ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A indeks vozarina sipkog tereta BDI potonuo je jučer 2,65 posto, na 4.893 boda, te se nalazi na najnižoj razini od početka godine.
"Cijene terminskih ugovora za brodski prijevoz jučer su prvi puta nakon desetak dana porasle, dok spot vozarine usporavaju pad, tako da se procjenjuje kako su vozarine na globalnom tržištu nadomak svoje najniže razine", kaže Balgač.

Dodaje kako se u posljednja dva dana i dionice brodarskih kompanija u svijetu oporavljaju, poskupjevši između 10 i 15 posto.[/u]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f224b4d8-8652-4260-b6fc-f1f72e434599&open=sec

Ja nisam day trader, ali jučer sam skoro došao u dilemu kupiti ili ne ATPL na 2080kn.
Danas sam očekivao skok na 2300kn, međutim on je promakao a na JDPL skoro da nije ni bilo pomaka.
Dosta simptomatično situacija, očigledno je da su mali investitori ipak ostali bez municije a podrška nije došla od velikih.
Ili je nešto drugo po srijedi?
ATPL na 2150kn pa to ne propušta lako niti jedan day trader.
Stvarno sam iznenađen?
Svakako ovoj mojoj procjeni je dobro došao i članak u businessu i balgačev komentar.
INA, IGH, ATPL i HT su srce burze a Ina je danas samo opravdala epitet najbolje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Danas sam očekivao skok na 2300kn, međutim on je promakao a na JDPL skoro da nije ni bilo pomaka.
Dosta simptomatično situacija, očigledno je da su mali investitori ipak ostali bez municije a podrška nije došla od velikih.
Ili je nešto drugo po srijedi?
ATPL na 2150kn pa to ne propušta lako niti jedan day trader.
Stvarno sam iznenađen?

Jucer je bio dosta katastrofican dan za brodare kao i za vecinu ostalih dionica. Ranije se desavalo a to se moglo vidjeti i danas na ostalim dionicama da nakon takvog pada kupnja jača jer ljudi zele pazariti računajuči da je povoljno. Na brodarima smo se nekoliko puta opekli pa je nakon pada dosao jos veci pad umjesto oporavka. Mislim da se i psihološki čekao danasnji BDI koji je i dalje u negativnom trendu. Sve zajedno je uvjetovalo oprez. I ja sam danas bio nekoliko puta u iskusenju kupnje ali sam se na kraju suzdržao.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Jucer je bio dosta katastrofican dan za brodare kao i za vecinu ostalih dionica. Ranije se desavalo a to se moglo vidjeti i danas na ostalim dionicama da nakon takvog pada kupnja jača jer ljudi zele pazariti računajuči da je povoljno. Na brodarima smo se nekoliko puta opekli pa je nakon pada dosao jos veci pad umjesto oporavka. Mislim da se i psihološki čekao danasnji BDI koji je i dalje u negativnom trendu. Sve zajedno je uvjetovalo oprez. I ja sam danas bio nekoliko puta u iskusenju kupnje ali sam se na kraju suzdržao.

Ma nek ti imaš prst na okidaču, meni je to dovoljno [kiss].

Kako vam se da trejdat za 200 kn, svaka vam čast.
I ja apstiniro danas, ali dokup. Ne bih zašorto ispod 2400 pa da BDI na nulu padne. Al to sam samo ja…

I'LL BE BACK


Ma znao sam da je trebalo kupiti jučer, ali s čim!? Morao bih prodati nešto da kupim ATPL, a čini se da sam to i trebao!

Trebao si, ali polije hebanja nema kajanja.
[cry]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ja nisam day trader, ali jučer sam skoro došao u dilemu kupiti ili ne ATPL na 2080kn.

I ja sam danas bio nekoliko puta u iskusenju kupnje ali sam se na kraju suzdržao.

Ma nema veze, zbog čega se toliko opterećujete? Pa imat ćete prilike kupiti i po 2500 ili 2800kn, naravno ako budete reagirali na vrijeme…
Samo treba biti suzdržan dok se cijena ne oporavi…
[lol]


Ovi koji su prodali svoje dionice ispod 2300kn [/b]su više puta tijekom proteklih dana lijepo bili upozoravani da ne prodaju. A velika većina ih je kupovala po puno većim cijenama. A sada slijedi otrežnjenje u vidu slijedeće informacije – kupit ćete iste te dionice po većoj cijeni. Bar 90% vas.

To ne znači da nećete imati priliku ponovo kupiti idući tjedan (T+3 dana) po nekoj sličnoj cijeni minus troškovi brokera. Možda, ali samo možda, ako budete imali sreće, bit ćete na nuli ili zaradite čak 10-ak kuna po dionici. Ali velika većina neće ni to napraviti jer će čekati (uzaludno) novi pad.

recimo da je netko prodao po 2280 pa danas kupio po 2080, to je 200 kuna po dionici,
ako odbijemo brokersku naknadu od 0.6% ispadne cca 170kn po dionici
e sad meni to izgleda malo više od 10kn
[/quote]

Taj netko je morao u tom slučaju kupiti dionice ATPL daleko daleko ranije po puno nižim cijenama, da bi mu se isplatio ovakav harakiri.

A ako nije:

Novac sjeda nakon prodaje na račun kroz T+3 dana (koliko traje namira).

U srijedu 09.09.2008. je završio uobičajeni dan trgovanja za ATPL (bez veće volatilnosti), a zaključna cijena je bila 2309kn.

U četvrtak 10.09.2008. kreće famozni pad. Onaj tko je prodao u četvrtak mogao je prodati najviše po 2260,17 kn u vrijeme redovnog trgovanja, a neki su prodavali i po 2050 kn (baš me zanima tko je taj biser). Onaj tko je prodao u četvrtak neće svoje novce od prodaje vidjeti do idućeg utorka (T+3 dana).

Nagradno pitanje glasi: Da li će najniže postavljeni nalog po kojem ćeš moći kupiti dionicu ATPL u utorak 16.09.2008. biti i dalje na 2170kn (koliko iznosi završna cijena ovaj tjedan)?
Niže od 2170kn sigurno neće.

2170? Sumnjam.
2200? Sumnjam (za toliko će se vjerojatno moći kupiti u ponedjeljak).
2250? Moguće.

Koliko je 2266,17 – 2250? Ja bih rekao da sam dobro procijenio oko 10-ak kuna po dionici.
Ali opet, samo AKO imaš sreće i ako si bio prvi na prodaji u četvrtak, i samo AKO zaista kupiš ponovo u utorak.
(A još nisam računao ni trošak brokera).

Računicu za prodaju po manjoj cijeni od 2100 neću ni iznositi jer je poražavajuća.

Zaključak: Tko je nedavno prodavao ispod 2300kn mogao je na ovom zaraditi gotovo 10-ak % ako i samo ako je ispunio slijedeće uvjete: prodao u prošli petak 05.09.2008. (jedini dan u zadnjih dva mjeseca kada je cijena pala ispod 2300), te ponovo kupio jučer u četvtak po cijeni ispod 2100kn.

Takvih je vrlo, vrlo malo. I mislim da ni ne pišu na ovom forumu jer bi ih se već čulo.

I zato kažem, više od 90% ljudi to nije bilo u stanju napraviti, niti je napravilo, i tko je prodao ispod 2300kn vjerojatno će vrlo malo zaraditi (do par %) ili neće ništa zaraditi ili će, što je najvjerojatniji ishod za većinu, suočiti se s gubitkom.

Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

@hanger

prijatelju, koliko si napravio transakcija na burzi u zivotu?

[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

Ovo si napisao ko da je trgovanje dionicama znanstvena fantastika… [rolleyes]

Evo ja sam ujutro prodao dio ATPL po 2160 i kupio isti dan po 2057. Tresle su mi se gaće ali se isplatilo. [cool]

Hanger, pa zar nisi cuo za daytrading? Ako ne znas nakon prodaje mozes odmah kupiti istu ili drugu dionicu

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

onaj tko prati grafove brodara na USA tržištu u posljednjih tjedan dana, kretanje BDI-a i terminskih ugovora zna o čemu se ovdje radi i kakav se trend očekuje.
ja sam, na žalost, jučer bio zabavljen dokupom diokija pa nisam stigao (nisam bio dovoljno odlučan) reagirati. ali svejedno mislim da je dokup na 2200 u pon više nego dobra stvar.
želim mirno more svim atpl-ovcima, ma gdje bili.

hate red




Novac sjeda nakon prodaje na račun kroz T+3 dana (koliko traje namira).

U srijedu 09.09.2008. je završio uobičajeni dan trgovanja za ATPL (bez veće volatilnosti), a zaključna cijena je bila 2309kn.

U četvrtak 10.09.2008. kreće famozni pad. Onaj tko je prodao u četvrtak mogao je prodati najviše po 2260,17 kn u vrijeme redovnog trgovanja, a neki su prodavali i po 2050 kn (baš me zanima tko je taj biser). Onaj tko je prodao u četvrtak neće svoje novce od prodaje vidjeti do idućeg utorka (T+3 dana).

Nagradno pitanje glasi: Da li će najniže postavljeni nalog po kojem ćeš moći kupiti dionicu ATPL u utorak 16.09.2008. biti i dalje na 2170kn (koliko iznosi završna cijena ovaj tjedan)?
Niže od 2170kn sigurno neće.

Hanger ako ne želiš povrat novčanih sredstava natrag na tekući ili žiro račun ( a tada vrijedi T+3), ista možeš momentalno nakon prodajne transkcije reinvestirati.
Tako da baljezgaš bez veze ovaj put.
NHF

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Hanger, pa zar nisi cuo za daytrading? Ako ne znas nakon prodaje mozes odmah kupiti istu ili drugu dionicu

baš i ne može ako nije na online tradeu.
ja imam i brokera od krvi i mesa u rezervi koji, bogme, čeka vrijeme namire da mi prebaci lovu na račun. da nije vritualnog e-brokera, ništa od trejdanja.

hate red

New Report

Close