ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kako to mislis 100 dolara?
Zar nije pola od redovne dobiti, znaci cca 250 kunica po dionici dobivamo na ljeto.

Energija je zakon. Vidis da se placa po suho zlato 🙂 Mozda naftne busotine u BIH 🙂

Ma, ja sam ti za core business. Samo da to dobro izvedu.

Ja bih volio, ja bih volio, ah da….da kupe INU i LUKOIL zajedno.To bi bio core and cool business.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Šteta lijepe vijesti prosipati u bear marketu…
Jer, gdje smo danas? Tamo gdje smo bili i prije izuzetnog FI!

Misko ali znas da su nasi investitori tolko educirani pa tako da danasnja cijena odrazava jedino buducnost [wink]


Šteta lijepe vijesti prosipati u bear marketu…
Jer, gdje smo danas? Tamo gdje smo bili i prije izuzetnog FI!

Kako bi zapjevala Tereza, sve se vraća, sve se plaća…

Ili, kako je napisao SLK na jednoj drugoj temi:



No, dionice tijekom bear marketa često imaju svojstvo akumulacije događaja, pa kad se pojave uvjeti za porast cijene dionice, onda odradi snažniji rast, pogonjena upravo tim okolnostima koje nisu došle do izražaja u vrijeme korekcije, recesije, stagnacije, krize…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Nije on to rekao, već je prepisao, ali svejedno slažem se s njegovim citatom.

Kada dođe, a doći će, bit će prava eksplozija tržišta, da nijedan

pobjeda, thompon i mnoštvo drugih virtualnih nickova neće više biti, jednostavno će nestati.

Iako to ne izgleda tako sada, ova umjetno održavana korekcija koja neće još moći dugo izdržati.

Vidim u Srbiji također dolaze fenomenalna polugodišnja izvješća, neka, koliko će još štopati, ne znam.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Dugo me već kopka što ovu dionicu tako žestoko stišće prema dole, unatoč dobrim fundamentima. Večeras sam otkrio jedan od potencijalnih razloga. Mislim da graf govori za sebe, takav "uteg" pri dnu grafa sumnjam da ima puno dionica.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30033[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

(LIttle Red) Rooster , kapa dolje !
Ovo objašnjava puno toga…..


Dugo me već kopka što ovu dionicu tako žestoko stišće prema dole, unatoč dobrim fundamentima. Večeras sam otkrio jedan od potencijalnih razloga. Mislim da graf govori za sebe, takav "uteg" pri dnu grafa sumnjam da ima puno dionica.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30033[/img]

Istina Rooster, no otkrio si nam toplu vodu, samo finije upakirao. Lijep grafić. Sve jasno ko dan. Ono što ovoj dionici očajnički treba je ulaz potpuno svježeg kapitala od ne puno ulagatelja (po mogućnosti strani kapital) na ovim razinama i to duboko u vlasničku strukturu i da smanji FF za kojih 10-ak %. Onda bi nastao "protuuteg" oko sredine tvog grafa i bilo realne osnove za rast ove dionice preko ATH kad dođe bik. Inače bu kilavljenje… kao što je. No, bumo vidli kak bu to sve skupa sa Inom, možemo i mi lokalci to malo izzrokat [wink]

I'LL BE BACK



Dugo me već kopka što ovu dionicu tako žestoko stišće prema dole, unatoč dobrim fundamentima. Večeras sam otkrio jedan od potencijalnih razloga. Mislim da graf govori za sebe, takav "uteg" pri dnu grafa sumnjam da ima puno dionica.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30033[/img]

Istina Rooster, no otkrio si nam toplu vodu, samo finije upakirao. Lijep grafić. Sve jasno ko dan. Ono što ovoj dionici očajnički treba je ulaz potpuno svježeg kapitala od ne puno ulagatelja (po mogućnosti strani kapital) na ovim razinama i to duboko u vlasničku strukturu i da smanji FF za kojih 10-ak %. Onda bi nastao "protuuteg" oko sredine tvog grafa i bilo realne osnove za rast ove dionice preko ATH kad dođe bik. Inače bu kilavljenje… kao što je. No, bumo vidli kak bu to sve skupa sa Inom, možemo i mi lokalci to malo izzrokat [wink]
[/quote]

kolega niste li malo pre-optimistični.. niste rekli ni jednu riječ zašto bi novi kapital dolazio u dionicu, neznam zašto bi u ovakvim vremenima kada se investitori povlače sa svih netko baš u atpl ulagao.. svi koji su svjesni ovakve distribucije volumena, sigurno radije žele čekati da vide na koje razine može ovo propast.. ako mi je logika kriva molim da me ispravite… (ne drukam postavljam sasvim normalno pitanje)

Hvala.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Super slika Rooster.

Jesi li takvu analizu napravio i za neku drugu dionicu koja je listana 5 godina?

Prema 5 godisnjem izgledu Crobexa, mogle bi mnoge imati isti graf…

kolega niste li malo pre-optimistični.. niste rekli ni jednu riječ zašto bi novi kapital dolazio u dionicu,

Hvala.

Kakvo ti je to glupo pitanje? Možda… zato jer je jeftina? Uostalom, pogledaj likvidnost u odnosu na ostatak burze…netko ovo i kupuje. A ovi kaj se igraju po asku sa stoticama u lipu, razmisli da li stvarno žele prodati ili se igraju stiskanja cijene. Što misliš zašto? Ali…bik će jednog dana doć, ti i takvi nalozi će nekom magijom nestati, a ostatak navučenih na asku će bit satran. A ti ćeš zaraditi svojih 100 kuna. [bye]

I'LL BE BACK

U današnjem padu ima svog udjela i jedan članak koji je izašao u današnjoj Slobodnoj Dalmaciji(flota Dubrovnik airline). No, ovo smatram tek dnevnim ili maksimalno tjednim problemom.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.


Super slika Rooster.

Jesi li takvu analizu napravio i za neku drugu dionicu koja je listana 5 godina?

Prema 5 godisnjem izgledu Crobexa, mogle bi mnoge imati isti graf…

Pogledao sam ih desetak, bilo je već kasno kada sam zgotovio alat, pa tek slijede mnoge zanimljive analize (danas ću ostaviti iste grafove na HT i INA temama). Možda bih još spomenuo IGH koji ima sličan obrazac, ali nije baš toliko naglašen kao kod ATPL.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close