ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 14:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zbog ovoga se ne trebaju olako odbacivati slične valjane kratkoročne prognoze (pod izgovorom i osloncem na očekivana kvartalna financijska izviješća, fundamente i slično), ponajprije ako se netko želi okušati u kratkoročnom trgovanju ovom dionicom. Makar su fundamenti govorili jedno, kratkoročno je tržište govorilo drugo i cijena je prema njemu odgovorila. Kao što sam rekao, nije ATPL sveta krava pa da se drži van svih ostalih svjetskih trendova.

Da ali ne pada taj TCE expresno preko noći sa 90 K na 50K, već postupno. Tako se postupno i penjao. A putovanja ne traju jedan dan, kaj nije tak? Treba gledat prosjeke. To se ionako odnosi na spot dio flote, i nije bauk ak im je pola na spotu baš iz ovih gore razloga. Možda krivo razmišljam. Nisam stručnjak i ne znam detalje oko ugovaranja spot vozarina, ispravi me ako griješim.

I'LL BE BACK

@ hanger

Jedno je sigurno konstantno drukate na dole i kad je cijena bila na 2350 vi ste tvrdili da je to puno i da bi trebalo još padati ni u jednom trenutku niste pokušali ili sam možda ja to preskočuo usporediti fundamente ATPL sa drugim sličnim kompanijama u svijetu pa bi vidili da smo jako podcjenjeni u odnosu na slične kompanije a ako vam se da možete pogledati par postova iznad pa će te viditi da ovo što ja pišem je istina i ništa više.

Kažete da ste naišli na jednu analizu koju ste iznjeli i da su vas tada mnogi napadali, onaj tko hoće može naći mnogo analiza o cijeni jedne govore da će gore druge da će dole no vas u vašim drukerskim postovima očito zanimaju ove druge.

Vaše drukanje je umotano u fini papir pa ga mnogi i ne primjećuju, nije mi jasno da toliko toga znate o ATPL a pojma nemate koliko joj je brodovia na spotu

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Krajem 5. mjeseca je cijena Atlantske bila oko 2900kn, a SPOT 4 TCE AVG za panamaxe je iznosio gotovo 90.000$/dan. Mnogi su upravo u tom trenutku već krenuli drukati za veću cijenu dionice. Naišao sam tada na jednu jako lijepu analizu gdje se spominje procjena SPOT 4 TCE AVG u 3Q08 za panamaxe oko 57.500$ i to iznio na forumu. Nakon iznošenja ovih podataka jedan dio forumaša (koji je valjda silno očekivao ATH vozarina i indeksa) je ekspresno iskočio s određenim negodovanjem, neki su ovu vijest smatrali nedovoljno argumentiranom, obmanjujućom, manipulatorskom i sl.

Postao sam ka Croman. Oprastam se milijun puta, pa se vratim. Ne bih se vratio da nije u pitanju jedan forumas kojeg inace iznimno cijenim, pa eto samo kratki komentar i ispravak krivog navoda. A onda opet natrag u ilegalu.

E moj Hangeru, dobri smo si, al lijepo sam ti govorio da se ne osvrces previse na BDI. No dobro, bio je tu i faktor Lonza, bilo je tesko ne prodati u tom trenutku…

A sto se prosjecnih spot cijena tice, ne sumnjam u tvoj podatak. Nemoj ti niti u moj:

City of Dubrovnik 75,100 1995 Jorf Lasfar spot Far East $92,000 Chart not rep 16/7 (ulazi li to u 3Q?)

Lijep pozdrav.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Što se tiće flote na spotu, Lonza je u intervuu reko da ATPL drži maksimum 30-40 % flote ali ne bi reko da je govorio u ovom trenutku nego generalno o poslovanju, vjerojatno je odatle došao info.
( u privitku tekst )

Hanger, bilo bi u redu da je ATPL pala s 4000 na 3500 iz razloga koje si pisao, na 2500 nema što tražiti IMHO

De Hangeru, ajd ne bilo ti teško kad se već toliko trudiš i imaš te podatke… virni kako se kretao taj TCE za panamaxe u prvom kvartalu kad je BDI sa 10K zaronio na 5K u vrijeme pregovora o rudači. Pitam zato jer je upravo za taj kvartal ATPL isporučila operativnu dobit od nevjerojatnih cca 110 milijuna. Pa ga ti sad znaj…

I'LL BE BACK

br. dioničara 30.6.2007 3.622
br. dioničara 31.9.2007 3.881
br. dioničara 31.12.2007 5.916
br. dioničara 31.3.2008 7.586
br. dioničara 30.6.2008 7.750

br. dioničara se kontinuirano povećava i u vašem društvu je novih 164 dioničara u odnosu na zadnji kvartal.
Po meni to je jedini problem ove dionice, jer niti jedna firma ne može raditi uspješno do vijeka. Ni Buffetove firme to nisu bile u stanju.
Kako život tako i posao nosi uspone i padove i onog trenutka kad se trend okrene stampedo će zgaziti sve pred stobom.
Oprez prijatelji.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


br. dioničara 30.6.2007 3.622
br. dioničara 31.9.2007 3.881
br. dioničara 31.12.2007 5.916
br. dioničara 31.3.2008 7.586
br. dioničara 30.6.2008 7.750

br. dioničara se kontinuirano povećava i u vašem društvu je novih 164 dioničara u odnosu na zadnji kvartal.
Po meni to je jedini problem ove dionice, jer niti jedna firma ne može raditi uspješno do vijeka. Ni Buffetove firme to nisu bile u stanju.
Kako život tako i posao nosi uspone i padove i onog trenutka kad se trend okrene stampedo će zgaziti sve pred stobom.
Oprez prijatelji.

Moram priznati da si u pravu, ali ova tvrtka je u velikom usponu koji će trajati sigurno još par godina, a s ovakvim poslovnim rezultatima cijena ove dionice je definitivno smiješna, to svi moramo priznati!

14.04.2008.

@goran
Po meni to je jedini problem ove dionice, jer niti jedna firma ne može raditi uspješno do vijeka. Ni Buffetove firme to nisu bile u stanju.

Imaš Coca Colu – uspješna do vijeka.

dobro jel ima il nema neko kome nije sila dividenda na Imex banku?

Šime ja sam otiša, mliko ti je na stolu



nevrjedja covjek nikoga vec dividenda je sjela DAVNOOOOOOOOOOO na sve racune
[/quote]

Nije baš toliko davno. Meni je sjela prošli petak.

jerkovic je do sada bio jako precizan kad je najavljivo rezultate pojediog razdoblja,no na skupstini je izjavio da je dobit 2q oko 82-83M kuna,u FI vidimo da je oko 137M kuna,kako je moguce da je toliko promasio????????????????????


ma nek si se ti nama vratio. [thumbsup]

al ne mogu ti obećati da neću više nikad dirati u Lonzu ili slične poteze [tongue] [smiley]

Lonza vam više ne prodaje pa sad možete slobodno lupiti po asku i diči cjenu. Šta čekate? Šta?

Možda Lonza prodaje i na Tisku, ča ti misliš?
[tongue] [lol]

Šime ja sam otiša, mliko ti je na stolu

New Report

Close