ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A ako će me netko osujetiti u mom planu, mislim da su to prije svega kinezi. Koliko sam shvatio, prvenstveno oni diktiraju da li će i koliko rasti vozarine u narednom periodu, što će onda manje-više direktno utjecati na buduću dobit kompanije pa tako i cijenu moje dionice. Živili kinezi! [tongue]

E pa to i je bit priče da se vozarine održavaju na visokom nivou (kada govorimo o zaradi od operativnih djelatnosti). Ispada da trenutno stanje BDI nije toliko utjecajno na dugogodišnje vozarine već su ovdje i neki drugi čimbenici u igri (vjerojatno dugoročna potražnja?).

Spot cijena je ipak nešto konkretnije opisana kroz BDI ali kao što vidimo ni dan danas ne izgleda spot toliko loše recimo na Atlantiku (identična prosjeku 1y t/c za 3q2007).

Sve skupa mislim da nemamo puno razloga strahovati da će nam Kinezi zapapriti svojim trenutnim štopanjem uvoza željezne rude (dok im još malo ne padnu zalihe u lukama). Mogu kratkoročno djelovati na spot cijenu (prvenstveno na pacifiku), ali teško mogu porušiti visine dugogodišnjih t/c ugovora. Nadam se da će Uprava sve ovo znati dobro iskoristiti.

fundamenti atlantske su trenutno na ovakvim cijenama prejaki za ikakve strahove!


To je to. Kapitulirao sam na Atlantskoj.

Žao mi je. Šteta.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

To sam bio ja, i znaš što, još uvijek sam ponosan! [thumbsup]

Kratkoročnom špekulantu je možda bitnije tko je jučer prodavao i pritisnuo cijenu dole, mene kao investitora s nešto duljim horizontom ulaganja više zanima što se valja iza brda. A da ova kompanija vrijedi, to već i ptice na grani pjevaju.

slažem se s tobom u potpunosti, evo stotka. [thumbsup]
ja isto kupih još jednu turu oko 2350 [rolleyes]

po meni je atpl na ovoj cijeni buy, ako padne još prema 2200 kupit ću još, i tako dok god bude padala do kraja… auto neću prodavat jer mi treba isto 😀 [lol] (osim ako baš ne rokne radi neke kataklizme crobija na neke ultra povoljne razine.. pa ću ić busom) [lol]


E pa to i je bit priče da se vozarine održavaju na visokom nivou (kada govorimo o zaradi od operativnih djelatnosti). Ispada da trenutno stanje BDI nije toliko utjecajno na dugogodišnje vozarine već su ovdje i neki drugi čimbenici u igri (vjerojatno dugoročna potražnja?).

Spot cijena je ipak nešto konkretnije opisana kroz BDI ali kao što vidimo ni dan danas ne izgleda spot toliko loše recimo na Atlantiku (identična prosjeku 1y t/c za 3q2007).

Sve skupa mislim da nemamo puno razloga strahovati da će nam Kinezi zapapriti svojim trenutnim štopanjem uvoza željezne rude (dok im još malo ne padnu zalihe u lukama). Mogu kratkoročno djelovati na spot cijenu (prvenstveno na pacifiku), ali teško mogu porušiti visine dugogodišnjih t/c ugovora. Nadam se da će Uprava sve ovo znati dobro iskoristiti.

totalno je tako. nema straha.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Evo i friški graf za zadnjih 2 mjeseca trgovine


@rooster
,
ajde pliz vrati 1 mjesec unatrag, znači od 01.06.2008., zanima me promet na oko 2550.
Hvala

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


To je to. Kapitulirao sam na Atlantskoj. Prodao 10 komada za 2370, kupljeno za 3.049,00. Gubitak od oko 700 kuna po dionici.

Upozorenje svima koji su novi u ulaganju: Provjerite sve dvaput i onda još jednom! Kupio sam na vrhu i sad prodajem jer moram. Ne bacajte novac kao ja.


Ti si još dobar ja sam morao na 2200 izlaziti a prvi ulaz mi je 3000 [lol] [lol] [lol]
i to ne samo na ATPL, na njoj sam još najmanje izgubio, za ostale me sram priznat

semper fidelis

http://finance.yahoo.com/q?s=GOGL.OL

pozdrav



Evo i friški graf za zadnjih 2 mjeseca trgovine


@rooster
,
ajde pliz vrati 1 mjesec unatrag, znači od 01.06.2008., zanima me promet na oko 2550.
Hvala

[/quote]

Sve za tebe misko! [wink]

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30342[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



To je to. Kapitulirao sam na Atlantskoj. Prodao 10 komada za 2370, kupljeno za 3.049,00. Gubitak od oko 700 kuna po dionici.

Upozorenje svima koji su novi u ulaganju: Provjerite sve dvaput i onda još jednom! Kupio sam na vrhu i sad prodajem jer moram. Ne bacajte novac kao ja.


Ti si još dobar ja sam morao na 2200 izlaziti a prvi ulaz mi je 3000 [lol] [lol] [lol]
i to ne samo na ATPL, na njoj sam još najmanje izgubio, za ostale me sram priznat
[/quote]

Na nama su zaradili! A mi smo mislili biti kao oni. E, nije tako jednostavno. Sad, okrenimo se prema naprijed i ne zaboravimo pouke prošlosti. Ja sam isto izgubio na ostalim dionicama. Sljedeći put ćemo pametnije.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

[/quote]

Na nama su zaradili! A mi smo mislili biti kao oni. E, nije tako jednostavno. Sad, okrenimo se prema naprijed i ne zaboravimo pouke prošlosti. Ja sam isto izgubio na ostalim dionicama. Sljedeći put ćemo pametnije.
[/quote]

Nećemo. Ja sam već nekoliko puta ponovio istu pogrešku, kao da neki šupak čeka moj nalog za kupnju pa onda počne rasprodaja i obrnuto kada ja prodam sutradan samo što u blokadu ne ode

semper fidelis

kupuj kada svi prodaju, prodaj kada svi kupuju!

kupuj na glasine, prodaj na vijesti!

to vrijedi općenito, a posebno u bear segmentima tržišta!

i ja još vježbam! [lol]

Morgan Stanley ulaže u hrvatske dionice

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=11cfae05-09a8-4fb3-979b-f84a84926e55&open=sec

Pitam se u koje?
:kava:

semper fidelis

New Report

Close