ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Od 2400 nisam kupovao ništa a to je bilo još u lipnju ako se ne varam. I ovih sam dana dobro uletio po prosjeku od cca 1990. Skrenulo se još love iz fonda namjenjenog za jednu sasvim drugu i pametniju svrhu. Al jebat ga.. sad idem do kraja, predaleko je otišlo… Sad sam na 18xx sa jednom količinom i 16XX sa puta dva. A ima i za 14xx. Pa da vidimo…

Pametan si čovjek! Ovdje se nitko ne bi smio usuditi prognozirati ni pad ni rast već samo nastojati kupovati konsekutivno na svim razinama pri padu dok ne nestane keša. Jedina mana je što treba imati dosta keša ako se ulaže na ovakav način.

Kad me je negdje prije pitao neki lik na koliko da čeka pad ATPL (a tada je bila preko 3000kn), ja sam mu dao korisniji savjet: Kupuj pomalo na 2800, više na 2600, pa i po 2400, sačuvaj i za 2200kn ako zatreba. NIKAD NE ZNAŠ ŠTA TI SUTRA NOSI, A OVAKAV PRINCIP ULAGANJA TI DAJE NAJVIŠE ŠANSE DA DOBRO JEDNOG DANA ZARADIŠ NA KVALITETNOJ DIONICI.

Treba samo zapamtiti da od postojećeg dna uvijek može biti veće dno, a na to više ne može utjecati zdrav razum već samo sila i panika. Jednako tako nikad ne znaš kada će početi rasti. Pokrivaj sve pozicije pri padu i čekaj.

Isuse mene je ovo strah gledati [cry]
Gdi sam ja to došla šta sam ja to kupovala
Ne nije to za moje tanke živce bolje je ljepo oročit novce u banku i ne biti u stresu
Kud me nagovori frendica na dioničarenje jadna ti sam [embarass]
Ubit će me dečko kad vidi ovo danas a bojim se i sutra

ovi indijaneri su zakon
pratim malo drajs pa kod njih je borba na život i smrt
tu se ne zna jel to ide prema 40 il 60

strava od trgovanja

Postanite Eu-robovi



Od 2400 nisam kupovao ništa a to je bilo još u lipnju ako se ne varam. I ovih sam dana dobro uletio po prosjeku od cca 1990. Skrenulo se još love iz fonda namjenjenog za jednu sasvim drugu i pametniju svrhu. Al jebat ga.. sad idem do kraja, predaleko je otišlo… Sad sam na 18xx sa jednom količinom i 16XX sa puta dva. A ima i za 14xx. Pa da vidimo…

Pametan si čovjek! Ovdje se nitko ne bi smio usuditi prognozirati ni pad ni rast već samo nastojati kupovati konsekutivno na svim razinama pri padu dok ne nestane keša. Jedina mana je što treba imati dosta keša ako se ulaže na ovakav način.

Kad me je negdje prije pitao neki lik na koliko da čeka pad ATPL (a tada je bila preko 3000kn), ja sam mu dao korisniji savjet: Kupuj pomalo na 2800, više na 2600, pa i po 2400, sačuvaj i za 2200kn ako zatreba. NIKAD NE ZNAŠ ŠTA TI SUTRA NOSI, A OVAKAV PRINCIP ULAGANJA TI DAJE NAJVIŠE ŠANSE DA DOBRO JEDNOG DANA ZARADIŠ NA KVALITETNOJ DIONICI.

Treba samo zapamtiti da od postojećeg dna uvijek može biti veće dno, a na to više ne može utjecati zdrav razum već samo sila i panika. Jednako tako nikad ne znaš kada će početi rasti. Pokrivaj sve pozicije pri padu i čekaj.
[/quote]
—dali tako i prodavati kada počne rast….na različitim razinama rast, ili čekati target koji neće dostići možda?

Kune nisu problem, kuna nema



Od 2400 nisam kupovao ništa a to je bilo još u lipnju ako se ne varam. I ovih sam dana dobro uletio po prosjeku od cca 1990. Skrenulo se još love iz fonda namjenjenog za jednu sasvim drugu i pametniju svrhu. Al jebat ga.. sad idem do kraja, predaleko je otišlo… Sad sam na 18xx sa jednom količinom i 16XX sa puta dva. A ima i za 14xx. Pa da vidimo…

Pametan si čovjek! Ovdje se nitko ne bi smio usuditi prognozirati ni pad ni rast već samo nastojati kupovati konsekutivno na svim razinama pri padu dok ne nestane keša. Jedina mana je što treba imati dosta keša ako se ulaže na ovakav način.

Kad me je negdje prije pitao neki lik na koliko da čeka pad ATPL (a tada je bila preko 3000kn), ja sam mu dao korisniji savjet: Kupuj pomalo na 2800, više na 2600, pa i po 2400, sačuvaj i za 2200kn ako zatreba. NIKAD NE ZNAŠ ŠTA TI SUTRA NOSI, A OVAKAV PRINCIP ULAGANJA TI DAJE NAJVIŠE ŠANSE DA DOBRO JEDNOG DANA ZARADIŠ NA KVALITETNOJ DIONICI.

Treba samo zapamtiti da od postojećeg dna uvijek može biti veće dno, a na to više ne može utjecati zdrav razum već samo sila i panika. Jednako tako nikad ne znaš kada će početi rasti. Pokrivaj sve pozicije pri padu i čekaj.
[/quote]

Ma napravio sam dosta pogrešaka. Da sam sve prodao na 3K one količine koje sam zimus i proljetos kupovao po 2200 zaradio bih lijepe novce,ali eto razum me koštao.

Onda sam mrvicu previše kupovao na cca 2700 ono kad je počelo padat sa 3100. Na 2400 ono kad je bilo ponder na otvaranju u lipnju.To je bilo OK. Mislim da se protrgovalo sa 2K dionica tad na otvaranju. Čak sam bio spreman platiti više al me "odnjelo" na 2400. I sad ovih par dana na cca 2000 je bilo super deal. Vidjet ćemo kako ćemo dalje. Spreman sam vojnički.

I još bih argumentirao zašto mislim da ATPL neće padati više od Crobex-a. Razlog je taj da imamo snažnu potporu u materijalnoj imovini. Koliko god vam to zvučalo čudno, ali ATPL je puno sigurnija dionica za bit u poziciji nego neka druga likvidna divljač (aka ostatak crobex drivera, neću ih navoditi).Uz bezobrazan P/E ratio i projekcije bitno je uvijek imati na umu da se trgujemo debelo ispod vrijednosti opipljive imovine umanjene za dugoročne obveze.To je u ovim turbulentnim vremenima jaaaako bitno. Nismo šuplji već puni ko šipak [thumbsup].

I'LL BE BACK

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

neloše s obzirom na njesra na svim svjetskim burzama

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



http://www.zse.hr/default.aspx?id=21483

Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je dana 17. rujna 2008. godine u 9:38 sati UTC, u kineskoj luci Rizhao izvršena primopredaja m/b Jadran novim kupcima ”Saint Glory Shipping Company” iz Hong Konga.

P.S. ne znam da li je neko već objavio skužajte me

Ima i slika.

Vaš link
[/quote]

fotka je mrak, već mi je na desktopu. jel netko prepoznaje gdje je to točno snimljeno?

Opet, kažem, očito ne pomaže ni već bezobrazno nizak p/e, jer ako krenu fondovi prodavati pojedine udjele od svojih dioničara pokušat će se riješiti prvo lošijih dionica, a kad to više ne bude palilo slijedi prodaja onih najkvalitetnijih i najlikvidnijih, među njima i ATPL. To je ono što fondove interesira kada zagusti, samo zgrnut živu lovu da isplate udjelničare, je&e im se onda za projekcije i vrijednost imovine neke firme, pa i imala firma ROA 250%.

Pa iza njih onda slijede trejdaši, koje ti podaci ionaku ne interesiraju s dugoročnog aspekta.

Srećom pa trezor ima uz znanje i moć pa uspijeva sve ovo skupa držati na podnošljivom nivou. Oni su jedini koji ne brukaju ovu dionicu čuvajući ove razine, ali nemaju dovoljno snage da bi uspostavili rast, koji će izgleda uslijediti tek kad se cjelokupna situacija na Crobexu posve ne smiri.

ATPL uvijek može brodove prodat u rezališta ili lokalnim Romima,0.85×1 bilion tona željeza,nije loše a vi se smijte.
Avione Ruskim gangsterima za šverc sa Kinom.
Hotele iznajmit ileganim doseljenicima.

Karlo nije ti lako.


Opet, kažem, očito ne pomaže ni već bezobrazno nizak p/e, jer ako krenu fondovi prodavati pojedine udjele od svojih dioničara pokušat će se riješiti prvo lošijih dionica, a kad to više ne bude palilo slijedi prodaja onih najkvalitetnijih i najlikvidnijih, među njima i ATPL. To je ono što fondove interesira kada zagusti, samo zgrnut živu lovu da isplate udjelničare, je&e im se onda za projekcije i vrijednost imovine neke firme, pa i imala firma ROA 250%.

Pa iza njih onda slijede trejdaši, koje ti podaci ionaku ne interesiraju s dugoročnog aspekta.

Srećom pa trezor ima uz znanje i moć pa uspijeva sve ovo skupa držati na podnošljivom nivou. Oni su jedini koji ne brukaju ovu dionicu čuvajući ove razine, ali nemaju dovoljno snage da bi uspostavili rast, koji će izgleda uslijediti tek kad se cjelokupna situacija na Crobexu posve ne smiri.

Ma koji trezor. Kad je blok transkacija neku dionicu spasila od pada ili uzrokovala rast?


ATPL uvijek može brodove prodat u rezališta ili lokalnim Romima,0.85×1 bilion tona željeza,nije loše a vi se smijte.
Avione Ruskim gangsterima za šverc sa Kinom.
Hotele iznajmit ileganim doseljenicima.

Ako otvorim firmu ti mi ideš za "konsiljerija". Vidimd a imaš poslovnog duha.

P.S. Nije li bolje ipak švercati ljude iz Azije u EU. Kolko ih tek stane u jedan bulker a i spadaju u rasuti teret.

Nije trezor. Samo 5K kupili oni.

I'LL BE BACK

New Report

Close