ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 19:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ja danas čeko tik do blokade, al ništa. Nema veze, super sam zadovoljan jučerašnjim sklopljenim dealom.

..

Koje blokade ?
Govorimo li o ATPL ili nekom drugom brodaru ?

više nisam siguran je li bolje da ima ili nema kupnje, mogli bi se fondovi opet fino iskrcavati na likvidnijima da namaknu nofce…a bojim se da će im trebati…jebeno sranje, ima li netko kakva razmišljanja glede možebitnih pucanja margina, mislim općenito ne samo na Atpl…



Ja danas čeko tik do blokade, al ništa. Nema veze, super sam zadovoljan jučerašnjim sklopljenim dealom.

..

Koje blokade ?
Govorimo li o ATPL ili nekom drugom brodaru ?
[/quote]

Špancir, kaj ne kužiš? htio sam reć da sam se postavio na bid par lipa iznad blokade, al kako do 184X nije došlo, ja nisam dobio.

I'LL BE BACK



Nisam mogao odoljeti.
A sutra može biti i 2,100 i 1,800 (ovo drugo je mislim vjerojatnije , zbog TV dnevnika i Otvorenog).
Ništa,ako bude 1,800 …..ovisnost je ovisnost.

Pa kako odoljeti?
Prst mi je od prošlog tjedna na okidaču, gledam bi ne bi…
Onda se odjednom danas pred kraj stvori nekakav malo jači suport na 1900, brodari u USA u premarketu odoše u debelo zeleno, BDI si malo oporavi, terminski pokazuju svjetlo na kraju tunela…
I onda mi padne mrak i – paaaaf.
Udri po asku.
Nadam se samo da sljedećih dana neće biti – paaaaf! Udri glavom po zidu…
[/quote]
isto to i ja napravio….ja lupio ask na 1.914,99, a ti?
mislim da je trenutak bio dobar (bar se nadam)….nije probijena granica na 1.900, naglo pojačao bid, BDI raste….ma nije se imalo tu šta puno razmišljat.
Aj vidit ćemo jesmo pogodili!


više nisam siguran je li bolje da ima ili nema kupnje, mogli bi se fondovi opet fino iskrcavati na likvidnijima da namaknu nofce…a bojim se da će im trebati…jebeno sranje, ima li netko kakva razmišljanja glede možebitnih pucanja margina, mislim općenito ne samo na Atpl…

pa ako ovo danas na kraju nisu prodavali oni s marginima u kombinaciji s fondovima da si namaknu cash-a ne znam tko je!!! Ovakvo trpanje na prodaji viđa se samo kada netko mora prodati

čudni se ovdje sveci slave....


isto to i ja napravio….ja lupio ask na 1.914,99, a ti?

u nalogu pisalo udri po asku na 1915.
u stvarnosti se dogodilo da je udrilo po asku na 1914.
nisam se bunio i zvao u abacus da im hebem mamicu.
možda sam trebao. kuna je ipak kuna [wink]

hate red

Pa ovo je ko tekma Barca-Real, svaki put isto gledaš, i svaki put interesantno,
ili što bi se reklo El Clásico!

Fondovi jedva čekaju bu-hu vijesti, poplaši se dio ulagača (ako se mogu tako nazvati) analizama kojekakvih ´stručnjaka´ po domaćim internet portalima, onda ti ulagači rasprodaju sve što imaju, fondovi pokupe kajmak, svi plaču, menađeri trljaju ruke, a ja ispeko kokice i sve to gledam!

Gdje ćeš veće zabave od naše burze! Ovdje sve prolazi, kad se pada, sve pada, sve postanu dijonice koje treba prodat, HT-R-A, ATPL-R-A, PRČ-R-A, DRNČ-R-A… Sve je isto i sve je jednako pogodila situacija što su neke budže u Americi bile nesposobne i u želji ostvarivanja masnog kapitala srušile za sobom sebe i one što su u njih vjerovali.

A šta je s vijestima iz sektora? Izgleda da će se tek usput u ovim vremenima spomenuti, nek se eto nađu ako se baš pita za njih, pa bitnije je što sve pada…

I to se zove ulaganje…cccc

Ma okret trenda će biti samo ostaje žal što nisam ulazio po ovim cjenama već na 2400 i 2800.

Da moram ponovo ulagati od početka godine do sada, je.eš mi sve, ali opet bi isto sve napravio, kupovao po 2700, 2300kn,… (za danas mi nestalo casha) računao buduće zarade, pratio vijesti iz svijeta i sektora, pravio svoje ciljeve….

Realno gledajući, ne mogu se nikako natjerati da u svoje investitorske projekcije prilikom očekivanog pada uvrstim faktor x koji predstavlja gomilu paničnih pseudo-ulagača, koji će uz fondove stući cijene dionica na minimum minimuma i još malo ispod njega.
Uostalom zar trenutni P/E 4.6 ne govori sam za sebe.

Ali možda je tako bolje, možda je za mene pametnije što sam ostao dosljedan ulaganju na temelju raspoloživih podataka, a ne na temelju podataka tipa jeftino-je-ali-šta-bi-bilo-kad-bi-nešto-u-americi-bankrotiralo-pa-sve-dionice-izgube-dodatno-na-vrijednosti. Zato si ja ne zamjeram što sam ostao rano bez keša. Ja svoju dobit računam od 2300 pa na dalje, takva mi je uostalom bila računica kad sam kupovao i ne vidim što će mi se tu puno promijeniti…



isto to i ja napravio….ja lupio ask na 1.914,99, a ti?

u nalogu pisalo udri po asku na 1915.
u stvarnosti se dogodilo da je udrilo po asku na 1914.
nisam se bunio i zvao u abacus da im hebem mamicu.
možda sam trebao. kuna je ipak kuna [wink]
[/quote]

Ali ovakvim prejadnim likovima što su drugima pilili grane zadnjih tjedan-dva dana, da bi se poslije naslađivali tko je najpovoljnije ušao bi trebalo brisati ovakve komentare. Ovo što vi radite je sprdanje s drugima, nema veze s ulaganjem i nema veze s ovom dionicom. Neki čak nisu napisali niti jedan normalan post vezan uz temu, pa ne vidim šta će ostalima sada koristiti vaši komentari?

Jedino ako imate problema s egom pa vam je potrebno da vam drugi iskažu dozu divljenja i poštovanja kako ste pametni ulagači?

Evo ja ću prvi pokušati: Bokte, pa bolji ste od Warrena Buffeta, on nikad nije uspio kupiti na samom dnu, čak ni za vrijeme velikih svjetskih kriza, ma svaka čast!

Nisam daltonist ali čini mi se da je amerika pozelenila…. [smiley]

http://finance.yahoo.com/

na 4300 sve prodajem...

hangerčiću, ovi postovi imaju dvojaku ulogu.
prvo: da nahrane naše egotripove (tu si posve u pravu)
drugo: da unesu tračak optimizma na burzu i pokažu uplašenima da netko ovih sumornih dana i kupuje.
dakle, nema zlobe u njima. za razliku od tvoga posta.

hate red




isto to i ja napravio….ja lupio ask na 1.914,99, a ti?

u nalogu pisalo udri po asku na 1915.
u stvarnosti se dogodilo da je udrilo po asku na 1914.
nisam se bunio i zvao u abacus da im hebem mamicu.
možda sam trebao. kuna je ipak kuna [wink]
[/quote]

Ali ovakvim prejadnim likovima što su drugima pilili grane zadnjih tjedan-dva dana, da bi se poslije naslađivali tko je najpovoljnije ušao bi trebalo brisati ovakve komentare. Ovo što vi radite je sprdanje s drugima, nema veze s ulaganjem i nema veze s ovom dionicom. Neki čak nisu napisali niti jedan normalan post vezan uz temu, pa ne vidim šta će ostalima sada koristiti vaši komentari?

Jedino ako imate problema s egom pa vam je potrebno da vam drugi iskažu dozu divljenja i poštovanja kako ste pametni ulagači?

Evo ja ću prvi pokušati: Bokte, pa bolji ste od Warrena Buffeta, on nikad nije uspio kupiti na samom dnu, čak ni za vrijeme velikih svjetskih kriza, ma svaka čast!
[/quote]
ja ne znam koji je tvoj problem….niti sam ikad pilio grane drugima niti se naslađujem time što sam kupio blizu najniže današnje cijene…jednostavno sam vidio da smo ja i kolega imali identično razmišljanje i identično postupili u toj situaciji…dobro, možda je to trebalo ići na "private" ali pa šta i ako nije…nikakve zle namjere nije bilo. Jako mi je žao što danas nisi imao cash-a…ali najiskrenije.

Također, nisam nikad rekao kako sam pravi taktičar, ulagač ili ne znam ni ja šta….nisam sigurno čuvao cash od nove godine….ležao je taj cash u nekoj drugoj dionici i tamo sam naravno kao i svi "pušio"….danas sam prodao skoro cijeli HT i od toga kupovao….tako da smiri malo živce…..bit će valjda sutra bolji dan….

New Report

Close