ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hmm , tema je ATPL

tebe muci post dva,koja su ne vezana za atpl,e da mi te vidjet sutra oko 10 h.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Mislim da ce ih dosta ujutro zeliti kupiti jeftinije, danas sam mislijo kupit, ali eto napiso sam vec da cu sutra kupit(sreća), a kupovat cu na 1730, pa ako poklopi dobro poklopi a mislim da hoce, a ako bi poslje blokade bilo jos jeftinije kupit cu za ostatak, jer sumnjam da može dva dana biti OGROMNOG pada

mozda nije bas najadekvatnija stranica (865/866) za ovakvo pitanje, no šećem kao mačak oko vruće kaše i gledam da povučem svoj ht gdje sam cimnuo dividendu a ista se strmo***dila na cijenu ispod ipo i kupio bih atpl makar prodao ht i 5 kn/dionici ispod ipo.
vidim da je na atpl potop.
ovaj tjedan bi mogla uslijediti atlantska ronidba (atra-r-a) i uzeo bih je kako mi njuh kaže, na kojih 1500 ili tako nešto. to je siguran ulov – glavnica x broj veći od 1,5 u sljedećih 6 mjeseci.
opet, nisam slijedio izvješća atpl… kad malo rewind kazetu, vidim da je prije nešto više od godinu i pol ova dionica bila na otprilike ovoj cijeni.
u čemu je stvar/koji su krucijalni pomaci bili u to doba da je dionica toliko vrtoglavo nebu strijemila? za 8 mjeseci sa 1000 kn na 3000 kn!!!
ulagači su sada na nekoj nuli, špekulanti u minusu i ja bih, eto, sada bio ulagač na ovoj cijeni.
jednostavno, vidim da ovdje dionica diše dubokim uzdasima i mislim da ću prodati sve gdje sam u pušioni i ovdje se usidriti, jer ću ovdje najprije pokriti minuse.
nego, na stranu pokazatelje aktivnosti, pokazatelje zaduženosti, likvidnosti
ROA i ROE, P/S, P/ E , P/ B, Financijske izvještaje, fundamentalne pokazatelje i ostale trice i kučine… kolika je fer…hm…Fer… vrijednost ove dionice?
znam da nitko ne zna, no opet… puno ljudi puno zna.
any thoughts to be shared?

Hm… katakliznuće krobeksa, atpl i koječega u utorak, 30.9. slijedi…
crni utorak… bilo je i crnih petaka i ponedjeljaka… sva sreća da tjedan ima samo sedam dana od kojih je samije pet.
da potkrijepim:
http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2008,9,29,,135181.jl
a evo i sa lica mjesta (video)
http://www.24sata.hr/news/clanak/crni-ponedjeljak-amerika-pred-ekonomskim-krahom/82155/
ili
http://www.youtube.com/watch?v=b5F6QihGwFM&eurl=http://cspanjunkie.org/

tko je u kešu, blago-si-ga-njemu.


ulagači su sada na nekoj nuli, špekulanti u minusu i ja bih, eto, sada bio ulagač na ovoj cijeni.
jednostavno, vidim da ovdje dionica diše dubokim uzdasima i mislim da ću prodati sve gdje sam u pušioni i ovdje se usidriti, jer ću ovdje najprije pokriti minuse.
nego, na stranu pokazatelje aktivnosti, pokazatelje zaduženosti, likvidnosti
ROA i ROE, P/S, P/ E , P/ B, Financijske izvještaje, fundamentalne pokazatelje i ostale trice i kučine… kolika je fer…hm…Fer… vrijednost ove dionice?
znam da nitko ne zna, no opet… puno ljudi puno zna.
any thoughts to be shared?

pa nećeš valjda plaćati 1500 kuna za dionicu koja ti u godinu dana zaradi samo pola od toga!? a ponekad i manje ako je loša godina.


Spancir je odabrao pravu rijec. Masakr.

Pa ti si bio taj koji je stalno vikao da treba kupit,a ko sto sam vise puta napisao..Cim se ti pojavis ja po malo prodajem,tako da mi ostalo jos 20-tak komada.

Karlo nije ti lako.

Što ste se uskokodakali…Kome vrijedi dionica neka je drži ili po mogućnosti kupi još. Kome ne vrijedi neka proda. Problem je jedino u tome ako netko ima margin ili mu hitno treba lova. Meni osobno će trebati keš za kupnju nekretnine, ali kako i nekretnine padaju mogu čekati još koji mjesec.
Sad sam pametan pa ću reći da je ovo super kupnja, ali to smo govorili i na 3000,2800,2500,2000…i Nema garancije da neće još niže…
Najbolje ugasiti monitore ovaj tjedan…
Sretno svima…i bez panike



ulagači su sada na nekoj nuli, špekulanti u minusu i ja bih, eto, sada bio ulagač na ovoj cijeni.
jednostavno, vidim da ovdje dionica diše dubokim uzdasima i mislim da ću prodati sve gdje sam u pušioni i ovdje se usidriti, jer ću ovdje najprije pokriti minuse.
nego, na stranu pokazatelje aktivnosti, pokazatelje zaduženosti, likvidnosti
ROA i ROE, P/S, P/ E , P/ B, Financijske izvještaje, fundamentalne pokazatelje i ostale trice i kučine… kolika je fer…hm…Fer… vrijednost ove dionice?
znam da nitko ne zna, no opet… puno ljudi puno zna.
any thoughts to be shared?

pa nećeš valjda plaćati 1500 kuna za dionicu koja ti u godinu dana zaradi samo pola od toga!? a ponekad i manje ako je loša godina.
[/quote]

nema razloga za ironiju. stvari jesu takve kakve jesu i zabadanje glave u pijesak bez ikakvog komentara je za neke druge trenutke. ovakvo strmokrobeksnuće se ne događa često, i stvarno, tko ima sada keša, za njega je berba u listopadu.
povijest se ponovila. reset je napravljen, knjige su pročitane, reci i reci su napisani/pročitani, lamentiralo se poprilično i evo nas na popravnom.
očekujem danas strmokrobeksnuće uvjetovano stopiranjem 700mlrd.
pa eto, tko se šopinga skrio, magarac je bio.
možda i prilika za preslagivanje portfelja. sve je neselektivno palo. ovo je, kako velim, idealna prilika za preslagivanje portfelja – npr. atlantska će sigurno ići gore dvoznamenkasto, a npr. ina ako ode 10% to će biti pisanija i punih novina. a neće. bliži se 3.10. zašto je ina ispod 2800 na zse? pa zato jer novac u rukama vrijedi više nego 2800 molovih koje će isplatiti 3.10. + do 15 dana!
a do tada će atlantska se povratiti sigurno.


Pa niste sada svi pod marginima ?
Dividenda bi vam trebala zaštititi kapital.
VIX ej $/ u US.

Na cem si ti? Kaj je tebi kalkulator crko? Ne pamtim kad sam ovakvu glupost zadnji put procitao NHF

tko kaže da blokade nisu dobar potez odgovornih…i to je eto zaštita bar na par sati da ne ode sve u pm…1750kn nalog prva prodaja!

živjeli!!!

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.600,00 5
1.703,14 80
1.703,15 289
i niže

na kolko je blokada?

New Report

Close