ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

Vezani smo već mjesec dana, nešto mi let dugo traje, samo da ne nestane goriva. [angry]
Sad smo sigurni da ne kupuje trezor, šteta, držim to velikim propustom Uprave.
[/quote]

ne kupuje trezor ali kupuju vjerojatno poneki OIF-ovi, vjerojatno ovi najnoviji dionički fondovi. eto sad imaju priliku ulaziti po cijenama kao i neki njihovi kolege svojevremeno

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

Vezani smo već mjesec dana, nešto mi let dugo traje, samo da ne nestane goriva. [angry]
Sad smo sigurni da ne kupuje trezor, šteta, držim to velikim propustom Uprave.
[/quote]

Nema veze kupovat će kad tad u sljedećih 18 mjeseci, ako sam ja to dobro shvatio, a range im je od 2000-3500. E sad da li oni to zaista imaju u planu ili su to na skupštini izglasali samo kao mogućnost ako požele? Dobro stojimo, meni je drago da ima puno kupnje mimo trezora.

I'LL BE BACK

ne kupuje trezor ali kupuju vjerojatno poneki OIF-ovi, vjerojatno ovi najnoviji dionički fondovi. eto sad imaju priliku ulaziti po cijenama kao i neki njihovi kolege svojevremeno

Anonimno, 16.09.2008. u 10:39
nova generacija fondova,2008 [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pretpostavljam da ne kupuje… i vjerojatno je dobro da to ne radi.

S jedne strane, ovo je (polu)panicna rasprodaja i bila bi teska grijehota razbacivati se s tesko zaradenim novcima, jer on u ovoj situaciji ne bi mnogo promijenio. Vjerojatno nista. Znam da nam je ovo tesko gledati, ali dionica ATPL je zrtva njenog uspjeha.

S druge strane, firma je imala veliki odljev novca za kupovinu prava na cape, tako da niti nemaju vrece novca viska koje zele bacati okolo. Takoder, odluka je da mogu kupovati od 2000KN, znaci danas ne mogu 🙂




vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

Vezani smo već mjesec dana, nešto mi let dugo traje, samo da ne nestane goriva. [angry]
Sad smo sigurni da ne kupuje trezor, šteta, držim to velikim propustom Uprave.
[/quote]

Nema veze kupovat će kad tad u sljedećih 18 mjeseci, ako sam ja to dobro shvatio, a range im je od 2000-3500. E sad da li oni to zaista imaju u planu ili su to na skupštini izglasali samo kao mogućnost ako požele? Dobro stojimo, meni je drago da ima puno kupnje mimo trezora.
[/quote]
Nema jace dionice na tržištu pa je i kupnja jaka

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Krenuo odbijanec..ili mi se čini…ne bi me začudilo da danas završimo u plusu ako se međuvremenu
ne desi bonbardiranje…. [smiley]

na 4300 sve prodajem...


Pretpostavljam da ne kupuje… i vjerojatno je dobro da to ne radi.

S jedne strane, ovo je (polu)panicna rasprodaja i bila bi teska grijehota razbacivati se s tesko zaradenim novcima, jer on u ovoj situaciji ne bi mnogo promijenio. Vjerojatno nista. Znam da nam je ovo tesko gledati, ali dionica ATPL je zrtva njenog uspjeha.

S druge strane, firma je imala veliki odljev novca za kupovinu prava na cape, tako da niti nemaju vrece novca viska koje zele bacati okolo. Takoder, odluka je da mogu kupovati od 2000KN, znaci danas ne mogu 🙂

Imali su preko 400 milja na računu sa 3Q, a za cape su dali avans od maximalno 30%. Uzmimo da cape košta 120 mil $, znači skeširali su 180 mil kuna. Za kupovinu 19K dionica im je potrebno maximalno manje od 40 mil kuna po ovim cijenama. Mislim da lova nije u pitanju.

Kako god.. mislim da je na ovoj dionici kupnja brutalno jaka i bez trezora, ali je smart money i kupuju što god mogu jeftinije. Ja se ne brinem…

I'LL BE BACK



Pretpostavljam da ne kupuje… i vjerojatno je dobro da to ne radi.

S jedne strane, ovo je (polu)panicna rasprodaja i bila bi teska grijehota razbacivati se s tesko zaradenim novcima, jer on u ovoj situaciji ne bi mnogo promijenio. Vjerojatno nista. Znam da nam je ovo tesko gledati, ali dionica ATPL je zrtva njenog uspjeha.

S druge strane, firma je imala veliki odljev novca za kupovinu prava na cape, tako da niti nemaju vrece novca viska koje zele bacati okolo. Takoder, odluka je da mogu kupovati od 2000KN, znaci danas ne mogu 🙂

Imali su preko 400 milja na računu sa 3Q, a za cape su dali avans od maximalno 30%. Uzmimo da cape košta 120 mil $, znači skeširali su 180 mil kuna. Za kupovinu 19K dionica im je potrebno maximalno manje od 40 mil kuna po ovim cijenama. Mislim da lova nije u pitanju.

Kako god.. mislim da je na ovoj dionici kupnja brutalno jaka i bez trezora, ali je smart money i kupuju što god mogu jeftinije. Ja se ne brinem…

[/quote]

Tješiš sebe ili nas ostale?

na 4300 sve prodajem...

Tješiš sebe ili nas ostale?

Gle kolega, svako od nas je različit i ima određenu količinu pritiska i straha koju može podnjet. Ja sam u marginu pa mi se j…e. Ima anegdota iz "psihologije burze". Kad je Kostolanyjevom frendu broker histerično ušao u ured i zaurlao "tečajevi rapidno padaju, kataklizma je na pomolu" ovaj je rekao: "I ? Bio sam 3 godine u Aushwitzu, misliš li zaista da se bojim tečajeva?". Ako me razumiješ…

I'LL BE BACK

oćemo polomit taj ask ili šta…

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Pa moraju valjda financirati i Drzica i ostale novogradnje… Cape je uletio ekstra.
Mislim da je odluka o kupovini trezora vise opcija nego akcija.
Tesko je ovo gledati, ali tko danas kupi, dobit ce 10% dividende za godinu dana.

P.S. jebote, koja su vremena dosla da sam poceo i o dividendi razmisljat…

Točno, ali Jerković je sam reko da novac nije u pitanju. S 3Q ulazi novih 300+ milja. Problem im je pomorski kadar, ali to je samo problem, a ne rizik… Lova nije u pitanju kako god okreneš i to sigurno nije razlog zašto trezor sad ne kupuje!

I'LL BE BACK

New Report

Close