ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hajde napravi projekciju koliko će ATPL zbog toga manje zaraditi. Ti si iz brodarskog miljea. Nije vrag da ne znaš. Napiši fino, koliku dobit očekuješ u 3Q, a koliko si očekivao prije 3 mjeseca. Koliku dobit očekuješ na kraju godine, a koliko si očekivao. Ne mora biti točno u lipu. Napiši bilo što, a onda ćemo pričekati izvješća. Nije to tako daleko.

Stari, BDI pada već 2 mjeseca i sa 11800 je pao na 4800. A ti si se baš sad na 4800 našo drukat na daljnji pad. Koji si ti lik. A na što si "upozoravao" tokom ovih 7000 indexnih bodova pada?

Nekad sam te cijenio i rado čitao tvoje posteve iz struke. Ja razumijem da smo na burzi svi jedni drugima "protivnici" i da se međusobno nadmudrujemo, ali ATPL nije baš toliko mala bara sa puno krokodila. [yawn]


Ma vidi vraga do nedavno sam bio obozavan, citan, Mesija a sad crni vrag. Tudjmanova terminologija. Da li sam morao kazati da sam izasao iz ATPL? Nisam i onda nebi bio druker. Stari moj ja pisem za ljude koji to zele citati a tebe nista ne obavezuje na to. Izisao sam na 2340 a danas je zatvaranje 2125. Svi koje sam zaveo pa prodali kao i ja ustedjeli su cca 200 kuna po dionici. Daj boze jos ovakvih drukera i na drugim dionicama gdje sam prisutan.
I evo ti mali domaci rad. Kad je BDI bio prije 2 mjeseca 11000 kolika je bila cijena nafte i kurs dolara prema Euru. Shipping je ipak malo kompleksnija stvar. Ja ga zivim vec vise od 30 godina. Da ne citas povrsno vidio bi da sam pisao kako su nafta i dolar dva faktora izmedju ostalih koji uticu na nivo BDI.
Nema smisla da ti sad pisem o zalihama Kineza, priblizavanju kraja godine i taktickim igrama, prilivu novogradnji i slicno. Drzi se ti svoga sad ce to up, samo sta nije, drzite se poljecemo….

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Light, sweet crude for October delivery fell 88 cents to $101.70 a barrel
1 Euro = 1.3913 USD

Sve signali za dodatan pad BDI….. i naravno povecanje dobiti ATPL zbog pozitivnih tecajnih razlika.

eto [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Light, sweet crude for October delivery fell 88 cents to $101.70 a barrel
1 Euro = 1.3913 USD

Sve signali za dodatan pad BDI….. i naravno povecanje dobiti ATPL zbog pozitivnih tecajnih razlika.

eto [smiley]
[/quote]

Evo konacno netko pametan. Bravo Sakai!!!! Ja cijelo vrijeme komentiram BDI i njegovo kretanje i ni jednom nisam doveo vrijednost u korelaciju sa vrijednoscu dionice. Doduse kazao sam da me brine trend i generalna situacija na marketu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Light, sweet crude for October delivery fell 88 cents to $101.70 a barrel
1 Euro = 1.3913 USD

Sve signali za dodatan pad BDI….. i naravno povecanje dobiti ATPL zbog pozitivnih tecajnih razlika.

eto [smiley]
[/quote]

Evo konacno netko pametan. Bravo Sakai!!!! Ja cijelo vrijeme komentiram BDI i njegovo kretanje i ni jednom nisam doveo vrijednost u korelaciju sa vrijednoscu dionice. Doduse kazao sam da me brine trend i generalna situacija na marketu.
[/quote]

Ajde onda peace [wink]

I'LL BE BACK

Sve je ok.,dolaze bolje godine 2020,2050 itd

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Uh, pročitao sam maloprije u najmanju ruku vrlo nekritično pisanje i za jednog ´poznavaoca´ i za jednog što bi volio biti kao on…
Pasivni promatrači i ostali ljudi koji volite ulagati u tehnološke dionice…

Sada kada je ova tragikomedija vrlo blizu svom kraju naslušat ćemo se kojekakvih ironija i sarkazama, megalomanskih ideja i ideja veličina, proricanja i proklinjanja…

Ja ću počet s onom starom izrekom koja glasi (odnosi se inače na ženski rod, da mi cure ne zamjere poredbu): Je…a bi se, a da joj ne uđe.

Pa tako se i ovdje neki ponašaju. Cijelo vrijeme čuče u prikrajku željno očekujući nekakav veći pad dionice na kojoj su namirisali strašan profit. A onda kada im se želja ostvari, i taj pad se dogodi, onda kreću nećkanja i natezanja, nada da to može biti i niže. Ljudi moji, tako se ne ulaže. Za te stvari postoje kladionice. Neki su postali prepohlepni, neki su ostali prenaivni.

Pravi investitor je odlučan u kupnji, kod njega nema cjenjkanja kao kod babe na tržnici, ili se nešto isplati ili se ne isplati, ili znaš kupiti ili ne znaš. Sve ostalo niti je ulaganje niti je znanje.

Ovi koji su prodali svoje dionice ispod 2300kn su više puta tijekom proteklih dana lijepo bili upozoravani da ne prodaju. A velika većina ih je kupovala po puno većim cijenama. A sada slijedi otrežnjenje u vidu slijedeće informacije – kupit ćete iste te dionice po većoj cijeni. Bar 90% vas.

To ne znači da nećete imati priliku ponovo kupiti idući tjedan (T+3 dana) po nekoj sličnoj cijeni minus troškovi brokera. Možda, ali samo možda, ako budete imali sreće, bit ćete na nuli ili zaradite čak 10-ak kuna po dionici. Ali velika većina neće ni to napraviti jer će čekati (uzaludno) novi pad.

I to vam je ta igra na koju vas je dio ljudi ovdje upozoravao. To su bili samo dobronamjerni savjeti. A ovima koji su vas navukli na prodaju, e pa njima svaka čast, valjda to govori kakvi su ljudi. Ovi dani su nam mogli poslužiti jedino za jeftinu kupovinu odnosno dokup nečega što zaista vrijedi puno više. Nisu služili za nikakvo živciranje ni kukanje, samo za dobru priliku za dokup.

Ne znam što drugo reći, više sreće (i manje lakomosti) drugi put.

Usput,
Kakve krize, kakva nafta, gledaj zlato! Čim se cijena zlatu ruši možeš pretpostaviti da splašnjavaju ideje o velikoj svjetskoj krizi. Ja sam samo čekao taj pad unce ispod 750$ koji označava najnižu cijenu zlata u zadnjih gotovo godinu dana (početkom 9. mjeseca 2007. je krenuo izrazit rast, a sada se vraća veliki pad). Jeftinije zlato=manji rizik za krizu, kužiš?



Hajde napravi projekciju koliko će ATPL zbog toga manje zaraditi. Ti si iz brodarskog miljea. Nije vrag da ne znaš. Napiši fino, koliku dobit očekuješ u 3Q, a koliko si očekivao prije 3 mjeseca. Koliku dobit očekuješ na kraju godine, a koliko si očekivao. Ne mora biti točno u lipu. Napiši bilo što, a onda ćemo pričekati izvješća. Nije to tako daleko.

Stari, BDI pada već 2 mjeseca i sa 11800 je pao na 4800. A ti si se baš sad na 4800 našo drukat na daljnji pad. Koji si ti lik. A na što si "upozoravao" tokom ovih 7000 indexnih bodova pada?

Nekad sam te cijenio i rado čitao tvoje posteve iz struke. Ja razumijem da smo na burzi svi jedni drugima "protivnici" i da se međusobno nadmudrujemo, ali ATPL nije baš toliko mala bara sa puno krokodila. [yawn]


Ma vidi vraga do nedavno sam bio obozavan, citan, Mesija a sad crni vrag. Tudjmanova terminologija. Da li sam morao kazati da sam izasao iz ATPL? Nisam i onda nebi bio druker. Stari moj ja pisem za ljude koji to zele citati a tebe nista ne obavezuje na to. Izisao sam na 2340 a danas je zatvaranje 2125. Svi koje sam zaveo pa prodali kao i ja ustedjeli su cca 200 kuna po dionici. Daj boze jos ovakvih drukera i na drugim dionicama gdje sam prisutan.
I evo ti mali domaci rad. Kad je BDI bio prije 2 mjeseca 11000 kolika je bila cijena nafte i kurs dolara prema Euru. Shipping je ipak malo kompleksnija stvar. Ja ga zivim vec vise od 30 godina. Da ne citas povrsno vidio bi da sam pisao kako su nafta i dolar dva faktora izmedju ostalih koji uticu na nivo BDI.
Nema smisla da ti sad pisem o zalihama Kineza, priblizavanju kraja godine i taktickim igrama, prilivu novogradnji i slicno. Drzi se ti svoga sad ce to up, samo sta nije, drzite se poljecemo….
[/quote]

Governor, sorry no moram odgovoriti umjesto tebe iz dva razloga. Prvo, zbog ovog "stručnjaka" sam prestao pratiti topic na JDPL jer mi to ne podnosi želudac, a drugo ako će BDI biti na 11000 potpuno je irelevantno kakva je cijena nafte i tečaj dolara, posebice za brodare što imaju pola ili gro flote na t/c. U tom slučaju (kad je BDI na 11000) i moja mama može biti brodar. E sad hipotetski, ako BDI 2014 g. padne na 2000, što bi brodarima puno pomoglo da je dolar = eur
U životu sam sreo mali miljun likova što znaju sve o brodu, no već o brodarstvu puno manje, dok o tržištu kapitala, najblaže rečeno, nemaju pojma.
Cijena ove dionice pada prvenstveno iz razloga jer institucionalac što kupuje tako hoće, a na ovako plitkoj burzici sa hrpom love kojom raspolaže i u ovom sentimentu to nije neki problem izvesti. Drugi razlog je psihološli vezan za pad BDI, premda je dionica već toliko podcijenjena na ovim razinama da i trezoru ističe vrijeme jer ispod 2000 ne može kupovati. No , ne zaboravite da je Uprava predložila a Skupština prihvatila gornju granicu za kupnju vlastitih dionica od 3500, dakle Uprava i tu cijenu drži povoljnom kupnjom. Pametnom dovoljno.
Sa druge strane kad vidim gdje je NM (meni omiljeni brodar) onda mogu reći da je jedino sigurno da ništa nije sigurno. Ipak FFA za 4Q ukazuju da bi prosjek vozarine za panamxe trebao biti over 55000, pa je realno očekivati oporavak BDI od nekih 30% u zadnjem kvartalu, a tome bi trebala pridonjeti odlična žetva, sezona ugljena i činjenica da pat pozicija izvozom čelika iz Kine ne može vječno potrajati.
U svakom slučaju oni što vjeruju da će BDI na 3000 iskrcavati će se dok će oni što predviđaju BDI u 4Q na 7000 dokupljivati, vrijeme će vrlo brzo pokazati tko je u pravu.



@ Tech…tek jucer??
malo si usporio.. [lol]
ali zato si JDPL rijesio kad je trebalo… [thumbsup]
kaj ti velis….bude taj BDI konacno krenuo natrag do 11……uskoro?

Nazalost tek jucer. Kako sam imao dobar ulaz nije bas bila panika. Nadao sam se promjeni trenda. Iz JDPL sam izasao zbog ocekivano loseg izvjesca 2Q ali sad me brine tziste.
[/quote]

kolega Techman,kazete da ste imali dobar ulaz,i da ste prodali na 2340,koliko mi je poznato usli ste na najmanje 2301,mislite li da je zarada od 39 kn po dionici dobra za godinu dana obzirom da se radi o ATPL koja se mogla prodati komodno i na preko 3700?

ameri okrenuli, brodari okrenuli, zeleni se drugi dan za redom, krenuo je i DRYS napokon nakon jučerašnjeg manjeg rasta. http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

ako sutra znani nam članovi Uprave ne budu lupali po bidu, gotovo sam siguran da se vraćamo na 2250.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

super dionica po super cijeni,jednostavno nisam odolio da je ne kupim..samo me zanima koliko je uprava pripremila love za dokup vlastitih dionica?

nemrem belivit. ovo se zova druck! ali kakov druck!
sofisticated druck! u celofanu s mašnicum!

nojprije najava pada:


i uvijek se čuva dio casha za ovakve prilike.

nakon ukrcovanja – sleduje druck na gore:


A sada slijedi otrežnjenje u vidu slijedeće informacije – kupit ćete iste te dionice po većoj cijeni. Bar 90% vas.

To ne znači da nećete imati priliku ponovo kupiti idući tjedan (T+3 dana) po nekoj sličnoj cijeni minus troškovi brokera. Možda, ali samo možda, ako budete imali sreće, bit ćete na nuli ili zaradite čak 10-ak kuna po dionici. Ali velika većina neće ni to napraviti jer će čekati (uzaludno) novi pad.

Ovi koji su prodali svoje dionice ispod 2300kn [/b]su više puta tijekom proteklih dana lijepo bili upozoravani da ne prodaju. A velika većina ih je kupovala po puno većim cijenama. A sada slijedi otrežnjenje u vidu slijedeće informacije – kupit ćete iste te dionice po većoj cijeni. Bar 90% vas.

To ne znači da nećete imati priliku ponovo kupiti idući tjedan (T+3 dana) po nekoj sličnoj cijeni minus troškovi brokera. Možda, ali samo možda, ako budete imali sreće, bit ćete na nuli ili zaradite čak 10-ak kuna po dionici. Ali velika većina neće ni to napraviti jer će čekati (uzaludno) novi pad.

recimo da je netko prodao po 2280 pa danas kupio po 2080, to je 200 kuna po dionici,
ako odbijemo brokersku naknadu od 0.6% ispadne cca 170kn po dionici
e sad meni to izgleda malo više od 10kn

semper fidelis

New Report

Close