [cool]

svakog jutra-kama sutra
[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ako već netko nije postao, evo zanimljv članak:

http://biz.yahoo.com/ap/080929/drybulk_shipping_rebound.html?.v=1

Amerikanci plaše sve okolo, a sami su u najmanjem minusu. Naspram našeg ZSE-a oni su male bebe.
Oni pucaju, a sačma završava u Evropskom dvorištu, da ne kažem i Balkanskom.


Da je ziv moj pokojni dida Bepo koji se upisa u partiju pocetkom 20-tih godina proslog stoljeca i umro 1992 sa slikom Lenjina i Staljina iznad glave, dosanjao bi svoj san. Stalno nam je govorio Amerika i
Engleska bit ce zemlja proleterska. Kako ih trenutno ide nisu daleko od didinog sna.

Alal ti vera, Tech, boljeg posta nisam dugo vidio, evo tebi lijepo 100%. Nego da tvoj dida ne zna slučajno onu slijepu babu bugarku, nešto mi je čudna ta vidovitost?

[/quote]
Ocito sam bio nadahnut danasnjim desavanjima. Stotka je dobrodosla. Veza baba bugarka i dida Bepo mozda datira od izvoza Oktobarske revolucije. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovo je lijepo za vidjeti. Brodari vani duboko u plusu. Samo DRYS +8%.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Kolega ja sam duboko zabrinut. Dow +4,05%, NASDAQ +4.75, dolar 1.40, DRYS +8%, EXCEL +11,5%…. Sutra smo na…..li jer smo naucili da iz Amerike ne dolazi nista dobro.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Ono je izgledalo ko da nema sutra. [cool]

svakog jutra-kama sutra
[wink]
[/quote]
Oh Febo skrivas se iza novog avatara. Imas stoju tek tako za pojavljivanje. Obecao si bio nekakvo drukanje cist iz kolegijalnosti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Nije mi jasan ovoliki optimizam. Atlantska živi na prošloj slavi, kada je BDI bio na 10000 i kada se moglo skupo prodati stare brodove.
Kako će biti ako BDI ostane na ovim razinama i izostane dobit od prodaje brodova? Da li je netko pokušao izračunati koja razina BDI-a je dovoljna da se posluje profitabilno?

New Report

Close