ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To je to. Kapitulirao sam na Atlantskoj. Prodao 10 komada za 2370, kupljeno za 3.049,00. Gubitak od oko 700 kuna po dionici.

Upozorenje svima koji su novi u ulaganju: Provjerite sve dvaput i onda još jednom! Kupio sam na vrhu i sad prodajem jer moram. Ne bacajte novac kao ja.

I feel sorry for you. Ono što sam na burzi nauči jest da kad mazneš dobru lovu na transakciji moraš ostaviti 20-ak % u kešu baš za ovakove situacije da ne dođeš u poziciju da prodavaš jer moraš a ne zato jer želiš. Da si ostavio nešto keša mogao si mirno čekati jaku dividendu za 2008. i fer cijenu dionice.
Slična je situacija bila u prvoj polovici 2006, dionica je bez razloga tavorila na razinama 700-800 ( a 31.1.2005. je bila na 900) i znam neke što su prodavali velike, zaista velike količine, budući su izgubili strljenje, a timing je sve na burzi, timing i samo timing. Ono što je nedvojbene jest da ATPL kao firma vrijedi danas znatno više nego u ovo vrijeme lani, a u isto ovo vrijeme dogodine vrijediti će puno više nego danas (Zagreb, Pracat, Držić etc.).
Da te malo uteješim ja sam prvi put JDPL prerano prodao iz razloga što sam bio nestrpljiv ubrati dobar profit, dionica je nakon toga u roku od par mjeseci skočila još cca.400%, no ja se i danas vozim ulicama autom "od JDPL". Što bi jedan moj prijatelj broker rekao cit. "nije sve u novcu, treba spiskati nešto i za hedonizam".
Izgleda da se ljudima baš ne prodaje po ovim cijenama što ukazuje da je sve manje naivaca ili se varam.

Na nama su zaradili! A mi smo mislili biti kao oni. E, nije tako jednostavno. Sad, okrenimo se prema naprijed i ne zaboravimo pouke prošlosti. Ja sam isto izgubio na ostalim dionicama. Sljedeći put ćemo pametnije.
[/quote]

Nećemo. Ja sam već nekoliko puta ponovio istu pogrešku, kao da neki šupak čeka moj nalog za kupnju pa onda počne rasprodaja i obrnuto kada ja prodam sutradan samo što u blokadu ne ode

Bravo, jedni od rijetkih koji priznaju da su izgubili, kao i većina nas ostalih… [embarass]
Zato trebamo dugoročnije ulagati, tj. koristiti samo višak novca za investiranje u burzu, a ne se polakomiti, i pokušati špekuliranjem zaraditi neku siću.

Pozdrav, i veše sreće idući put.

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!


This could be a beginning of a wonderful friendship………

Yes, yes indeed… [wink]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

U roku 7 dana uprava se mora odlučiti za kupnju. Koliko vidim jako su zainteresirani za taj Cape.

I noga u guzicu je korak naprijed

Ionako im je usput kad budu preuzimali Zagreb.
Svrate i potpišu.
Mislim da ne postoji bolje potrošen novac ,uz svo dužno poštovanje investicijama u avione i hotele……


Ionako im je usput kad budu preuzimali Zagreb.
Svrate i potpišu.
Mislim da ne postoji bolje potrošen novac ,uz svo dužno poštovanje investicijama u avione i hotele……

–to bi značila dosta manja dividenda za 2008. od očekivane?

Kune nisu problem, kuna nema


–to bi značila dosta manja dividenda za 2008. od očekivane?

Ne.

I'LL BE BACK


Ne.

Uze mi riječ iz usta……

kako manja kad je ovogodišnja zarada ludilo? ove godine nebi trebala dividenda biti ispod 100kn po dionici

I noga u guzicu je korak naprijed



–to bi značila dosta manja dividenda za 2008. od očekivane?

Ne.
[/quote]
—hvala na kratkom i jasnom odgovoru….to mi je drago ako bude tako [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema



Ionako im je usput kad budu preuzimali Zagreb.
Svrate i potpišu.
Mislim da ne postoji bolje potrošen novac ,uz svo dužno poštovanje investicijama u avione i hotele……

to bi značila dosta manja dividenda za 2008. od očekivane?[/quote]

To bi značilo da je lova od prodaje Jadrana već transferirana, jer kod potpisa Ugovora treba iskeširati 20%.
Špancir,
nije usput jer se svi važni poslove obavljaju u londonskom city financijskom i poslovnom središtu, a tamo su doduše usput banke što prate ATPL. Kako vidimo iz brojnih siteova gotovina se i u brodarstvu osobito cijeni u trenutačnom okolnostima krize bankarskih institucija, a to našoj miljenici ide na ruku.

180-200 kn , ako se ne varam je procjena dividende za 2008

New Report

Close