ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Taman da ću poništiti nalog na 1965 kn jer sam mislio sam malo ponudio u tom trenutku netko poklopi do 1950 kn u prvoj sekundi mi je bilo drago ali već minutu kasnije nije. Možda sam morao
pričekati sutra …. budemo vidjeli… [undecid]


Ma o čemu ti to pišeš….Brod tone a mornari bježe sa broda ( pametni prodaju) a kupuje uprava koja nesmije napustiti brod .. (Atlanska brani cjenu)….


@Conan
& Co.
Baš ste mi pravi ulagači. Gledate kako bi što niže kupili, a s druge strane očekujete raspad sistema..(?!)

Ako ovih dana kupujete baš me zanima kako će izgledati vaš izraz lica ako se recimo BDI ne oporavi narednih godinu dana, a atlantska počne kliziti prema recimo 1000kn, šta ćete onda ulagači, ha? Hoćete prodati s gubitkom u nadi da spasite što se spasiti da?
[undecid] [cool] [undecid]

Ma ajde bolje nemojte kupiti, ma nije to za vas kada ne možete ni dno BDI-a pogoditi. Bolje štedite novce za 2026.g. kada će BDI doći na 79000, jer to će biti pravi signal za kupovinu!
[tongue]
[/quote]

Conan, upravo mislio napisati nešto slično. Sreća moja da sam neka pravila usvoji dosta pa ne glumim inteligentnog investitora i dokupljujem kvalitetne dionice u padu.

A ako i kupim ne bojim se izlaska s gubitkom i to je burza.

Ali opet, ja jutros ispao konj.

Nisam slušao sebe, tehniku, knjige i ušao opet u petak, nadajući se kratkoročnom rally, kladeći se na Amere, slijedeći krdo pa tako jutros glumeći bika ispao tele.

Srećom stigoh izaći početkom trgovanja, s snošljivim gubitkom.

Hanger, lijepo je znati što kupit, međutim još je bitnije kada kupiti.

A savjetovati sada nekom kupnju (ili prodaju) za to stvarno moraš biti hrabar.


tebe kao da ATPL plaća da pišeš na forumu …za tvoju informaciju ja sam u ATPL ušao na 2800 pa sam dokupio na 2600 pa sam dokupio na 2450 pa sam dokupio na 2300 i sad si ti probar izračunati koliko sam u minusu . Da burza nema takvih " optimista" kao što si ti, ljudi nikad ne bi gubili na burzi.
Trejdanje nije igranje odnosno zabava na burzi nego prilika da ulagač smanji svoj gubitak.
Mogao sam i danas gledati sa rukama u đepu kako ATPL tone ali ipak nisam i na kraju dana ostalo mi 1400 kuna ….
p.s. a ti gledaj i dalje… [shocked]

Tko kaže da ja nisam isto tako kupovao? Pa to je jedini ispravni način ako ulažeš by-the-book. Nitko od nas nije Buffet pa da u kvartal pogodi kad bi mogla nastupiti svjetska financijska kriza koja će sve odreda sjeb… od dry-bulka do prodavača pekmeza.

Uostalom, nisi izgubio baš ništa dok nisi prodao ispod kupovne cijene, zar ne? Jedino što mogu reći je svaka čast na svim ovim odvažnim ulaganjima i raspoređivanju casha. Čudi me jedino tvoj zaključak da pametni sada prodaju. (?)

Lako je sada biti general poslije bitke kada je dionica roknula 50% pa da se tek sad krene kupovati. Onaj tko ulaže duže vrijeme je trebao dobro odvagnuti situaciju i ocijeniti koji je dobar ulaz, a imam osjećaj da je 95% ulazilo s većinom love od 2300kn na više. Sad treba biti hladan i izdržati ovo, jer ako smo imali pravo, moći ćemo sa smiješkom poslije kapitalizirati dobiti, a ako ne…

Sve u svemu, na muci se poznaju junaci. Ja neću reći za sebe da sam budala i da sam krivo uložio, niti danas, niti za mjesec dana, niti do kraja godine. Budala bi bio da sad idem prodavati jer to znači da nisam dosljedan nekim svojim ulagačkim načelima. Ali reći ću za sebe da sam budala ako za 3 godine i dalje budem u debelom minusu s ovom dionicom.
[/quote]

Konačno da si nešto pametno napisao. Na ulagaču je da zaključi kad je najbolji ulaz ili izlaz.
Ja vjerujem u ATPL i ne sumnjam u njihovu upravu da firmu vode u pogrešnom putu. Ako danas prodam sve dionice atlanske to ne znači da sutra ili prekosutra opet neću ući u istu.
Činjenica je da je cjela burza u banani i u takvim vremenima treba se ponašati kako god možeš…gledati burzu kako pada i moliti Boga da se sutra dionica zazeleni mislim da nije moja opcija…

na 4300 sve prodajem...


Tko kaže da ja nisam isto tako kupovao? Pa to je jedini ispravni način ako ulažeš by-the-book. Nitko od nas nije Buffet pa da u kvartal pogodi kad bi mogla nastupiti svjetska financijska kriza koja će sve odreda sjeb… od dry-bulka do prodavača pekmeza.

Nekako mi se čini da ima više knjiga koje upozoravaju protiv dokupljivanja radi snižavanja prosjeka nego onih koje to savjetuju.

http://www.poslovni.hr/94048.aspx

fond manageri su spremni kao napete puske,da nam sutra i iducih dana,otmu sve iz ruku

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


fond manageri su spremni kao napete puske,da nam sutra i iducih dana,otmu sve iz ruku

Nakon ove vijesti, neće ni morati otimati – mnogi će im dati sami!
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=973b5b7f-83e7-4565-ab01-394965c28061&open=sec


fond manageri su spremni kao napete puske,da nam sutra i iducih dana,otmu sve iz ruku

ja bih prije rekao da će biti spremni na ključ u bravu

Good artists copy. Great artists steal.

potonut ćemo kao titanic,ali ja ipak neću sutra prodavati,pa šta bude da bude,in god we trust..

Dakle, američki kongres odbio izglasati financijsku pomoć posrnulim američkim bankama i kao rezultat toga će sutra će na ZSE opet baciti na koljena Atlantsku plovidbu. Kakva nebuloza!

sutra nas samo uprava moze spasiti od potopa……
a bojim se da nis od toga…….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



fond manageri su spremni kao napete puske,da nam sutra i iducih dana,otmu sve iz ruku

Nakon ove vijesti, neće ni morati otimati – mnogi će im dati sami!
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=973b5b7f-83e7-4565-ab01-394965c28061&open=sec
[/quote]

Ako je ovo konačno, pravo pitanje je tko će njima otimat …

Ako se nista do ujutro ne promjeni onda ce nam burza raditi 2 minute jer nastupaju blokade i onda pauza sat–dva

New Report

Close