ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lonza je sad stvarno pretjero. Mišljenja sam da bi mu taj paket( bez obzira koliko misli prodat) dionica rado uzeo svaki mirovinac, jedino ako i njima nije u interesu držat atlansku nisko dok se ne oslobodi lova od INA-e.
Ma hebe se meni zašto prodaje i dal će sa tom lovom špekulirat na ugljenu il nafti, kupovat kuće il jahte pa to je kapitalizam, nek radi šta oče, samo definitivno nije pristojno nit etički da takve pakete član uprave prodaje po bidu, gospoda to rade sa blok transakcijama.

Ma stvarnom, čovjek je totalna šteta.

Zamisli trebaju mu pare, u određenom roku, odlučio prodati dionice, koje gle ja slučajno imam, na jedinom mogućem mjestu gdje to može učiniti. Stvarno nepristojno o njega. U rešetke s njim!

A i svi ovi što sada prodaju, a kupovali su na nižim cijenama. Stvarno, kako ih nije sram!


…samo definitivno nije pristojno nit etički da takve pakete član uprave prodaje po bidu, gospoda to rade sa blok transakcijama.

Nije pristojno, slažem se. A ni etično. Očekujemo ispriku od g. Lonze! I to javnu. Preko svih medija.

(ljudi, niste normalni)

Brijanje na kvadrat!

Ovo me podsjeća na kolovoz i rujan prošle godine kada su svi vikali kontra Stojića i Hypo banke, jer "pederi štopaju dlkv i još par dionica" jer su prodali par 10-aka tisuća dionica po cijeni iznad 1200kn. Sada se ja osjećam više ko peder od Stojića jer on može kupiti dlkv po 30-40% popusta koliko mu srcu volja.

Majstori, izvadite ruke iz tuđih džepova. Ako bilo tko prodaje svoje dionice to je njegova osobna odluka i nije na svakome da ju komentira i pametuje. Da smo što pametniji vjerojatno bi mi sjedili na njegovom mjestu u upravi. A da dionica danas vrijedi iole više od one cijene po koje se prodaje ne bi prodaja jednog člana uprave mogla spustiti cijenu.

Sutra će vrijediti vjerojatno više, ali do tada malo strpljenja i dostojanstva…

Pzv

Kakva faca!
"Genijalno" izabrano vrijeme za iskrcaj.
Kako mali dioničari da shvate ozbiljno ovu dionicu kad se ekipa iz uprave s njom ponaša kao da je nije briga, a onda će se čuditi kako dobro firma posluje, a dionica slabo stoji.
Pogledajte samo kako se ovih dana brani npr. IGH! Na kupnji svaki dan netko postavi neprelazan zid, a ovdje baš obratno. Razbježaće se ovako ozbiljniji ulagači. Kupi i kad malo skoči bježi jer ako krene u rikverc nema podrške, baš obratno netko iz uprave će krenuti sa iskrcajem. Obično je to u najgorem mogućem trenutku kao što je sada i kao što je bilo proljetos na sličnoj razini.
Najblaže rečeno bezobrazno kad ti najviše treba zaštita i neka brana ono stigne žon u đale, ccc, tužno.

25. srpanj 2008.
Član Uprave Atlantske plovidbe otpustio 2.035 dionica

Vlaho Lonza, član Uprave Atlantske plovidbe u razdoblju od 21. do 25. srpnja, otpustio je 2.035 dionica navedene tvrtke, navodi se u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Prije ovog otpuštanja Lonza je imao u svom vlasništvu 51.051 dionica društva ili 3.66 posto temeljnog kapitala. Opisanom prodajom prodavatelj sada u svom vlasništvu posjeduje 49.016 dionica, što čini 3.51 posto temeljnog kapitala koji iznosi 1,395.520 dionica. Zadnja cijena dionice Atlantske plovidbe danas je na Zagrebačkoj burzi iznosila 2.400 kuna, što je pad za 2,24 posto u odnosu na jučerašnju završnu cijenu.

Izvor:

http://www.poslovni.hr/87387.aspx




Ja nisam još nijedan brod ATPL vidio uživo.. jel ima netko ko jest? Ništa im više ne vjerujem.. to je sve jedna obična multilevel marketing piramida stara 53 godine i čekali su upravo mene da zdrpe novce i zbrišu [bye] [bye]

Ispričavam se svima koji ipak respektiraju ATPL (Atlantska plovidba d.d. iz Dubrovnika, Od Svetoga Mihajla 1, ima cijela zgrada tko želi da se uvjeri da još uvijek postoje) i njihovu Upravu.. al nisam mogao da ne odreagiram na ovakav način na opću klimu koja vlada na forumu.

Radije si podebljaj collateral. Vlaho je pored kupnje nebodera očito odlučio i blindirat auto u srebro, pa bi ti se moglo dogodit da se zaista počneš bavit multilevel marketingom (skupa sa mnom [smiley]).
[/quote]

Governor,

dečko ajde oladi. Nakon sloma nekretninskog tržišta u USA i uzdrmanih dionica, svi su se ozbiljni igrači već davno posvetili robnom marketu, stoga je i cijena nafte tu gdje jest iz špekulantskih razloga. Sad kad su regulatori u USA zategnuli ručnu kočnicu po pitanju nafte (i kupnje budućih isporuka), okrenuti će se nekoj drugoj robi (primjerice ugljenu). Pusti g.Lonzu na miru jer svi uživamo plodove njegovog predanog rada, a ako je čovjek i sam uletio na robni market ili nešto slično, što me ne bi čudilo jer ga pozna u dušu, svaka mu čast. Ako je čovjek zaključio da na robnom ili drugom marketu može "uzeti" 90-100% a na dionicama ATPL svega 50% u godinu dana, u čemu je problem. Možda u nama jer nemamo m… i zanje za takav potez.
Ako sa druge strane kupuje vilu u Lozici prije mosta u Dubrovnik, što selo priča, nemam ništa protiv, ulaganje u hedonizam sastavni je dio priče svakog pametnog čovjeka, osim toga, nitko od nas neće ništa "odnjeti" sa kugle zemaljske, a svima nam štoperica otkucava, pa uživajte ljudi, samo more je hladno kao led pa se prethodno dobro zagrijte.
[/quote]

Za sve postoji mijesto i u ovom konkretnom slučaju NAČIN I VRIJEME!
ATPL nije njegova osobna prćija, a takvo ponašanje će doći na naplatu kod dioničara već vrlo skoro, samo pratite kad krenu rasti npr. igh, dlkv, hdel kojom brzinom i u kojim postocima će to ići spram atpl bez obzira na njeno unosnije poslovanje. I poslije ovog (ne prvog) primjera iskrcaja člana uprave kada je dionica na najnižim razinama tko još ima želju tu ostati kad zagusti?!
Za vraćanje povjerenja treba puno više vremena, a bez povjerenja širokog kruga ulagača nema ni ATH tako skoro ma kakvi poslovi i kretanja na tržištu bila jer će se kapitalizirat dobit svaki 100-200 kn iz čistog opreza i nepovjerenja.
Ali onda nema više mjesta kukanju na tv da dionica ne odražava stanje firme kao što je bilo do sada.
Sad je već sasvim razvidno ili uopće namaju PR ili je cijeli odjel na nekim veselim opijatima [lol] [lol]

Može li mi netko reći jeli prihvaćena dividenda 50 kuna na skupštini,mozda ima negdje na forumu ali da sad ne tražim?Kada će biti isplata?


Može li mi netko reći jeli prihvaćena dividenda 50 kuna na skupštini,mozda ima negdje na forumu ali da sad ne tražim?Kada će biti isplata?

50 kuna, do kraja ovog mjeseca

Heaven or Las Vegas

Prema Bollingeru mogao bi ATPL uskoro na veće razine.


Prema Bollingeru mogao bi ATPL uskoro na veće razine.

A što kaže Lonzanger? Taj je parametar nekako relevantniji u zadnje vrijeme [smiley]

@alien – bolji je Bollinger [wink]

Uostalom na bloombergovom članku:

Demand from emerging nations such as China helped push up dry-bulk rates,” said Kenichi Yonetani, a managing executive officer at Mitsui O.S.K. told reporters today in Tokyo. “We don’t see any signs that demand will drop after the Olympics.”

…Nitko ne brani nikome da radi sa svojim dionicama kaj god hoće. Međutim gospoda iz Uprave su pod povećalom maloh ulagača i zaista im je tajming i odnos prema dionici katastrofa. Ma …hebe se meni ako firma sve bolje posluje, a oni dijele kikiriki od dividende. Uz put sebe svaki put na kraju godine se namire sa dionicama (bez kune plaćenog poreza) i onda još ruše vrijednost dionica vlastite firme na burzi…Stvarno ne razumijem vas (tzv. male ulagače) koji ih branite..Kaj vama nije u interesu da zaradite (dividenda ili tržišna vrijednost dionice).Samo nemojte snetnuti sa uma da je ovo ciklički biznis i da bude kad tad došlo onih "7 loših godina"….A ova dionica ide dolje sad kad imaju najbolje rezultate u povijesti????
A o sposobnosti uprave bi se dalo raspravljati…uz ovakve uvjete na tržištu zaista moraš biti debil da ne posluješ dobro…


…Nitko ne brani nikome da radi sa svojim dionicama kaj god hoće. Međutim gospoda iz Uprave su pod povećalom maloh ulagača i zaista im je tajming i odnos prema dionici katastrofa. Ma …hebe se meni ako firma sve bolje posluje, a oni dijele kikiriki od dividende. Uz put sebe svaki put na kraju godine se namire sa dionicama (bez kune plaćenog poreza) i onda još ruše vrijednost dionica vlastite firme na burzi…Stvarno ne razumijem vas (tzv. male ulagače) koji ih branite..Kaj vama nije u interesu da zaradite (dividenda ili tržišna vrijednost dionice).Samo nemojte snetnuti sa uma da je ovo ciklički biznis i da bude kad tad došlo onih "7 loših godina"….A ova dionica ide dolje sad kad imaju najbolje rezultate u povijesti????
A o sposobnosti uprave bi se dalo raspravljati…uz ovakve uvjete na tržištu zaista moraš biti debil da ne posluješ dobro…

Ma definitivno to su debili.

Stanje flote, daljnji izvanredni prihodi i broj novogradnji to definitivno potvrđuje.

Ali kako razumjeti tebe? Ako je tvrtka dobra kako kažeš, što te briga što netko, imena Vlaho, prodaje 1-2 %.

Dobra roba uvijek nađe kupca. Možda misliš da nije dobra?

New Report

Close