ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Indices 21/07/2008 BDI 8961 (-51) BCI 13404 (-7) BPI 8662 (-126) BSI 5353 (-39) BHSI 2636 (0) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $156591(+97) BPITCavg $69666(-1020) BSITCavg $55972(-404) BHSITCavg $38402(-1)

OPET DOWN…….. [undecid] [angry]
ps.unaprijed hvala na jedinicama

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

jelte danas su rezultati–zna li itko sta da ocekujemo?


jelte danas su rezultati–zna li itko sta da ocekujemo?

Kakvi rezultati?

2Q rez.


2Q rez.

a di su ti rezultati…???
ovdje ih nema
http://www.zse.hr/default.aspx?id=160

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Rezultati se gibaju upravo uzvodno…

opala!


Rezultati se gibaju upravo uzvodno…

Kolega nisam siguran da razumijem smisao vaše poruke, ali jedno je sigurno.

Danas su kupovali mali investitori najvjerojatnije u očekivanju objave poslovnog rezultata za
prvo poluvrijeme koje će biti u skladu sa njihovim (i našim) očekivanjima.
S obzirom da je o rezultatu bilo riječi na skupštini, najvjerojatnije se zna poslovni rezultat za
01-06/2008 te on zadovoljava investitorska očekivanja.
Eto, kao da je jučer kap.Jerković u javnosti prvi put predočio rezultat za 2007.,a već smo odgulili i pola 2008. [thumbsup]
Sad već polako možemo raditi kalkulacije izračuna dobiti i EPS-a za 2008. a krajem 1Q Sakai i još neki kolege pisali su što možemo očekivati. Izgleda da nisu pogriješili. [smiley]
Po kuloarima se već "šuška" o dividendi za 2008., a navodno će biti u skladu sa EPS-om za isto razdoblje. [proud]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite


dečkići..

dok vi tu laprdate o poštenju i čestitosti Kapetana Jerkovića, Vlahe Lonze & Co…ATPL raste, FI1H je vrlo blizu a i silazni klin na grafu zadnjih tjedana signalizirao je mogučnost rasta…
pa vi pjevajte [bye]

Laprdanje? O kvalitetama, namjerama i čestitosti nekih članova Uprave se bar nešto konkretno napisalo i konačno se povela nekakva dobra diskusija, jer tome forum na kraju krajeva i služi.

A kakva je ovo izjava? ATPL raste, FI1H je blizu i silazni klin signalizira mogućnost rasta? Šta je to? Meta-analiza budućeg razvoja tržišta? Prije bih ovo nazvao laprdanjem.

Ali dobro, možda to zadovoljava vas trejdere. Sretno.

Rezultati za 1H su kroz pravu procjenu dobro znani svima koji stvarno prate ovu dionicu. Kada i službeno dođe izviješće podaci o zaradi će već biti stara vijest, a na temelju toga se ionako ne ulaže. Jednako tako prikazana zarada za određeno razdoblje uvijek može iskriviti percepciju ulagača ako je ne zna pravilno interpretirati.

A pokazat ću i zašto. Dao sam si malo truda pa na grafu prikazao koliko zapravo prikazana ukupna neto zarada ima praktičnog utjecaja na cijenu dionice.

Da, malo kad se bolje pogleda vidi se skoro pa nikakva povezanost. Pogotovo kad se pogledaju zadnje 4 godine poslovanja firme (kao svojevrstan boom), u nikakvu vezu se ne mogu dovesti ukupna neto zarada firme (godišnja ili kvartalna, nije bitno) s recimo nekakvom maksimalnom cijenom dionice za to isto razdoblje ili onom koja bi trebala biti odraz poslovanja pojedinog kvartala (cijena na kraju kvartala). Mogu ovo i statistički prikazati pa da se vidi da nema veze jedno s drugim, ali mislim da nema potrebe.

Razlog navedenom je što ovdje veliki (ujedno i dugoročni) ulagači cijenu dionice stavljaju u nekakve logične okvire. Tako se npr. nije moglo dogoditi da višestruka dobit u 2005.g. lansira cijenu dionice u nebo. Ovdje se jasno vidi da je prikazana dobit posljedica prodaje 4 panamaxa (koji su ogroman ali nestalan izvor prihoda), dakle nešto što je izvanredno u odnosnu na relativno stalna primanja (vozarine). Takva dobit temeljena na prodaji brodova ne interesira dugoročne ulagače, njima je u cilju pratiti srž biznisa (kuda će se dobit raspodjeliti, kakvo će biti stanje s ponudom i potražnjom odnosno s vozarinama) i na temelju njega ulagati ili se povlačiti. I to je ono što neki mali dioničari i day-traderi ne mogu nikako shvatiti pa forsiraju rast cijene i kad treba i kad ne treba.

Ujedno graf pokazuje da je za neku sigurniju procjenu cijene dionice uvijek bitnija procjena prosječne godišnje vrijednosti BDI, kao što su neki lijepo ranije zamijetili. Naravno ako se gleda samo ovotjedna prosječna vrijednost BDI (da ne kažem dnevna) i pokušava se izvući zaključak o nekakvoj skoroj ili budućoj cijeni dionice, vjerojatnost da ćeš pogoditi je praktički nikakva. Slično tako i s procjenom zarade, ako ne znaš što ta zarada predstavlja.

I usput da se spomene, iako Argentinci konačno prestaju sa štrajkom, uz prijašno rečeno za Kineze (komentar TheStyxa), ne baš sjajne vijesti za sektor, ali vidjet ćemo kako ćemo se s tim nositi u bliskoj budućnosti.
Vaš link

Hanger,

Tvoje postove inače nikad ne čitam jer pišeš romane.
Ovaj sam pročitao.
OK, imaš svoj stil ulaganja i to poštujem

Ovo dolje apsolutno ne stoji:
Da, malo kad se bolje pogleda vidi se skoro pa nikakva povezanost. Pogotovo kad se pogledaju zadnje 4 godine poslovanja firme (kao svojevrstan boom), u nikakvu vezu se ne mogu dovesti ukupna neto zarada firme (godišnja ili kvartalna, nije bitno) s recimo nekakvom maksimalnom cijenom dionice za to isto razdoblje ili onom koja bi trebala biti odraz poslovanja pojedinog kvartala (cijena na kraju kvartala). Mogu ovo i statistički prikazati pa da se vidi da nema veze jedno s drugim, ali mislim da nema potrebe.

P.S.

može pls i korelacija potrošnje toalet papira u Atlantska plovidba dd i spread cijene ATPL-R-A?

Unaprijed zahvaljujem

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Hanger,

Tvoje postove inače nikad ne čitam jer pišeš romane.

Dao bi ti stotku za ovo, ali kvotu ocjenjivanja tvojih postova za danas sam već iskoristio. [smiley]



Hanger,

Tvoje postove inače nikad ne čitam jer pišeš romane.

Dao bi ti stotku za ovo, ali kvotu ocjenjivanja tvojih postova za danas sam već iskoristio. [smiley]
[/quote]

Al ja nisam [wink]


Hanger,

Tvoje postove inače nikad ne čitam jer pišeš romane.
Ovaj sam pročitao.
OK, imaš svoj stil ulaganja i to poštujem

Poanta foruma je da se potiče diskusija, a bilo bi poželjno nešto i obrazložiti kada se diskutira. Šta ja mogu kad volim pobliže objasniti što pišem koja su moja razmišljanja o dionici, da je bar većini razumljivo. I naravno da ne očekujem da svi to čitaju, neka čita tko hoće. Samo izmjenjujemo iskustva. Nemam ni ja ništa protiv trejdanja, tko voli nek izvoli, ima i tehnička analiza svojih pozitivnih strana, pa ponekad (ali rijetko) i mene uhvati… samo kažem da me nekad zasmetaju neargumentirani postovi dok se drugi trude nešto suvislo napisati. A kratak i nejasan post je neargumentiran, neproduktivan za raspravu, neproduktivan za ljude koji ovo čitaju, neproduktivan za forum. Ali evo dobro, neću nikoga osobno više oslovljavati da se ne ljuti.

New Report

Close