ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 00:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

17.07 MEDI HONG KONG
Ship Name MEDI HONG KONG
DWT 82,790
Built 2006
Flag PAN
Draft 14,4290
TCT 82,790 06 20-23/7 USD 100,000 DAILY VIA BRAZIL CHINA STEEL E

17.07 ANGELIC PEACE
Ship Name ANGELIC PEACE
DWT 74,764
Built 2001
Flag GRC
Draft 14,27
TCT 74,764 01 28-31/7 USD 99,000 DAILY VIA BALTIC NORDEN


– ATPL sigurno prati CROBEX , ali uz neke "marketinške" poteze , mogla ga je pratiti i
sa cca. 20-30% većom trenutnom vrijednošću , što osim relativnog veselja dioničara (jer
mi bi onda govorili kako smo još podcijenjeni po FA) , to bi imali i elegantniji pristup tržitu
novca (krediti , jamstva i sl…)

Potpuno se slažem, MARKETING!!!!!!!!!!!!!!
Jure Radić sklopi posao od nakon kojeg ako mu ostane milju eura biti će uspjeh, malo se slika s Mesićem i eto sutra IGH u blokadi.
Atlanska udvostruči dobit, na buisnes hr izađe da situacija može biti samo gora ( krivo tumačenje nekog polu novinarčića), nitko ne reagira mi skočimo 2% i sutra opet polako tonemo i nikom ništa.Al dobro ima i gorih od nas, TNPL npr, valjaju se u kešu a vidi ih sad

[/quote]

Slažem se. Istina je da firma odlično posluje, i za to Upravi svaka čast, ali isto tako je istina da su na self-marketingu iznimno loši, a i količina informacija koje službeno dobivamo (da ne koristim ofucanu riječ "transparentnost") bi mogla biti bolja. Jednog dana, kad se na naše tržište počnu vraćati strani investitori to bi moglo postati bitno..

Marketing košta, a što imaju od reklame, hoće li neko od nas unajmiti Pracata, ako se ATPL bolje reklamira? Smatram da su kod njih važnija djela od riječi.


Marketing košta, a što imaju od reklame, hoće li neko od nas unajmiti Pracata, ako se ATPL bolje reklamira? Smatram da su kod njih važnija djela od riječi.

Ali ja ne govorim o marketingu za poboljšanje prodaje usluga njihovih brodova nego o marketingu za poboljšanje prodaje njihovoh dionica..

PR i IR, rekli bi u narodu.

. Pozdrav

– Prvo isprika svima koji su se prepoznali u mom tekstu (bilo kao uprava ili navijači [smiley])

– Ovo je samo bio komentar komentara , ništa dublje …. , iako je jasno da rade greške
u koracima (mislim na upravu) ….. , nije to ništa strašno ….

– Može i ministar turizma ići ljetovati u Španjolsku ….. , ali to neće napraviti jer on nije
običan turist , kao što neki nisu obični dioničari …. (ma što to bilo )

– Publika "važe" svaki potez , na to sam mislio kod prodaje (otpuštanja) , a ako je taj postupak
bilo kako utjecao na cijenu ( vrijednost firme) onda ga mi "suvlasnici" bar možemo komentirati .

– A navodno je utjecao ….. [smiley]

. Dr M Wagner



Marketing košta, a što imaju od reklame, hoće li neko od nas unajmiti Pracata, ako se ATPL bolje reklamira? Smatram da su kod njih važnija djela od riječi.

Ali ja ne govorim o marketingu za poboljšanje prodaje usluga njihovih brodova nego o marketingu za poboljšanje prodaje njihovoh dionica..[/quote]

Dok se okrupnjavaju vlasničke pozicije zgodno je da su dionice debelo ispod fer vrijednosti, pa vjerujem da Upravi ne pada na pamet trošiti vrijeme za marketing glede zse. No, bilo bi interesantno vidjeti tko se zaista krije iza brojih skrbničkih računa.
Za one što im je upitna i vozarina od 92000 COD, kao nije im dovoljno, preporuka provjera poslovne sposobnosti. Osobno vozarine za panamaxe od 25000-35000 držim dobrima, one od 35000-50000 odličnim, a sve iznad ekstremno visokim. Naravno govorim o t/c, a koliko mi je poznato ATPL brodove dava u najam isključivo na t/c od 3-5 mjeseci, godinu ili long term, ovisno o starosti i poziciji broda u vrijeme sklapanja ugovora. Zna li tko kad će točno Zagreb zaploviti na prvo putovanje, ako se ne varam bilo je najavljeno polovicom mjeseca, a netko je napisao i da je posada već na odredištu, je li to točno?



– ATPL sigurno prati CROBEX , ali uz neke "marketinške" poteze , mogla ga je pratiti i
sa cca. 20-30% većom trenutnom vrijednošću , što osim relativnog veselja dioničara (jer
mi bi onda govorili kako smo još podcijenjeni po FA) , to bi imali i elegantniji pristup tržitu
novca (krediti , jamstva i sl…)

Potpuno se slažem, MARKETING!!!!!!!!!!!!!!
Jure Radić sklopi posao od nakon kojeg ako mu ostane milju eura biti će uspjeh, malo se slika s Mesićem i eto sutra IGH u blokadi.
Atlanska udvostruči dobit, na buisnes hr izađe da situacija može biti samo gora ( krivo tumačenje nekog polu novinarčića), nitko ne reagira mi skočimo 2% i sutra opet polako tonemo i nikom ništa.Al dobro ima i gorih od nas, TNPL npr, valjaju se u kešu a vidi ih sad

[/quote]

Slažem se. Istina je da firma odlično posluje, i za to Upravi svaka čast, ali isto tako je istina da su na self-marketingu iznimno loši, a i količina informacija koje službeno dobivamo (da ne koristim ofucanu riječ "transparentnost") bi mogla biti bolja. Jednog dana, kad se na naše tržište počnu vraćati strani investitori to bi moglo postati bitno..
[/quote]

Primjer: frend me pita šta kupiti ja mu savjetujem ATPL, a on meni zašto baš njih, po čem su oni tako dobri perspektivni… Nije neki zgubidan -visoko obrazovan, karijera zavidna, pun para k’o brod, ulaže gdje stigne (godinama), a pojma nema zašto bi bilo dobro kupiti ATPL.
Eto primjer iz života koji potvrđuje vaše tvrdnje.
Ali ja sam o tome pisao još prije nekoliko mjeseci pa me zasula kuljama "iskusna" ekipa toliko iskusna da sada sanja da ovu godinu završi na pozitivnoj nuli.
[lol] [thumbsup]

Izgleda da ce i danas BDI ici dole

Panamax Curve:
tc avg: $73822 (DOWN 1599) Bid: ask
q34 08 74,125 74,750
q3 08 73,250 74,000
q4 08 75,000 75,500
q1 09 70,000 70,500
12mos (jan09) 64,000 64,500
12mos (jan10) 45,000 45,500
12mos (jan11) 34,000 35,000
___________________________
[cry] [cry] [cry] [cry]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Baltic Indices 17/07/2008 BDI 9059 (-33) BCI 13336 (+117) BPI 8983 (-198) BSI 5423 (-28) BHSI 2640 (-3) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $155645(+811) BPITCavg $72238(-1584) BSITCavg $56707(-291) BHSITCavg $38451(-16)

nazalost upravu

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Izgleda da ce i danas BDI ici dole

Panamax Curve:
tc avg: $73822 (DOWN 1599) Bid: ask
q34 08 74,125 74,750
q3 08 73,250 74,000
q4 08 75,000 75,500
q1 09 70,000 70,500
12mos (jan09) 64,000 64,500
12mos (jan10) 45,000 45,500
12mos (jan11) 34,000 35,000
___________________________
[cry] [cry] [cry] [cry]

Zar ti se stvarno ne čini važnije kud će INA tj. CROBEX? ( shodno tome prilažem trenutnu K&P na IGH kao blji indikator [cool] )

Fakat ne kužim gdje je taj silni spot od Atlantske po kojem bi ona toliko ovisila o BDI-u? BDI možda može poslužiti kao neki okvir za procjenu cijena za nove tc-e, ali pratiti na dnevnoj bazi korelaciju BDI-a i ATPL naprosto se ne čini smislenim. Rekla bih da je o tome već dosta napisano od ljudi koji se u to razumiju više od mene, pa neću dalje drviti po tome.

Ukratko, rekla bih da su za procjenu short term cijene Atlanstke važnija INA (da ne velim OMV) i vijesti koje očekujemo sa skupštine, uz naravno opći sentiment na našem i (manje na) svjetskom tržištu.

P.S. vjerujem da nas se većina slaže da će redovni Q2 prihod biti negdje blizu onom iz Q1.

@Q11
kad vec pitas….reci mi a kam to ide crobex??? gore?? bas nevidim da prati svoje europske prijatelje.
Kazes INA..koliko vidim ni ona neide nikam.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,7,17,ina_mol,126821.jl
eto ti koga da gledas kam ce nas buvljak kad mi vec stisces te jednice
IGH…pa ni stranicu ranije si napisala ( ak se nevaram ) da treba uloziti u marketing ili biti Jure da bi poletili. No u ovim vremenima ni Jure nemoze IGH-u pomoc..
Sto se tice izvjesca za 2Q ..daoo bog na boljem od 1Q.. a moze i duplo losijem ak mi narastemo na 3500..hehehe

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close