ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sve u svemu slažem se da operativna dobit možda nešto zakaska u odnosu na očekivanu, ali će doći na svoje u 4Q.
….Ovih 27 tj. milijun manje je zbog pada cijena čelika koji se u međuvremenu dogodio……

Što se tiče godišnje neto dobiti , mislim da je Governorova procjena realna.
900 mil, a od toga najmanje 500 bez prodaje brodova.
Mislim da je raportirana cifra kod Jadrana neto-iznos za ATPL . Cijena je za kupca vjerojatno bila iznad 28 mil.
I to bi bilo to s prodajom brodova za ovu godinu , jer sumnjam da će Držić biti preuzet prije 1Q 2009.

mozemo filozofirati do besvjesti ali ja pouzdano znam da fond menageri kod ulaganja u atpl gledaju bdi i vanjske brodare… znaci 900 ili manje dobiti tak svejdno ako tržište vozarina ne krene gore… osim ako mozda niste veliki igraci [rolleyes]


gdje planira investirati ovaj novac

Da, ovo je mozda najzanimljivije pitanje.

Osnovno pravilo ATPL je da novci od prodaje broda idu za obnavljanje flote.
Tu se otvara sada pitanje procjene isplati li se odmah narucivati nove brodove (po visokim cijenama) ili mozda malo taktizirati.

Nista od 6. aviona, hvala Bogu (barem za sada). A niti dodatni hoteli mi nisu bas dragi kao ideja.
Ne znam, nadam se da ce nas necim iznenaditi.

Na rukometaše protiv francuske, pa duplo ili ništa [lol]

Dosad je uprava pokazala da je sposobna, ima moje povjerenje.

Da je recimo ova očekivana dobit naprimjer u dvije različite firme, npr. kod ATPL i recimo HT, pravi ulagači i jedne i druge se ne bi veselili što će se zaraditi 900mil kn ove godine, nego bi se pitali može li njihova firma i na kakav način investirati taj novac u nešto drugo i zaraditi još više za godinu, dvije ili pet. Naravno da je taj korak što dolazi nakon dobiti puno važniji od same dobiti i po tome se može vidjeti tko je bolje uložio.

Jednako tako jedan dio ulagača nije toliko impresioniran cifrom od 900mil kn na kraju godine već dobro gleda i prati kakvi su idući potezi ove Uprave, gdje planira investirati ovaj novac i nastaviti donositi ove lijepe prihode (pa i veće) i u narednim godinama. Ako to obave na uspješan način, pa svakako je za očekivati da će cijena dionice rasti konstantno. Zato manje razmišljanja o samoj dobiti a više o posljedicama takve dobiti i daljnjem scenariju.

OK učitelju Hanger. Hvala što si me prosvijetlio. Nikad ne bih došao do tog zaključka. Ja sam mislio da kad se zarade tih 900 millja da ćemo ih stavit na hrpu, skurit i bacit pepeo po moru sinjem.
[rolleyes]

I'LL BE BACK

btw. ako mene pitaš, bio bih najsretniji da s tim parama dobrano skrešu dugoročne obveze.

I'LL BE BACK

pa dobro, a koliko novaca se do sad u ovoj godini skupilo?
čini mi se da raspoređujete nešto što je već raspoređeno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


btw. ako mene pitaš, bio bih najsretniji da s tim parama dobrano skrešu dugoročne obveze.

Nemam ništa protiv premda bi više volio da konačno podjele dividendu za 2008 kako Bog zapovjeda u visini 100 dolara po dionici, od ostatka mogu podmiriti sve obveze i da još ostane za ulaganje. Pa tako i u 2009 jer će i ta godina biti berićetna u stavkama neto dobiti i ukupnih prihoda. Ima li tko protiv?
Za Marrka i Hnagera
Priča se da će uložiti u jednu novu hidrocentalu, možda vas to zadovljava. [tongue]

Kako to mislis 100 dolara?
Zar nije pola od redovne dobiti, znaci cca 250 kunica po dionici dobivamo na ljeto.

Energija je zakon. Vidis da se placa po suho zlato 🙂 Mozda naftne busotine u BIH 🙂

Ma, ja sam ti za core business. Samo da to dobro izvedu.

Šteta lijepe vijesti prosipati u bear marketu…
Jer, gdje smo danas? Tamo gdje smo bili i prije izuzetnog FI!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Tako je Miško no doćemo mi na svoje

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

…Dečki su nas u dva dana vratili na početne pozicije… [undecid]

New Report

Close