ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 19:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


jerkovic je do sada bio jako precizan kad je najavljivo rezultate pojediog razdoblja,no na skupstini je izjavio da je dobit 2q oko 82-83M kuna,u FI vidimo da je oko 137M kuna,kako je moguce da je toliko promasio????????????????????

Da, malo manje je najavio, a usput riječ je o USD a ne o kn [wink]

Ja ću još malo pričekat sa stavljenjem naloga na kupnju, mada je FI u najmanju ruku odlično, puno togo kod ove dionice ovisi o kretanju globalnih prilika, a da ne spominjemo stanje na našoj burzi koja uopće nije reagirala na neka također izvrsna izvješća, sve je još dosta maglovito, ima vremena.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

U prirodi /i na burzi/postoji hranidbeni lanac.Trejderi su oni najniži u lancu i uvijek završavaju kao hrana onim većima.Međutim,bez njih i veliki bi umrli.Svi bi nestali i zato ih treba pomagati i podržavati da što duže traju da bi veliki imali stalno za papiti.
Kap.Jerković je uspija i mene zaj… jer sam očekivao manju dobit tj.oko 70 kn po dionici,a tako i većina ostalih,pa su prodavali po 2.350 do 2.450 jer su očekivali jeftiniju kupnju.I postupali su razumno na temelju postoječih informacija.Ja je nisam prodava jer je nisam imao,ali sam kupio
manje od planiranog.Mislio sam :Ima vremena,ali ovdje mi izgleda da je vrijeme novac.Kasnim sa
kupnjom i vjerovatno pušim.Izgubljeni dobitak je gubitak.I ja sam trejder.
Kombinacija trgovine na malo i veliko je dobra varijanta za veću zaradu,ali samo u fundamentalno
jakim dionicama.Trejderi daju živost burzi.

Lopina, pa nemam ja ništa protiv tradera. Ja sam samo odgovorio Zmrklicu da ne misli da se riješio dijela tradera, jer nije [cool]

I'LL BE BACK

Ma neka trejdera, samo nek love 10% , a ne dva posto ko u zadnje vrijeme [cool]

Ima li novosti o preuzimanju Zagreba ?

mudar trader
nikad ne luta
kad krene,
nikad nije u nedoumuci,
kada djeluje.

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Čini mi se da se BDI počeo oporavljati, ali nisam sigurna hoće li pick zbilja biti kasno na jesen kako neki analitičari predviđaju. Osim toga, čitam ovih dana da recesija ozbiljno trese i Kinu što bi se moglo produbiti poslije Olimpijade i dosta veće potrošnje nego što je prosjek u toj mnogoljudnoj zemlji. Ipak nam naš dragi ATPL dosta ovisi o Kinezima i njihovim potrebama.
Ja svejedno mislim da je na ATPL trenutni bottom baš na oko 2400 kunića. Osim ako se, anadam se da neće, još ne pogorša stanje na stranim tržištima, onda neću biti tako sigurna.
Sori ak sam koga ugnjavila ovim postom, trebalo mi je da s nekim podijelim mišljenje.
Pusa svima i laku noć
[kiss]

evo, da se ispričam dečkovima, jer je fulao simetrični trokut [lol]
a fulao je,jer atpl nisam pozorno pratio.
pa tako nisam primijetio 2 krucijalne činjenice:
1. da je atpl 03.07. bila na 2265 (što je 3-5% razlike u odnosu na ciljanu razinu,2150-2200, najavljenu kada je cijena bila na ca 2800)
2. da je formiran manji obrnuti šampon (H&S, ofkors).

sada mi je dionica ponovo u fokusu (nije mi u mondeu).
i, ulazim u kratkoročni trejd, veri simingli.

očekujem rast do ca 2700-2800 (to će joj doći od šamponiranja).
potom upitno.
radi grobija.
koji još nije temeljito našamponirao glavu. [tongue] [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

uh, zaboravio sam ponovo reći da mi je TA spasila *uzu na 3492, kada sam izašao iz atpl-a.
to je bio tzv. svingerski [lol] potez.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ja sam isto postala član Kluba ljubitelja ATPL.
Zelena sam na tržištu dionica, a ušla sam na nagovor frendice, tj. kupila sam 30-ak dionica za početak.
Nadam se da nisam pogrješila. [bye]
Pusa ekipi.


Čini mi se da se BDI počeo oporavljati, ali nisam sigurna hoće li pick zbilja biti kasno na jesen kako neki analitičari predviđaju. Osim toga, čitam ovih dana da recesija ozbiljno trese i Kinu što bi se moglo produbiti poslije Olimpijade i dosta veće potrošnje nego što je prosjek u toj mnogoljudnoj zemlji. Ipak nam naš dragi ATPL dosta ovisi o Kinezima i njihovim potrebama.
Ja svejedno mislim da je na ATPL trenutni bottom baš na oko 2400 kunića. Osim ako se, anadam se da neće, još ne pogorša stanje na stranim tržištima, onda neću biti tako sigurna.
Sori ak sam koga ugnjavila ovim postom, trebalo mi je da s nekim podijelim mišljenje.
Pusa svima i laku noć
[kiss]

Dobar ti je ovaj drugi post s obzirom da si još zelena na tržištu dionica.

IMT?


Što se tiće flote na spotu, Lonza je u intervuu reko da ATPL drži maksimum 30-40 % flote ali ne bi reko da je govorio u ovom trenutku nego generalno o poslovanju, vjerojatno je odatle došao info.
( u privitku tekst )

Hanger, bilo bi u redu da je ATPL pala s 4000 na 3500 iz razloga koje si pisao, na 2500 nema što tražiti IMHO

Ja se apsolutno slažem da dionica nije ´zaslužila´ takav pad s 3000 na 23xx ali to su reakcije tržišta na koje mi ne možemo puno utjecati i koje nemaju veze s fundamentima već sa psihologijom čovjeka i volatilnosti brodarskog tržišta. Emocije će nam slabo pomoći kao i procijene da li je nešto zasluženo ili nije.

Nije problem samo na hrvatskom tržištu gdje su ljudi slabo informirani o burzi i ulaganju općenito, da ne spominjem znanje o zasebnim tržištima kao što je brodarsko. Ja nemam potrebu drukati jer se ne bavim u toj mjeri kratkoročnim ulaganjima samo pokušavam pokazati nekima da se neke stvari ne odvijaju preko noći kako oni misle da bi se trebale odvijati samo zato što je p/e ATPL recimo 6, a prosjek sektora 12, i naravno trudim se to pokazati nekakvim logičkim usporedbama kako bi objasnio što se događa.

30-40% flote na spotu je maksimalno što si ova uprava može dozvoliti ako želi igrati nešto agresivnije na tržištu u svom konzervativnom pristupu , a što više plovila imaju na spotu više će cijena dionice oscilirati (kao kod recimo DRYSa). Mislim da se podatak odnosio na taj maksimum koji si mogu dozvoliti a da ne prijeđu granice konzervativnog poslovanja ali u praksi ne prelazi recimo 2 broda na spotu, osim kada tržišni odnosi to nalažu pa se penje do navedenih 30-40% flote (a tržišni odnosi bi u tom slučaju predstavljali ono razdoblje u kojem su dugogodišnje vozarine iznimno niske i kad se očekuje da bi se tek kasnije trebale značajnije povisiti). Tu leži i dio odgovora zašto recimo DRYS pada za 20-30% tijekom korekcije BDI-a unatoč izrazito niskom p/e 4.

Nisam stručnjak govoriti kako se cijena dionice formira obzirom na raspoložive podatke o promjenama vozarina, ali znam prepoznati kad će ići gore ili dolje. Bez obzira što je ciljana cijena obzirom na izviješća i fundamente daleko viša. Ali svejedno se povodim fundamentima prilikom ulaganja tako da me ove oscilacije ne smetaju. Zato ne razumijem kad me neko proziva da sam navodno izjavio da mi je 2350 puno za ovu dionicu (?). Meni ni 3000kn nije bila loša cijena a gdje bi bile ove! Samo je problem, kao što sam ranije rekao, da se tržište ne ponaša onako kako mi želimo tako da svi trebamo biti strpljivi kada ćemo doći na svoje. A do tada cijena može teoretski pasti ponovo na 2300, ali to nije razlog za jadikovanje već za dokupljivanje.

Tehnička analiza inače ovdje puno ne pomaže, teško se može primjeniti na našem tržištu u ovom trenutku.

P.S. Jerković nije ništa puno fulao u prognozama dobiti za 1H08 već su fulali forumaši koji paušalno prenose informacije. Čovjek je najavio dobit za čitavo polugodište od 82 milijuna dolara, a ne od 82 milijuna kuna za 2Q. To samo govori koliko su određeni forumaši ´revni´ u praćenju zbivanja oko Atlantske i koji su misle da nešto znaju, a takvih je očito dosta.

Eksplorer:Dobar ti je ovaj drugi post s obzirom da si još zelena na tržištu dionica.

Ma jesam zelena, ali ne i naivna.
Čitala sam ovih mjeseci puno o ATPL i slušala savjete frendice koja je prekaljena ulagačica.
Svejedno mislim da još uvjek nemam previše pojma kako funkcionira tržište.
Ali imam dobru mentoricu to moram priznat [proud]


Ali imam dobru mentoricu to moram priznat [proud]

ime joj je Karoje

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

New Report

Close