ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATPL nije više u granicama bollingera:


ATPL nije više u granicama bollingera

Ne brini se, saviće se Bollinger pa će opet biti. Ako neće brdo Muhamedu… [lol] [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



ATPL nije više u granicama bollingera

Ne brini se, saviće se Bollinger pa će opet biti. Ako neće brdo Muhamedu… [lol] [lol]

[/quote]

Ma koliko tvoja izjava bila sarkastična mislim da će se sutra upravo to dogoditi, a ako poslije toga i svih ovih sr… iz Amerike ne krene oporavak (mislim još ovaj tjedan) ne želim ni zamišljati daljnja kretanja. Iskreno imam nešto casha i čekam da uletim ali ovo je već niže od svih mojih očekivanja i draže bi mi bilo da zakasnim sa ulaskom nego da se više nastavi ova kalvarija jer ako neki fondovi opet ulete u nebulozne minuse i počnu se gasiti, e onda ćemo ulazit na razinama od 100-200 kn i to oni koji prežive dezintregriranje vlastitog portfelja [wink]


Ma koliko tvoja izjava bila sarkastična mislim da će se sutra upravo to dogoditi, a ako poslije toga i svih ovih sr… iz Amerike ne krene oporavak (mislim još ovaj tjedan) ne želim ni zamišljati daljnja kretanja.

Šala mala, NHF!

Da je čupavo, je! Jako. Imamo životnu školu iz ulaganja i sami plaćamo za nju. Prilično je skupa.

Ova dionica je izgleda i dalje taoc svoje likvidnosti, i fondovi pritisnuti isplatama ju iznimno rado odabiru kao target za namicanje casha. Jako se lijepo vidjelo po prometu danas. Ali likvidnost je medalja sa dvije strane, ako se velika količina može prodati, netko je očigledno pristao i kupiti veliku količinu. Istina, tražio je diskont, jer mu to situacija dozvoljava.

Malo generalnije gledano, još otkada je OMF-ovima dozvoljeno ulaganje u JDD, sve dosada niti jednom nisu imali toliko casha + depozita. Dakle štede se i navode vodu na svoj mlin sve dokle će ići. Ne znam tko je danas kupovao, ali sumnjam na njih (rado ću poslušati druge špekulacije na temu). A krajem prošlog mjeseca su imali skoro 2 milijarde kn likvidnih sredstava. E pa sad, vjerojatno se čuvaju za HT (06.10. bonus dionice i ponešto panike naših vikend investitora), ali ako to podbaci i pretekne im casha (a moralo bi), samo je još nekoliko bluechipova gdje te kune mogu pametno plasirati, a ja se nadam da je upravo ATPL među njima pri vrhu. Istina, ne vidim ih još u Top10 i znam za onu priču da im zbog cikličnosti industrije brodari nisu prvi izbor, ali ipak, ATPL je kvalitetna kompanija i nadam se da će skoro izroniti neki OMF u Top10. I to sa stilom. Očekujem aktivnost trezora. I očekujem da se ova trakavica s Inom riješi na najbolji način i da se i s te strane vrati nešto casha i likvidnosti na burzu.

Jest, vani je stvarno krenulo gadno sranje, ali (self-esteem mode: on) kakve to veze ima sa mnom, pa ja sam u biznisu kupovine kvalitetnih hrvatskih kompanija? (self-esteem mode: off)

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


I očekujem da se ova trakavica s Inom riješi na najbolji način i da se i s te strane vrati nešto casha i likvidnosti na burzu.

Sa većinom kaj si napisao bih se složio, no bojim se da će trakavica s Inom zaršit tak da ni lipa neće burze vidjeti, već će Vlada tom lovom pokrpati proračunske rupe. Prisjetimo se samo kako smo svi očekivali lovu od IPO HT-a da ugleda burzu a kad ono…



I očekujem da se ova trakavica s Inom riješi na najbolji način i da se i s te strane vrati nešto casha i likvidnosti na burzu.

Sa većinom kaj si napisao bih se složio, no bojim se da će trakavica s Inom zaršit tak da ni lipa neće burze vidjeti, već će Vlada tom lovom pokrpati proračunske rupe. Prisjetimo se samo kako smo svi očekivali lovu od IPO HT-a da ugleda burzu a kad ono…
[/quote]
Ne bih se baš u potpunosti složio, ipak INU ima i puno malih i ne tako malih dioničara. Ako oni po_izde i prodaju MOLu, puno će se love vratiti na tržište, jer mislim da su sad na tržištu ostali samo teški ovisnici kao ja i vi kolege i zato [thumbsup] ne dajmo se [cool]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

onaj ko želi prodati inu prodati će je valjda sada za 2850 na burzi , a ne Héderváriju za 2800.
isto tako ko dosad nije popi*zdio niti neće.

Good artists copy. Great artists steal.

danas ce zvoniti margin krediti al se nadam da ce veliki stati na loptu

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

E, ne…

800 komad po 2000 u startu po bidu. Trenutna cijena 1950 kn…

Top bid
CIJENA KOLIČINA
1.955,00 660
1.953,00 10
1.952,00 1
1.951,00 25
1.950,00 24
1.941,01 50
1.938,60 15
1.935,00 10
1.931,01 6
1.931,00 6

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


vežite se slijećemo… [sad]

(a možda i nećemo) [pray]

Vezani smo već mjesec dana, nešto mi let dugo traje, samo da ne nestane goriva. [angry]
Sad smo sigurni da ne kupuje trezor, šteta, držim to velikim propustom Uprave.

ajmo mirovinci ,smanjujte si ulaz 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

New Report

Close