ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



KAKO NIJE BITNO ZA KOLIKO OLUJA VOZI, 13K JE BIJEDNO. STARI T/C JE ISTEKAO, I ZAKLJUCENA JE ZA 13K.

Nemoj se ljutiti, ali nisam posve siguran u ovaj podatak, jer takvu cijenu postižu najlošiji spotovi na pacifiku za handymaxe.

Ali i u tom slučaju (ako je istina to što pišeš), i tih 13K je bolje od prethodnog dugoročnog t/c koji je bio još lošiji. [wink]
[/quote]

Mislim da se radi o starom ugovoru na 10 godina 1996/2006 što je bio pun pogodak jer su vozarine u doba jake krize i za panamaxe primjerice 2001 bile na razinama ispod 10000. Vjerujem da je novi ugovor značajno bolji.
Držim da nam jedino dizalica Veli Jože može pomoći, na način da ovu firmu premjesti na neku jaču burzu na Dalekom istoku, jer od zse očito nema koristi. Veseli FFA, impozantan oporavak u zadnja dva dana, indikativno.
[/quote]

Veli jože je koliko ja znam u starom željezu…

Taj ugovor o čemu govoriš je za mb orsulu, i zalosno sto ce orsula jos voziti 5gog za 12k. oluja je zakljucena neki da za 13k.

A stvarno si uporan! NE POSTOJI TAKO LOŠ UGOVOR ZA HANDY OSIM SPOTa NA PACIFIKU!!!

Dakle ili se radi o spot ugovoru (moguće i u sklopu podnajma) ili o ugovoru na 10 godina.
Ugovor na 10 godina bih prekrižio u startu, jer za takvo što će se za koji mjesec moći dobiti daleko više, a mislim da to jako dobro u upravi znaju! Po tome ispada da bi daleko više zaradili da ga odmah prodaju, pa čemu onda unajmljivati ga na 10 godina !?


pogledajte malo kretanje BDI i $…


Apsolutno. To je korelacija o kojoj sam pisao. Treba jos dodat crude.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Europa se zeleni ko livada a Crobex -4,28% pa ko je tu lud?

Crobex.
[/quote]
Prodavači.



Bar ih izbacite takve iz liste prijatelja, to je najmanje što možete učiniti kad već ne postoji ignore opcija. Ima tu nekih optimista a kad ono prijatelji s tim lešinarima.
Zanimljivo.

Ne znam dal ovo mene ide, al ja u zadnje vrijeme stalno klikam accept kod prijateljstva jer kolko god puta da ih odbijem uvijek mi ponovno šalju i nervira me onaj dole prozorčić što mi stalno iskače. Uopće ne znam tko je od tih likova "good guy" a tko "bad guy", niti im primjećujem baš imena kad nešto napišu, jer ih se nakotilo ko punoglavaca u zadnje vrijeme. Pogotovo lešinara. Ukratko… ne zamaram se time. Ali prihvaćam kritiku. Izbacit ću sve one koji mi nisu poznati danas navečer kad se vratim s posla..

[/quote]
Ma jos ne kuzim ta prijateljstva. Pitao sam i PD-Weba ali ni on nema pravi odgovor. Da se rjesim i ja kliknem sve sta dodje te sam zasluzio lik u sjeni pa ma kako beskorisan bio 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ja stvarno nerazumijem ove prodavače koji danas stoje na ASK-u a ne vide da je cijela europa u zelenom…ili oni znaju da će sutra europa ponovo u crveno ili nisu normalni… [shocked]

na 4300 sve prodajem...


Ja stvarno nerazumijem ove prodavače koji danas stoje na ASK-u a ne vide da je cijela europa u zelenom…ili oni znaju da će sutra europa ponovo u crveno ili nisu normalni… [shocked]

Oni koji vade novac iz fondova ne znaju da je Europa u zelenom već ono što im je prezentirano na TV-u prije dan ili dva, a fond menageri vjerovatno plaču prodavajući po ovim cijenama…ne treba se sekirati sve je to samo igra…

čudni se ovdje sveci slave....


iz fondova ne znaju da je Europa u zelenom već ono što im je prezentirano na TV-u prije dan ili dva, a fond menageri vjerovatno plaču prodavajući po ovim cijenama…ne treba se sekirati sve je to samo igra…

Istina.

No, vidite da padamo čak i manje od Crobex-a. Tako je to.

I'LL BE BACK



Ja stvarno nerazumijem ove prodavače koji danas stoje na ASK-u a ne vide da je cijela europa u zelenom…ili oni znaju da će sutra europa ponovo u crveno ili nisu normalni… [shocked]

Oni koji vade novac iz fondova ne znaju da je Europa u zelenom već ono što im je prezentirano na TV-u prije dan ili dva, a fond menageri vjerovatno plaču prodavajući po ovim cijenama…ne treba se sekirati sve je to samo igra…
[/quote]
Sa jedne strane mi je drago da ljudi vade novac iz fondova sa gubitkom od 30-50% jer oni neznaju za onu : strpljen spašen….
Mnogi ljudi uopče nisu čitali upute fondova u kojima se sugerira da se investira na 3-4 godine a ne na 3-4 mjeseca….

na 4300 sve prodajem...


Taj ugovor o čemu govoriš je za mb orsulu, i zalosno sto ce orsula jos voziti 5gog za 12k. oluja je zakljucena neki da za 13k.

A stvarno si uporan! NE POSTOJI TAKO LOŠ UGOVOR ZA HANDY OSIM SPOTa NA PACIFIKU!!!

Dakle ili se radi o spot ugovoru (moguće i u sklopu podnajma) ili o ugovoru na 10 godina.
Ugovor na 10 godina bih prekrižio u startu, jer za takvo što će se za koji mjesec moći dobiti daleko više, a mislim da to jako dobro u upravi znaju! Po tome ispada da bi daleko više zaradili da ga odmah prodaju, pa čemu onda unajmljivati ga na 10 godina !?
[/quote]

Brod je zakljucen 13k na mjesec dana,a sada ti mozes pisati sto te volja, ja pisem ono sto jest, a ne ono sto bi volio da bude.



Ja stvarno nerazumijem ove prodavače koji danas stoje na ASK-u a ne vide da je cijela europa u zelenom…ili oni znaju da će sutra europa ponovo u crveno ili nisu normalni… [shocked]

Oni koji vade novac iz fondova ne znaju da je Europa u zelenom već ono što im je prezentirano na TV-u prije dan ili dva, a fond menageri vjerovatno plaču prodavajući po ovim cijenama…ne treba se sekirati sve je to samo igra…
[/quote]

teško da menadžeri plaču, ne prodaju svoje dionice nego dionice jadnika udjeličara, a ovi ionako nisu ni svjesni da tim zahtjevom nešto prodaju, za njih je to "vadim novac" iz fonda. menadžerima odgovara da prodaju i ruše najbolje dionice pa onda mogu jeftinije opet doći do njih i vjerojatno im je najdraže kad mogu baciti kakvih 100 ATPL za džabe.




Ja stvarno nerazumijem ove prodavače koji danas stoje na ASK-u a ne vide da je cijela europa u zelenom…ili oni znaju da će sutra europa ponovo u crveno ili nisu normalni… [shocked]

Oni koji vade novac iz fondova ne znaju da je Europa u zelenom već ono što im je prezentirano na TV-u prije dan ili dva, a fond menageri vjerovatno plaču prodavajući po ovim cijenama…ne treba se sekirati sve je to samo igra…
[/quote]
Sa jedne strane mi je drago da ljudi vade novac iz fondova sa gubitkom od 30-50% jer oni neznaju za onu : strpljen spašen….
Mnogi ljudi uopče nisu čitali upute fondova u kojima se sugerira da se investira na 3-4 godine a ne na 3-4 mjeseca….
[/quote]
Nemoj se radovati. Tko ce kupit tvoje dionice kad ih odlucis prodat?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close