ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi moji kolege suvlasnici, o čemu vi lupetate? O kakvim probojima i potporama? Dok se ovdje ne krenu šamarat bid i ask sa po milju eura dnevno i tako deset dana za redom okačite si ove potpore i proboje mačku o rep. Pa nije ovo BZJK-R-A.

A što se tiće teorija zašto Vlaho prodaje, razlozi uopće nisu bitni. Bitno je to da je to krivo, i da se to ne radi (pogotovo ne sad, ne na ovaj način i ne s obzirom na forecast zarada u bližoj i daljoj budućnosti) i molim vas nemojte biti smiješni i pokušavati kojekakvim teorijama ili veličanjem njegovog lika i djela opravdavati ovaj debilizam.

I'LL BE BACK


Stigla lova od dividendi pa je relano očekivati da ovo siće do 2450 ekipa počisti bez problema. Samo neka rast GDP u Kini ostane na app. 10% godišinje u narednih 5 godina, što uostalom predviđaju svi relevantni brokeri u Londonu, pa će i dividende za godine pred nama biti berićetnije.
Priča se u da planiraju otkupiti Pelješac iz BBC prije roka[/b], zna li netko točno razlog (prodaja ili očekivanje dobrih spot ugovora u 4Q). [tongue]

Po onom što se zna i dosta TC-a bi moglo ići u obnovu ovih dana: COD , Gundulić , Konavle , Libertas.
Bilo bi dobro znati nove uvjete – iako ni stari nisu loši (osim Libertasa , koji bi mogao dobiti 40-ak % bolji ugovor).
Ako netko zna detalje: sav sam se pretvorio u uho….


Dragi moji kolege suvlasnici, o čemu vi lupetate? O kakvim probojima i potporama? Dok se ovdje ne krenu šamarat bid i ask sa po milju eura dnevno i tako deset dana za redom okačite si ove potpore i proboje mačku o rep. Pa nije ovo BZJK-R-A.

A što se tiće teorija zašto Vlaho prodaje, razlozi uopće nisu bitni. Bitno je to da je to krivo, i da se to ne radi (pogotovo ne sad, ne na ovaj način i ne s obzirom na forecast zarada u bližoj i daljoj budućnosti) i molim vas nemojte biti smiješni i pokušavati kojekakvim teorijama ili veličanjem njegovog lika i djela opravdavati ovaj debilizam.

Bravo governor!

Pravila komuniciranja portala poslovni.hr
"Vrijeđanje – Zabranjeno je vrijeđanje na…osnovi i bilo kojoj drugoj osnovi koja je uvredljiva za pojedinca ili grupe ljudi. Poruke kojima je svrha vrijeđanje nekoga bit će izbrisane, a članovi koji opetovano krše pravila normalne komunikacije bit će prvo opomenuti, a ako se i dalje neće pridržavati pravila, i izbačeni iz zajednice."


Po onom što se zna i dosta TC-a bi moglo ići u obnovu ovih dana: COD , Gundulić , Konavle , Libertas.
Bilo bi dobro znati nove uvjete – iako ni stari nisu loši
Ako netko zna detalje: sav sam se pretvorio u uho….

Naravno da netko zna, a o tomu ćemo na PP ili mailom, zašto da prosipamo takve informacije na mjestu gdje moderatori dozvoljavaju uporabu riječi poput "kreteni", "debili"…i slično!
I nije me briga hoće li ovaj post proći ili će biti obrisan, ionako je zadnji na PD!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21005

Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je danas, u 10,20 sati po hrvatskom odnosno u 15,20 sati po lokalnom vremenu, u vijetnamskom brodogradilištu Ha Long izvršeno uspješno porinuće novogradnje Atlantske plovidbe d.d.
Porinuti brod je prvi od tri iste novogradnje Atlantske plovidbe d.d. koje
se grade u tom istom brodogradilištu. Ovaj brod je građen pod oznakom trupa
HL05, a nakon njegovog dovršetka i primopredaje Atlantskoj plovidbi nositi
će ime: AP DRŽIĆ.

Heaven or Las Vegas

Eto još jedne dobre vijesti.
Gurnut Držić u more a mi pomalo rastemo i bez milje eura desetodnevnog prometa:

Vaš link

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Ovdje upišite svoj komentar…

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Zapovjednik/kapetan koji preuzima MB "Zagreb" je jucer otputovao u Kinu


Dragi moji kolege suvlasnici, o čemu vi lupetate? O kakvim probojima i potporama? Dok se ovdje ne krenu šamarat bid i ask sa po milju eura dnevno i tako deset dana za redom okačite si ove potpore i proboje mačku o rep. Pa nije ovo BZJK-R-A.

Mudro i ti zboriš!

Baš gledam kako je smiješna ova dionica…

Jučer 180 komada na 2400 na asku. Niko neće kupit.
Danas 100 komada na 2400 na bidu. Niko neće prodat.

I baš si se dobro izrazio, dok se jedan dan ne zašamara žestoko, neće bit kruva. [cool]

Ali nije da se išta bunim, samo konstatiram činjenice. Ja sam strpljiva beštija.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Dragi moji kolege suvlasnici, o čemu vi lupetate? O kakvim probojima i potporama? Dok se ovdje ne krenu šamarat bid i ask sa po milju eura dnevno i tako deset dana za redom okačite si ove potpore i proboje mačku o rep. Pa nije ovo BZJK-R-A.

Mudro i ti zboriš!

Baš gledam kako je smiješna ova dionica…

Jučer 180 komada na 2400 na asku. Niko neće kupit.
Danas 100 komada na 2400 na bidu. Niko neće prodat.

I baš si se dobro izrazio, dok se jedan dan ne zašamara žestoko, neće bit kruva. [cool]

Ali nije da se išta bunim, samo konstatiram činjenice. Ja sam strpljiva beštija.
[/quote]

guske u magli

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

…preplašene guske u magli…


http://www.zse.hr/default.aspx?id=21005

Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je danas, u 10,20 sati po hrvatskom odnosno u 15,20 sati po lokalnom vremenu, u vijetnamskom brodogradilištu Ha Long izvršeno uspješno porinuće novogradnje Atlantske plovidbe d.d.
Porinuti brod je prvi od tri iste novogradnje Atlantske plovidbe d.d. koje
se grade u tom istom brodogradilištu. Ovaj brod je građen pod oznakom trupa
HL05, a nakon njegovog dovršetka i primopredaje Atlantskoj plovidbi nositi
će ime: AP DRŽIĆ.



Zapovjednik/kapetan koji preuzima MB "Zagreb" je jucer otputovao u Kinu

Kod Zagreba je od kobilice do porinuća trebalo 13 mjeseci , a od porinuća do preuzimanja cca 9.Kašnjenje preuzimanja 11 mjeseci.
Kod Pracata su odgovarajuće brojke bolje (10 mj/8 mj).Kašnjenje bi moglo biti 8 mjeseci.
Kod Držića je od kobilice do porinuća trebalo 9 mjeseci , a po nekoj analogiji do preuzimanja bi moglo biti 6-7.Znači , 1Q 2009.Tada bi mogao biti porinut Sv.Vlaho.Kašnjenje cca 20-ak mjeseci.

Nije idealno , ali je daleko od lošeg.Puno će brodova kasniti , bez obzira što BR kaže da je to samo 10 %.Mislim da nije manje od 30 % .
Mljet je otišao za Zagreb.Jadran će za Pracata (problemi s posadama).Obzirom na isporuku Držića ne vidim potrebe prodaje daljnjih brodova (Pelješac , Konavle) do kraja godine.

New Report

Close