ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Futuresi su zeleni ali praktično na nuli, bit će zanimljivo danas ako ni pullback ne uspije, kako će se ponašat brodari… počinjemo u pola 4.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

bit će zanimljivo [lol]

i da.. kako kaze kolega bdi u minusu [cry]

ps : po meni tko nije prodo radije da sada proda [rolleyes]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Panamaxes go back to treading water again with moderate demand dulled by new controls on Chinese coal exports (taxes have been lifted by 15 percentage points to 40%) and new questions about forward cargo flows in September. Fixing and failing is also on the upturn in the new uncertainty. -bmti.de


Futuresi su zeleni ali praktično na nuli, bit će zanimljivo danas ako ni pullback ne uspije, kako će se ponašat brodari… počinjemo u pola 4.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

bit će zanimljivo [lol]

i da.. kako kaze kolega bdi u minusu [cry]

ps : po meni tko nije prodo radije da sada proda [rolleyes]


A da probaš malo plašiti vrane po šumi možda to i ispije, ajde sada uključi i onih ostalih dvadesetak nickova pa će efekt biti veći.

hahahah, baš si jadan da jadniji biti ne možeš

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Evo zašto prodaju[lol] [lol]

Financijska kriza: Najgore tek slijedi
http://www.net.hr/novac/page/2008/08/19/0238006.html

semper fidelis

Brodari vani idu protiv trenda, bdi pada, pada amerika i europa… a gle vi koji ste hrabri i pametni kupujte .. mi budaletine ćemo čekat [lol]

pa češ mi prodat na nižoj razini [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Aj ne trkeljaj ferengi, i Kinezi su isli protiv trenda gle čuda.

ako je moja ašovima nagrađivana prognoza o dostizanju 2700-2800 ok, sutra ili prekosutra bi trebao biti dan dna.
za sada se sve uklapa u obrasce i oscilatore.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Hrabro je nagovarat i ljude na prodaju, pogotovo anonimno, jel ferengi [cool]

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601110&sid=atRdcuWQycu4

Ako je na osnovi ovoga narasao BHP, onda je i zaustavilo pad brodara.

Što se tiće samog trgovanja na burzi, daleko smo najlikvidniji od ostatka (pored ine i ht-a) i to kontinuirano, danima. To je sve samo ne loše.

Kontra argument dežurnim katastrofičarima je to da ATPL ima dvostruku fundamentalnu potporu:

1. poptora u materijalnoj imovini jer se trguje debelo ispod vrijednosti iste
2. svojim velikim zaradama kontinuirano dodaje vrijednost.

Neznam koja druga dionica ispunjava ova 2 gore uvjeta u ovom trenutku na našoj burzi, barem u mjeri u kojoj to čini ATPL. S obzirom na to, te pri trenutnoj cijeni, ATPL svsrtavam na treće mjesto po pitanju rizika eventualnog (kratkoročnog) gubitka investicije.

Prva je INA jer u uvjetima dobrovoljne ponude za preuzimanje ima zakonski regulirano dno na 25xx i time maximalni mogući gubitak od cca 8% ako ju sada kupite. Drugi je HT (zbog psihološko-političkih razloga, ali i također jako dobre fundamentalne poptore). Treća je ATPL.

Usudio bih se reći da je ATPL na ovim razinama veoma atraktivnije ulaganje od nekoliko također popularnih Crobex drivera (IGH npr.) upravo iz ova dva razloga gore, a istovremeno pruža mogućnost jednakog, ako ne i većeg prinosa srednjeročno, pa i dugoročno.

Što se tiče iskrcavanja iz uprave a na osnovu dobivenih 726 komada po glavi iz trezora, imam feeling da nisu oni, a feeling me rijetko vara. Bit ćemo pametniji za par dana kad vidimo stanje nakon zbrojenih komada a po obavijesti od 14.08. Nema mi, naime, smisla da se iskrcavaju zbog toga što su dobili tih 726, a prethodno imaju desetine tisuća komada. Lonza je svoje otreso kako se čini. Nadam se da ovi drugi imaju dobre kuće [lol] [pray] [pray].

I'LL BE BACK


Brodari vani idu protiv trenda, bdi pada, pada amerika i europa… a gle vi koji ste hrabri i pametni kupujte .. mi budaletine ćemo čekat [lol]

pa češ mi prodat na nižoj razini [tongue]

buduci da se znamo volio bi znat zasto se ovako brukas… [rolleyes]


ako je moja ašovima nagrađivana prognoza o dostizanju 2700-2800 ok, sutra ili prekosutra bi trebao biti dan dna.
za sada se sve uklapa u obrasce i oscilatore.

Nema te više na Temi Tehnička analiza.
Vidim ukrcao si se u ATPL, prema tome i tvoje analize pokazuju UP.
Kako to da će biti dno za dan-dva, kad je ATPL rasao zadnjih tjedan dana od 11-18.8., čak i u jednom danu po nekoliko %, da bi ti sad ustvrdio da će na vrhu biti DNO.
Joj joj.
Ukoliko ATPL prati Crobex, a prati, Crobex će čini mi se uskoro u SELL zonu.
Ajmo raspalite jedinice. [thumbsup]

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

New Report

Close