ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opet drukate dolje, po meni je ATPL dovoljno diskontirana da nema ama baš nikakav razlog za pad s ove cijene, ali kakav je ova naša burza sve je moguče.

kolega u pravu ste, ali ne zaboravite da ATPL nije entitet koji živi u vakumu, već na tržištu, te ako je trend na tržištu negativan čak i dovoljno diskontirana dionica itekako može tonuti na iracionalne cijene.

obratite pozornost na ovo što se odigrava ovih dana na svjetskim tržištima, signali krajnje negativni te je moguć pad kao onaj sa početka godine, a to će utjecati i na naše tržište itekako.. nije dobro vrijeme za investiranje u dionice …

što se tiče same dionice ona je doista realno podcijenjena. [thumbsup]

a i ovo je poprilično indikativno.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1 [undecid]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Dow je neki dan bio oko 11000, SP ispod 1250, Nasdaq ispod 2300, a crobex ovdje gje je i bio, također brodari su bili niže od ovog gdje su sad. Dakle zasad je to ipak samo bijedno drukanje [bye]
dok ne probije supporte.


Dow je neki dan bio oko 11000, SP ispod 1250, Nasdaq ispod 2300, a crobex ovdje gje je i bio, također brodari su bili niže od ovog gdje su sad. Dakle zasad je to ipak samo bijedno drukanje [bye]
dok ne probije supporte.

navedeni indeksi su od polovice 7 mjeseca u odbijancu i formiranju desnog ramena dakle na putu prema gore, a znamo što slijedi kada desno rame počne ići prema dolje. u tome i je stvar, supporti će se testirati ovaj tjedan i to nije trenutak kada želite biti u dionicama, samo sam to rekao.

nemam nikakvu namjeru drukati prema dolje doista. pa pobogu potvrdio sam vam da ste u pravu kada kažete da je dionica podcijenjena.

iako sam izašao danas iz atpl doista mi nije cilj drukati već dati mišljenje, čemu i služi forum vidjet ćemo da li mi je potez bio ispravan ili pogrešan u nadolazećim danima.
[tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


primi se ti drugar motike, a ne ulaganja na 2 dana… [tongue]

Hm, baš ste čudni. Nije mi jasno zbog čega 9 od 10 ljudi na ovom forumu svaku vijest o brodarima intoniranu negativnim predznakom iz sektora dočekuje na nož i druge optužuju za kakvo drukanje. Ako se svi busaju u prsa da su dugoročni investitori (što podrazumijeva dobro proučene fundamentalne pokazatelje) zbog čega se toliko isti usplahire na sam spomen jedne ili dvije negativne vijesti koje su kratkoročnog karaktera?

Ja sam duguručniji investitor pa me takve vijesti ne brinu već mi pomažu da se realnije postavim što mogu očekivati u nekoj budućnosti. FerengiHr je kratkoročni ulagač koji prihvaća realnost. Priznao da je ocijenio da mu je ovo razdoblje prerizično za ulaganje i povukao se. Možda će biti bolje a možda i gore, ali očito nije spreman na taj rizik.

Drukanje je termin koji opisuje day-tradere, kratkoročne ulagače. Cilj drukanja je navlačenje ulagača na prodaju ili kupnju, koje kada uspije najčešće rezultira svojevrsnom prevarom naivnijih ulagača. Šta god se ovdje kaže ispadne drukanje na gore ili dolje, a takva percepcija primanja vijesti je i zbunjujuća i u konačnici loša za onog koji je takvom shvaća. Obzirom da svi znaju o podcijenjenosti ove dionice ostaje samo pitanje koliko će se dugo čekati da njena cijena dođe na svoje mjesto. A ja mislim da je realno vrijeme tek kasna jesen. A vi se odlučite na koji rok ulažete i s kakvim očekivanjima.


Hm, baš ste čudni. Nije mi jasno zbog čega 9 od 10 ljudi na ovom forumu svaku vijest o brodarima intoniranu negativnim predznakom iz sektora dočekuje na nož i druge optužuju za kakvo drukanje.

a probajte tek napisat nešto "loše" o ini ili konzumu.
nervoza čini svoje, već predugo.


Opet drukate dolje, po meni je ATPL dovoljno diskontirana da nema ama baš nikakav razlog za pad s ove cijene, ali kakav je ova naša burza sve je moguče.

Zmrklicu, ma pusti ih nek pišu što hoće. Ko da će sa svojim piskaranjem nešto postić [rolleyes].
Ja znam da će ove godine redovna dobit iz prijevoza roba biti minimum 500 milijuna kuna. To je pola milijarde na mcap od 3 milijarde[shocked]. Mislite da će sljedeća godina biti manje? Razmislite dva puta. 2010 je svojevrsna nepoznanica ali opet ne tolika i ne bi bilo nikakvo iznenađenje da po dobiti ostane na nivou ove dve. Bit ćemo pametniji sljedeće godine.To su sve skupa jednostavno prevelike cifre!!! Kad nešto kupim znam koliko to vrijedi. Znam koliko sam to platio i znam za koliko ću prodati. A ovo tu na forumu je ionako samo oblik druženja. [wink]

BTW, dolar je upravo završio rally od 8% i uzima kratak predah. Što mislite kako će to utjecati na GFI [proud]

I'LL BE BACK

e i još nešto…dolar voli narasti kad su demokrati na sceni, a onaj tamo Afroamerikanac je onim konzervicama zastrašujuće simpatičan… Pa eto, mogli bi uživati još extra benefita već od sljedeće godine.

Go Obama!! [thumbsup]

I'LL BE BACK

Malena, ako si daytrader, prodavaj, pada sigurno, ali isto tako sigurno će se i vratiti kad prođe ovo globalno ludilo, ja sam u HOLD a čekam JDPL da se sutra obori pošto su brodari danas žestoko pali…

Zmrklicu, ma pusti ih nek pišu što hoće. Ko da će sa svojim piskaranjem nešto postić [rolleyes].
Ja znam da će ove godine redovna dobit iz prijevoza roba biti minimum 500 milijuna kuna. To je pola milijarde na mcap od 3 milijarde[shocked]. Mislite da će sljedeća godina biti manje? Razmislite dva puta. 2010 je svojevrsna nepoznanica ali opet ne tolika i ne bi bilo nikakvo iznenađenje da po dobiti ostane na nivou ove dve. Bit ćemo pametniji sljedeće godine.To su sve skupa jednostavno prevelike cifre!!! Kad nešto kupim znam koliko to vrijedi. Znam koliko sam to platio i znam za koliko ću prodati. A ovo tu na forumu je ionako samo oblik druženja. [wink]

Apsolutno se slažem, veća dobit će se kad-tad odraziti na cijeni. I slažem se da piskaranje neće puno utjecati na cijenu dionice jer mali ulagači jednostavno nemaju tu snagu da puno mijenjaju cijenu (slaba likvidost). I sviđa mi se stav ´Kad nešto kupim znam koliko to vrijedi. Znam koliko sam to platio i znam za koliko ću prodati´. Mnogi to ovdje izgleda ne razumiju ili su jednostavno nestrpljivi da te riječi provedu u djelo. Nije ključno znati da nešto vrijedi, već i znati da ćeš jednog dana tu vrijednost pretočiti u svoju korist i svoju dobit. Pravi ulagači se nisu okoristili preko noći već preko dužeg perioda vremena, a sve ih je krasila strpljivost i nepokolebljivost.


Malena, ako si daytrader, prodavaj, pada sigurno, ali isto tako sigurno će se i vratiti kad prođe ovo globalno ludilo, ja sam u HOLD a čekam JDPL da se sutra obori pošto su brodari danas žestoko pali…

Tako je Malena, prodaj sve! Evo brodari u Americi pali 4% (nije bitno što su 3 dana prije narasli 20%[lol] ) , a INA će ionako biti prodana za kikiriki [rolleyes].

Prodaj, jer ipak 2,5% nakon provizije je ogroman novac s obzirom na rizik da ćeš kroz par dana možda morat plaćat 2600.

Ugodan trade [bye]

I'LL BE BACK


Zmrklicu, ma pusti ih nek pišu što hoće. Ko da će sa svojim piskaranjem nešto postić [rolleyes].
Ja znam da će ove godine redovna dobit iz prijevoza roba biti minimum 500 milijuna kuna. To je pola milijarde na mcap od 3 milijarde[shocked]. Mislite da će sljedeća godina biti manje? Razmislite dva puta. 2010 je svojevrsna nepoznanica ali opet ne tolika i ne bi bilo nikakvo iznenađenje da po dobiti ostane na nivou ove dve. Bit ćemo pametniji sljedeće godine.To su sve skupa jednostavno prevelike cifre!!! Kad nešto kupim znam koliko to vrijedi. Znam koliko sam to platio i znam za koliko ću prodati. A ovo tu na forumu je ionako samo oblik druženja. [wink]

Apsolutno se slažem, veća dobit će se kad-tad odraziti na cijeni. I slažem se da piskaranje neće puno utjecati na cijenu dionice jer mali ulagači jednostavno nemaju tu snagu da puno mijenjaju cijenu (slaba likvidost). I sviđa mi se stav ´Kad nešto kupim znam koliko to vrijedi. Znam koliko sam to platio i znam za koliko ću prodati´. Mnogi to ovdje izgleda ne razumiju ili su jednostavno nestrpljivi da te riječi provedu u djelo. Nije ključno znati da nešto vrijedi, već i znati da ćeš jednog dana tu vrijednost pretočiti u svoju korist i svoju dobit. Pravi ulagači se nisu okoristili preko noći već preko dužeg perioda vremena, a sve ih je krasila strpljivost i nepokolebljivost.
[/quote]

Hangeru , konačno se u nečemu potpuno slažemo ! Potpisujem i tvoj i Governorov post.
Izgleda da se ovaj forum polako vraća na nivo kvalitete prije poplave daytradera.

Nemilosrdni istovar. Ekipa iz UO i NO dobila po 1,8 milijuna kn dionica pa krenuli u kapitaliziranje…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close