ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…Ne..Sad ipak dokupljujem…Nisam baš tak blesav da nekome poklanjam zabadava, a i ne gori mi pod nogama…A na građevinarima sam dobro zaradio..osim tehnike.

Kako sad dokupljujes? Ti si sigurno neki mazohist kad kupujes dionice firme cijoj Upravi ne vjerujes…ccccc…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

…Sakai..u ovom poslu ne vjerujem nikome…Ako te baš zanima presložio sam većinu portfelja u ATPL jer ću možda u kupnju nekretnina pa mi treba likvidna dionica koja će na jesen po mom uvjerenju odraditi svoje nakon što se ekipa iz uprave namiri narednih dana…a to ćeš tek vidjeti i po kojim cijenama..uostalom to su i najavili..
Quo Vadis…Kad sam rekao da dokupljujem nisam rekao da to radim istog momenta…nekakva lova će mi legnut ovaj i sljedeći tjedan….Vidjet ćemo na koliko će ekipa pokušati srušiti cijenu pa da se ukrca.
Iskreno…nisam nešto uspješan na ovoj ATPL…Prva kupnja na 3500 pa onda 3000, 2800, 2500, 2350..
i svaki put me iznenade koliko to još može dole..
…Ali uz PTKM ovo mi je trenutno najsigurnija dionica….
…I da.. stvarno se zadnjih mjeseci osjećam ko mazohist…svaki višak love upucavam u dionice, a ono sve niže…samo vidjet ćemo krajem godine tko je popušio…I još uvijek vjerujem da će INGRA kad tad na 70k….

BDI nam opet kreće preko 10.000 bodova kolko se ja razumijem u stvari. Šta ti o tome misliš Sakai?



Smootko,

Je li ides ti na Skupstinu?
Sta cemo s onim ponistavanjem?

Kako sad stvari stoje ići ću.. a nabacit ćemo ideju u poluvremenu pa da vidimo kakav im je stav.
[/quote]

Cuj, nabaci ti u poluvremenu sljedecu spiku:

Slusajte, kapeatani…. ocito je da vam brodarenje ide i tu ste dobri. Ali, ovo s dionicama i trzistem kapitala vam bas i ne lezi (osim za privatne dobitke).

Imate firmu koja se trzi uz veliki diskont u odnosu na slicne firme na stranim burzama i poslovne rezultate ATPL jer je dionica zatocenica stanja na ZSE, odnosno nedostatka likvidnosti pa onda svi prodaju ATPL da namire svoje potrebe za gotovinom.

Problem je sto su druge brodarske kompanije ko sipak pune gotovine i sigurno bi vrlo rado kupile firmu koja upravo preuzima nove brodove na vrhuncu konjukturnog razdoblja. I to jos ispod cijene.
Obzirom da je trezor vrlo blizu ogranicenja od 10%, nemate bas puno maneverskog prostora.

Stoga, pametno bi bilo da vi istodobno s kupovinom dionica, njih i ponistavate. Inace, kad dode prva ozbiljna ponuda za preuzimanje, svi ce prodati bez razmisljanja jer kretanje cijene dionice nije ohrabrujuce.

OK, mozda mozes malo promijeniti uvodnu recenicu
[lol]




Smootko,

Je li ides ti na Skupstinu?
Sta cemo s onim ponistavanjem?

Kako sad stvari stoje ići ću.. a nabacit ćemo ideju u poluvremenu pa da vidimo kakav im je stav.
[/quote]

Cuj, nabaci ti u poluvremenu sljedecu spiku:

Slusajte, kapeatani…. ocito je da vam brodarenje ide i tu ste dobri. Ali, ovo s dionicama i trzistem kapitala vam bas i ne lezi (osim za privatne dobitke).

Imate firmu koja se trzi uz veliki diskont u odnosu na slicne firme na stranim burzama i poslovne rezultate ATPL jer je dionica zatocenica stanja na ZSE, odnosno nedostatka likvidnosti pa onda svi prodaju ATPL da namire svoje potrebe za gotovinom.

Problem je sto su druge brodarske kompanije ko sipak pune gotovine i sigurno bi vrlo rado kupile firmu koja upravo preuzima nove brodove na vrhuncu konjukturnog razdoblja. I to jos ispod cijene.
Obzirom da je trezor vrlo blizu ogranicenja od 10%, nemate bas puno maneverskog prostora.

Stoga, pametno bi bilo da vi istodobno s kupovinom dionica, njih i ponistavate. Inace, kad dode prva ozbiljna ponuda za preuzimanje, svi ce prodati bez razmisljanja jer kretanje cijene dionice nije ohrabrujuce.

OK, mozda mozes malo promijeniti uvodnu recenicu
[lol]
[/quote]

Marko. čitaš mi misli,

Smootko, uvali im ovo!!

Joj što mi je žao što ne mogu ići
[sad]

I'LL BE BACK

. ………jutro

– Dosta se spominje uprava …..
– Kao i svaka druga uprava (gradska , državna ….) tako i ova od ATPL , ima svoje fanove …..
– Nisam baš uvjeren u neku "dalekovidnost" koja im se ovdje pripisivala , jednostavno im
konjuktura ide na ruku ….. , vozarine su visoko , a možda će i još više , nisu vezani za
regiju ….. i sl.
– Uglavnom , sa flotom od cca. milijardu $ , zaraditi toliko koliko se zaradilo i nije neki
"biznis" , (neka mi oproste "navijači" , ali IGH ima neku oronulu zgradicu i dva šestara ,pa
proizvodi lovu …. [smiley])

– Koliko su neki potezi u ovoj fazi na tržištu kapitala štetili , ne znam , ali sigurno nisu
pomogli …. (mislim na prodaje (ili otpuštanje) od strane uprave ) , a to govori o pravim
odlukama u pravo vrijeme ……
….. ili krivim …..

– ATPL sigurno prati CROBEX , ali uz neke "marketinške" poteze , mogla ga je pratiti i
sa cca. 20-30% većom trenutnom vrijednošću , što osim relativnog veselja dioničara (jer
mi bi onda govorili kako smo još podcijenjeni po FA) , to bi imali i elegantniji pristup tržitu
novca (krediti , jamstva i sl…)

– Evo …. , pogled iz Zagrebačke perspektive …..

– No nije sve u novcu …… , kako su me žene prestale zanimati , ionako ne znam što ću
sa njim …… (sa novcem ) [smiley]

Dr M Wagner

Zainteresiraj se za muskarce.
To ti je sada popularno.


. ………jutro
– Dosta se spominje uprava …..
– Kao i svaka druga uprava (gradska , državna ….) tako i ova od ATPL , ima svoje fanove …..
– Nisam baš uvjeren u neku "dalekovidnost" koja im se ovdje pripisivala , jednostavno im
konjuktura ide na ruku ….. , vozarine su visoko , a možda će i još više , nisu vezani za
regiju ….. i sl.
– Uglavnom , sa flotom od cca. milijardu $ , zaraditi toliko koliko se zaradilo i nije neki
"biznis" , (neka mi oproste "navijači" , ali IGH ima neku oronulu zgradicu i dva šestara ,pa
proizvodi lovu …. [smiley])
– Koliko su neki potezi u ovoj fazi na tržištu kapitala štetili , ne znam , ali sigurno nisu
pomogli …. (mislim na prodaje (ili otpuštanje) od strane uprave ) , a to govori o pravim
odlukama u pravo vrijeme ……
….. ili krivim …..
– ATPL sigurno prati CROBEX , ali uz neke "marketinške" poteze , mogla ga je pratiti i
sa cca. 20-30% većom trenutnom vrijednošću , što osim relativnog veselja dioničara (jer
mi bi onda govorili kako smo još podcijenjeni po FA) , to bi imali i elegantniji pristup tržitu
novca (krediti , jamstva i sl…)
– Evo …. , pogled iz Zagrebačke perspektive …..
– No nije sve u novcu …… , kako su me žene prestale zanimati , ionako ne znam što ću
sa njim …… (sa novcem ) [smiley]
Dr M Wagner

Koliko…svega!
I onda se pitate zašto oni koji znaju ne žele napisat na forumu zašto je Lonza otpustio dionice, ili zašto i od koga će firma kupovat svoje dionice, ili što nas čeka iza Skupštine…ili…
Zašto bi to netko i napisao među svemu ovome?!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


. ………jutro

– No nije sve u novcu …… , kako su me žene prestale zanimati , ionako ne znam što ću
sa njim …… (sa novcem ) [smiley]

Dr M Wagner

ima puno načina za potrošiti novac, recimo počni kockati ili pudrati nos, vrlo brzo više nećeš imati novaca [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


I onda se pitate zašto oni koji znaju ne žele napisat na forumu zašto je Lonza otpustio dionice, ili zašto i od koga će firma kupovat svoje dionice, ili što nas čeka iza Skupštine…ili…
Zašto bi to netko i napisao među svemu ovome?!

ajde misko razveži jezik. evo možeš to napisati na mojnovac.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

… onda gospodo približava se skupština!!!
šta mislite ima li dobrih vijesti da nas izvuće iz ove letargije!!!!
možda povećaju dividendu!!!! hi,hi,hi,… [lol]

Four Star General

– ATPL sigurno prati CROBEX , ali uz neke "marketinške" poteze , mogla ga je pratiti i
sa cca. 20-30% većom trenutnom vrijednošću , što osim relativnog veselja dioničara (jer
mi bi onda govorili kako smo još podcijenjeni po FA) , to bi imali i elegantniji pristup tržitu
novca (krediti , jamstva i sl…)

Potpuno se slažem, MARKETING!!!!!!!!!!!!!!
Jure Radić sklopi posao od nakon kojeg ako mu ostane milju eura biti će uspjeh, malo se slika s Mesićem i eto sutra IGH u blokadi.
Atlanska udvostruči dobit, na buisnes hr izađe da situacija može biti samo gora ( krivo tumačenje nekog polu novinarčića), nitko ne reagira mi skočimo 2% i sutra opet polako tonemo i nikom ništa.Al dobro ima i gorih od nas, TNPL npr, valjaju se u kešu a vidi ih sad

semper fidelis

New Report

Close