ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 15:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidjet ćemo dal će se sutra moći jeftinije. Ne bih se kladio na to, iako sam uvjeren da neće ni bounce back. Mislim da ćemo biti flat.
Sutra sljedi nova margin call spirala jer je danas pad bio jak, ovi ostavili kamate na 2%, sektor u oporavku.

I'LL BE BACK

E da… 43 milje prometa u zadnja 2 dana na putu prema dole… Što na to kaže onaj Mađar? [wink]

I'LL BE BACK


ATPL ćisti buy na ovoj cijeni!
I uz najgori rasplet vani i pad crobexa, pad sa ove razine na niže više neće biti velik. A 2000 kuna za ulaz je izvrsna cijena, jer vjerujem da će do kraja godine cijena atpl biti kudikamo viša!

[thumbsup]

Ma nemoj??? A zašto ne bi ljosnula na 1500??
Jesi ti onaj koji je druko sa 2450 na 2350 i pobjedonosno realizirao svojih 100kn? Šta je bilo? da nije para nestalo?? I kako će to tebi pomoći? BSN [lol] [lol]

I'LL BE BACK


…za iskup bi bilo lijepo dati nekakve procjene budućnosti ove dionice za 2008, 2009…
[rolleyes]

sa ili bez sloma wall streeta?
sa ili bez jačeg oporavka BDI-a?
sa ili bez recesije u Kini?
sa ili bez većih gubitaka na tečajnim razlikama?
evo, mogu ti otrkeljat da je okvirni NAV oko 3500, da bi to u najkonzervativnijem slučaju dalo fair cijenu od 4000 kn do kraja godine, da bi uz 600 milja kn očekivane dobiti ove godine ta cijena i dalje davala ispod 10 P/E…
ali nisam baš vidovit.
ne znam hoće li BDI dosegnuti 8000 ove godine niti hoće li u 2009. dohvatiti pick na 7000.
ne znam koliko će točno flote ATPL biti na spotu, a koliko će točno panamaxa, novih i starih, biti na T/C-u i pod kojim uvjetima.
ne utvaram si da to znam.
dakle, evo, vidiš da se trudim, ali ne ide mi. nemam čarobnu kuglu i ne znam predviđati buduće cijene dionica.
no jedno pouzdano znam: Atlantska je odlična kompanija čija dionica trenutno dijeli istu kloaku s drugima.
a ja sam samo mali, sićušni ulagač koji ovih mjeseci nastoji ne popušit previše.

hate red


Ja nisam danas kupovao iako sam bio blizu te odluke osobito pri kraju trgovinskog dana. za sada radije čekam naznaku uzlaznog trenda pa makar platio nešto više.
U svakom slučaju čestitke svima koji su danas kupovali, nadam se da će se isplatiti. [thumbsup]

Ja nemam takvog strpljenja kao ti.Presložio sam porfelj u korist ATPL.Pa ne mogu virovat da kupujem dionicu na PE 3.Zar treba biti 1, da se netko odluči na kupnju???????
Dogodine dividenda je 150 kn, skoro 8% sadašnje cijene,a ti čekaj i dalje.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Dečki, S & P +1,81%, [tongue] [pray] [thumbsup]
AIG prikupio potrebnih 40 mlrd.$ [rolleyes]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

@kamenac
Sve štima (dobit će ipak biti malko veća, al dobro).

Nego, treba biti barem otprilike siguran u nekakvu stabilnost ovog tržišta jer logično je iduće pitanje: po kojoj cijeni ili, možda bolje rečeno, kada prodati?

Da dođe do 4000kn na kraju godine vjerovatno bi ja bio prvi na prodaji, zato što smatram da su skromni izgledi da se obzirom na nedavne doađaje ta cijena dogodi i da bi to bila izvrsna cijena za kapitalizirati dobit (ipak bi to bio rast od 100% od danas, a za to nisu ispunjeni svi uvjeti).

Zbog ovakvih se dilema isplati detaljnije proučiti tržište. Da se nekim slučajem dionica do kraja godine popne na tek 2500kn da li bi prodao onda svoje dionice? Puno je ovdje otvorenih pitanja…



Ja nisam danas kupovao iako sam bio blizu te odluke osobito pri kraju trgovinskog dana. za sada radije čekam naznaku uzlaznog trenda pa makar platio nešto više.
U svakom slučaju čestitke svima koji su danas kupovali, nadam se da će se isplatiti. [thumbsup]

Ja nemam takvog strpljenja kao ti.Presložio sam porfelj u korist ATPL.Pa ne mogu virovat da kupujem dionicu na PE 3.Zar treba biti 1, da se netko odluči na kupnju???????
Dogodine dividenda je 150 kn, skoro 8% sadašnje cijene,a ti čekaj i dalje.
[/quote]

na žalost danas mi fundamenti nisu bili presudni za donošenje odluke. ako si kupovao danas, rekoh svaka čast

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ako ti je potriba, prodat ćeš je i sada, kao što su je neki (43 mil.kn) i prodali, a ako ne, čuvaj je sine i razmišljaj na što ćeš potrošit novce kad za to dođe vrime.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Ja nisam danas kupovao iako sam bio blizu te odluke osobito pri kraju trgovinskog dana. za sada radije čekam naznaku uzlaznog trenda pa makar platio nešto više.
U svakom slučaju čestitke svima koji su danas kupovali, nadam se da će se isplatiti. [thumbsup]

oće oće

[lol]
[/quote]

Fazan, aj nebudi .upak i malo si brani INDG na TA. Cujem da su ti je tamo popljuvali, a ti sutis [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje




Ja nisam danas kupovao iako sam bio blizu te odluke osobito pri kraju trgovinskog dana. za sada radije čekam naznaku uzlaznog trenda pa makar platio nešto više.
U svakom slučaju čestitke svima koji su danas kupovali, nadam se da će se isplatiti. [thumbsup]

Ja nemam takvog strpljenja kao ti.Presložio sam porfelj u korist ATPL.Pa ne mogu virovat da kupujem dionicu na PE 3.Zar treba biti 1, da se netko odluči na kupnju???????
Dogodine dividenda je 150 kn, skoro 8% sadašnje cijene,a ti čekaj i dalje.
[/quote]

na žalost danas mi fundamenti nisu bili presudni za donošenje odluke. ako si kupovao danas, rekoh svaka čast
[/quote]

Možda sam ja mlad i zelen, pa nisam dovoljno strpljiv,naučit ću dosta iz ovakvih turbulentnih situacija, kakva je današnja.A virujen, da nisan jedini,i mnogo iskusniji još nisu kušali ovakva iskušenja, pa eto, mala utjeha za današnje pazarenje.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Da se nekim slučajem dionica do kraja godine popne na tek 2500kn da li bi prodao onda svoje dionice? Puno je ovdje otvorenih pitanja…

prodao bih one koje sam danas kupio [cool]

hate red

New Report

Close