ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sutra krv znoj i suze rekao bih
Nemora znacit jer svak to misli,do ujutro moguce svasta ali ako bi danas zavrsijo jako veliki pad moguce sutra mali oporavak ali treba biti jako jako oprezan imam osjecaj da ce ameri pred kraj iznenadit i otic lagano u +


zna li netko tko kupuje ove velike količine odjednom u blok transakcijama

ima kupnji i preko 350 000 kn!

netko se dobro ukrcava…

Ma o čemu ti to pišeš….Brod tone a mornari bježe sa broda ( pametni prodaju) a kupuje uprava koja nesmije napustiti brod .. (Atlanska brani cjenu)….

na 4300 sve prodajem...

Preko bare DSX -9,97%, DRYS -10,24%, EGLE -19,26%
Još se ATPL dobro i drži.


Preko bare DSX -9,97%, DRYS -10,24%, EGLE -19,26%
Još se ATPL dobro i drži.

drži se danas.ali sutra stiže naš odgovor na ovaj američki pičvajz.
niš se ti ne brini.

Good artists copy. Great artists steal.


ja sam se danas pojacao……ponosno objavljujem

bogami kolega i ja,držim se one da uvijek 1/3 casha držim za ovakve situacije,danas sam ulupao pola od toga i ako padne( a hoće) još sutra i ostajem bez municije..a onda neka Bog pomogne jer si sam više ne mogu….no ima jedna dobra stvar ovdje,sada ću očito biti 100% u ATPL i preustrojio sam si portfelj…pa mora se i to okrenuti pa sada je ovdje p/e 4.5 a to je smijurija,
kolega ne klonite duhom [thumbsup]

Dajte vise otkantajte sa tim p/e.
DRYS p/e 1.74
excel 1.6.

Ostali nesto sitno vise.
da li to znaci da ce ATPL na 900 kn.

Dajte pustite vise jednu multiplu na miru.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Taman da ću poništiti nalog na 1965 kn jer sam mislio sam malo ponudio u tom trenutku netko poklopi do 1950 kn u prvoj sekundi mi je bilo drago ali već minutu kasnije nije. Možda sam morao
pričekati sutra …. budemo vidjeli… [undecid]


Ma o čemu ti to pišeš….Brod tone a mornari bježe sa broda ( pametni prodaju) a kupuje uprava koja nesmije napustiti brod .. (Atlanska brani cjenu)….


@Conan
& Co.
Baš ste mi pravi ulagači. Gledate kako bi što niže kupili, a s druge strane očekujete raspad sistema..(?!)

Ako ovih dana kupujete baš me zanima kako će izgledati vaš izraz lica ako se recimo BDI ne oporavi narednih godinu dana, a atlantska počne kliziti prema recimo 1000kn, šta ćete onda ulagači, ha? Hoćete prodati s gubitkom u nadi da spasite što se spasiti da?
[undecid] [cool] [undecid]

Ma ajde bolje nemojte kupiti, ma nije to za vas kada ne možete ni dno BDI-a pogoditi. Bolje štedite novce za 2026.g. kada će BDI doći na 79000, jer to će biti pravi signal za kupovinu!
[tongue]



Taman da ću poništiti nalog na 1965 kn jer sam mislio sam malo ponudio u tom trenutku netko poklopi do 1950 kn u prvoj sekundi mi je bilo drago ali već minutu kasnije nije. Možda sam morao
pričekati sutra …. budemo vidjeli… [undecid]


Ma o čemu ti to pišeš….Brod tone a mornari bježe sa broda ( pametni prodaju) a kupuje uprava koja nesmije napustiti brod .. (Atlanska brani cjenu)….


@Conan
& Co.
Baš ste mi pravi ulagači. Gledate kako bi što niže kupili, a s druge strane očekujete raspad sistema..(?!)

Ako ovih dana kupujete baš me zanima kako će izgledati vaš izraz lica ako se recimo BDI ne oporavi narednih godinu dana, a atlantska počne kliziti prema recimo 1000kn, šta ćete onda ulagači, ha? Hoćete prodati s gubitkom u nadi da spasite što se spasiti da?
[undecid] [cool] [undecid]

Ma ajde bolje nemojte kupiti, ma nije to za vas kada ne možete ni dno BDI-a pogoditi. Bolje štedite novce za 2026.g. kada će BDI doći na 79000, jer to će biti pravi signal za kupovinu!
[tongue]
[/quote]

tebe kao da ATPL plaća da pišeš na forumu …za tvoju informaciju ja sam u ATPL ušao na 2800 pa sam dokupio na 2600 pa sam dokupio na 2450 pa sam dokupio na 2300 i sad si ti probar izračunati koliko sam u minusu . Da burza nema takvih " optimista" kao što si ti, ljudi nikad ne bi gubili na burzi.
Trejdanje nije igranje odnosno zabava na burzi nego prilika da ulagač smanji svoj gubitak.
Mogao sam i danas gledati sa rukama u đepu kako ATPL tone ali ipak nisam i na kraju dana ostalo mi 1400 kuna ….
p.s. a ti gledaj i dalje… [shocked]

na 4300 sve prodajem...

Nego sutra gotov 3Q08, tečaj dolara sutra vrlo lijepih 4,96 kn.

Hm, slijedi najmasnija neto zarada, cca nešto iznad 300 milijuna kn samo za 3Q.
A to je u odnosu za 3Q2007 veća dobit 450 %.
Sitnica.

Dakle ukupno u ovoj godini je zarađeno već oko 700 milijunčića neto.
To je samo 4,2 puta više u odnosu na isto razdoblje lani.
Sitnica.

I eto ga forward p/e na 3,05 (uz ovu cijenu).

DRYS stižemo te!


Nego sutra gotov 3Q08, tečaj dolara sutra vrlo lijepih 4,96 kn.

Hm, slijedi najmasnija neto zarada, cca nešto iznad 300 milijuna kn samo za 3Q.
A to je u odnosu za 3Q2007 veća dobit 450 %.
Sitnica.

Dakle ukupno u ovoj godini je zarađeno već oko 700 milijunčića neto.
To je samo 4,2 puta više u odnosu na isto razdoblje lani.
Sitnica.

I eto ga forward p/e na 3,05 (uz ovu cijenu).

DRYS stižemo te!

I to je ono najžalosnije u cijeloj priči. Tonemo ne jednako nego i jače od onih čija je dobit veća od lanjske za koji sitni postotak ili čak i niža. S druge strane ako itko ima casha za reakciju onda je to ATPL. Pa nije valjda da je upravi potpuno svjedno gledati ovaj potop. Nisu valjda oni kreteni pa su kupili prije nekoliko dana 11000 kom za trezor i bacili u vjetar 20 tak mil. kuna.

tebe kao da ATPL plaća da pišeš na forumu …za tvoju informaciju ja sam u ATPL ušao na 2800 pa sam dokupio na 2600 pa sam dokupio na 2450 pa sam dokupio na 2300 i sad si ti probar izračunati koliko sam u minusu . Da burza nema takvih " optimista" kao što si ti, ljudi nikad ne bi gubili na burzi.
Trejdanje nije igranje odnosno zabava na burzi nego prilika da ulagač smanji svoj gubitak.
Mogao sam i danas gledati sa rukama u đepu kako ATPL tone ali ipak nisam i na kraju dana ostalo mi 1400 kuna ….
p.s. a ti gledaj i dalje… [shocked]

Tko kaže da ja nisam isto tako kupovao? Pa to je jedini ispravni način ako ulažeš by-the-book. Nitko od nas nije Buffet pa da u kvartal pogodi kad bi mogla nastupiti svjetska financijska kriza koja će sve odreda sjeb… od dry-bulka do prodavača pekmeza.

Uostalom, nisi izgubio baš ništa dok nisi prodao ispod kupovne cijene, zar ne? Jedino što mogu reći je svaka čast na svim ovim odvažnim ulaganjima i raspoređivanju casha. Čudi me jedino tvoj zaključak da pametni sada prodaju. (?)

Lako je sada biti general poslije bitke kada je dionica roknula 50% pa da se tek sad krene kupovati. Onaj tko ulaže duže vrijeme je trebao dobro odvagnuti situaciju i ocijeniti koji je dobar ulaz, a imam osjećaj da je 95% ulazilo s većinom love od 2300kn na više. Sad treba biti hladan i izdržati ovo, jer ako smo imali pravo, moći ćemo sa smiješkom poslije kapitalizirati dobiti, a ako ne…

Sve u svemu, na muci se poznaju junaci. Ja neću reći za sebe da sam budala i da sam krivo uložio, niti danas, niti za mjesec dana, niti do kraja godine. Budala bi bio da sad idem prodavati jer to znači da nisam dosljedan nekim svojim ulagačkim načelima. Ali reći ću za sebe da sam budala ako za 3 godine i dalje budem u debelom minusu s ovom dionicom.

Hanger, evo stotka za prethodni post…
ali brate nemoj se šaliti sa onim atpl na 1000kn, u ovakvim vremenima bi me infarkt mogao…
[sad]

New Report

Close