ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovi ne odustaju..
svaka cast, majstori! [sealed]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1466-08-ATPL_otpustanje.doc

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Pogledao sam ih desetak, bilo je već kasno kada sam zgotovio alat, pa tek slijede mnoge zanimljive analize (danas ću ostaviti iste grafove na HT i INA temama). Možda bih još spomenuo IGH koji ima sličan obrazac, ali nije baš toliko naglašen kao kod ATPL.

Mislim da INA i HT nemaju smisla, odnosno nisu niti priblizno usporedive.

[/quote]

Cilj nije uspoređivati ih sa ATPL, nego da vidimo gdje su protrgovane najveće količine na tim dionicama i da adekvatno postupamo. Prema teoriji, tamo gdje je bio najveći promet stvara se prirodna potpora ili otpor (ovisno o stanju tržišta/dionice, naravno). Ali usporedba među dionicama, nema nikakvog smisla. Svaka je priča za sebe. Ne sumnjam da sposoban i iskusan TA stručnjak slične razine može uočiti i iz kombiniranog price/volume grafa, ali ovakav prikaz je lako čitljiv i netreniranom oku, poput moga. [wink]

Još prije par mjeseci je netko negdje postao takav graf , pa sam se već tad zainteresirao, ali nažalost na webu nigdje nisam našao takav alat, pa sam eto sinoć zasukao rukave i sam složio. Biće jednom nekad negdje na webu, da svatko za sebe može klikat, samo tu ima posla, pa kad nađem vremena/motivacije. Hvala bloombergu na korisnim podacima, da sam spao na podatke sa zse, nikad to ne bih uspio napraviti, pogotovo ne u tako kratkom roku.

Evo, prilažem još i kratak opis iz strane literature:

Volume by Price

The volume by price indicator shows you the level of trading volume relative to the price of your focus security. For example, if you are charting IBM and you apply the Volume by Price indicator, BigCharts will create a bar chart on top of the price chart showing the distribution of trading volume at different price levels for IBM.

This is useful in determining where the majority of historical trading volume occurred and may help you find meaningful support and resistance lines.

Support lines are used to determine at what price buyers are likely to come into the market and support a stock. Resistance lines are used to determine at what price sellers may unload their stock thereby driving the stock price lower. Remember, these are very subjective measures and by no means is the Volume by Price indicator sufficient in and of itself to mark either support or resistance lines.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

jos dobrih vijesti:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/19417/Default.aspx

Ogromni prometi danas vani na brodarima,puno veći nego proteklih dana.


Ogromni prometi danas vani na brodarima,puno veći nego proteklih dana.

Možda i vani članovi uprave brodarskih kompanija kupuju kuće. [tongue]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Članovi Uprave Atlantske plovidbe prodali dionice

Član Uprave Atlantske plovidbe Vlaho Lonza je 18. kolovoza otpustio je temeljem Ugovora o prodaji i prijenos 600 dionica te kompanije, izvijestila je ta brodarska kompanija danas Zagrebačku burzu.

Lonza sada u svom vlasništvu ima 48.842 dionica, a što čini 3,50 posto temeljnog kapitala Atlantske plovidbe.

Nadalje, član Uprave Ivica Šurković je 18. i 19. kolovoza otpustio je 160 dionica Atlantske plovidbe, te sada ima u svom vlasništvu 2267 dionica, a što čini 0,16 posto temeljnog kapitala.

[sad] [angry]


Ogromni prometi danas vani na brodarima,puno veći nego proteklih dana.

Zmrkliću, oprosti šta te ispravljam.

Ali, volumeni vrlo slabi. Jedino DRYS blizu svog prosjeka

Članovi Uprave Atlantske plovidbe prodali dionice

Član Uprave Atlantske plovidbe Vlaho Lonza je 18. kolovoza otpustio je temeljem Ugovora o prodaji i prijenos 600 dionica te kompanije, izvijestila je ta brodarska kompanija danas Zagrebačku burzu.

Lonza sada u svom vlasništvu ima 48.842 dionica, a što čini 3,50 posto temeljnog kapitala Atlantske plovidbe.

Nadalje, član Uprave Ivica Šurković je 18. i 19. kolovoza otpustio je 160 dionica Atlantske plovidbe, te sada ima u svom vlasništvu 2267 dionica, a što čini 0,16 posto temeljnog kapitala.

[sad] [angry]

Ma hebe mi se živo zašto prodaju svoje dionice. Osnovni problem je u tome da se na taj način izbjegava plaćanje poreza koji svi mi ostali glupani plačamo bilo za redovni posao ili honorare, zatim ruše tržišnu cijenu dionica jer im se živo hebe kad su ih dobili zabadava i povrh svega malim dioničarima isplaćuju kikiriki od dividende obzirom na prihode. Dakle sve u svemu balkanska kuhinja….Još je na ATPL kak-tak…pogledajte samo kaj se dešava na TNSA. E tome je htio na kraj stati "crveni" Ljubo, a ne da ošteti male dioničare….A sad imamo ove …"Zna se" pa uživajte….
Svugdje ista priča…dobit se prenosi ili skriva..dioničari dobiju kikiriki, a Uprave i Nadzorni odbori si dijele šakom i kapom…aj mislite koliko je Vidošević para izvukao iz Kraša…"veliki stručnjak za sve".

@asrak – u pravu si promet je stao u drugom dijelu dana trgovanja

Brodari: Atlantska plovidba rezultatima predvodi brodarski sektor

ZAGREB – Brodarima je pogodovao uzlazni trend na tržištu rasutih tereta. Povećana potražnja za brodskim kapacitetima uzrokovala je rast vozarina za sve tipove „dry bulk“ brodova (za suhi i rasuti teret), te je referentni Baltic Dry Index indeks za spot tržište vozarina (na kojemu se ugovara trenutna isporuka) 20. svibnja zabilježio rekordnu razinu od 11.793 bodova.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/brodari-atlantska-plovidba-rezultatima-predvodi-brodarski-sektor,23383.html

semper fidelis

Članovi Uprave Atlantske plovidbe prodali dionice

Član Uprave Atlantske plovidbe Vlaho Lonza je 18. kolovoza otpustio je temeljem Ugovora o prodaji i prijenos 600 dionica te kompanije, izvijestila je ta brodarska kompanija danas Zagrebačku burzu.

Lonza sada u svom vlasništvu ima 48.842 dionica, a što čini 3,50 posto temeljnog kapitala Atlantske plovidbe.

Nadalje, član Uprave Ivica Šurković je 18. i 19. kolovoza otpustio je 160 dionica Atlantske plovidbe, te sada ima u svom vlasništvu 2267 dionica, a što čini 0,16 posto temeljnog kapitala.

[sad] [angry]

bravo za članove uprave [thumbsup]

trebamo im podijeliti na nekoj izvarendnoj sjednici još dionica

semper fidelis

Evo malo o BDI, koji bi vec u ponedeljak mogo porasti.
http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_%28A_to_Z%29/Stocks_D/threadview?m=tm&bn=24683&tid=155711&mid=155711&tof=-1&rt=2&frt=2&off=1

New Report

Close