ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Po mom proračunu 2008 cca 1500 000 000 dobiti ako cijene vozarina nastave ovako rasti na ovim razinama PE na ovoj razini cijene od 3560 cca 3 do 3.5 Sada računajte targete

kolega , slicne sam brojke i ja dobio tocnije oko milijardu i četiri stotine milijuna !!!!!kuna dobiti u grubo!!!!!

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]


” Ovaj novi bulker sto je dosao ULPL, koje je to klase? Iliti, kolko bi se trebalo zaljepit za njega na spot-u?

Bosun ti je odgovorio a ja mislim da je 52500 DWT. Cijena mu je preko 50000 dnevno na godinu dana. Izbrisao sam zadnji Platou pa ti ne mogu preciznije

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

rocky
Jel se sjeća netko koliko je Floki iskrcao komada ATPL kad je izlazio?

ako je Floko izlazio mislim da je jos uvjek pod skrbnickim HPB Aureus Equity za ogromnom kolicinom.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


ULPL će omati ukupno 400 000 dionica,a cijena mu je 3.560,00 kn ATPL ima 1.362 260 dionica,a cijena joj je 3.560,00 kn. ATPL je ove godine odradila rast sa 900 na 3560kn. ULPL je odradila rast sa 2056 na 3560kn. ULPL P/E = 11,9 ATPL P/E = 44,7 http://www2.fima.com/pdf/fondovi/200710/20071004_dionice_report.pdf

Hm. Izvjesca ULPL uzimam sa dobrom rezervom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

KNECHT19:

Gledaj str. 2 – pod “TRANSPORT” http://www2.fima.com/pdf/fondovi/200710/20071011_dionice_report.pdf Piše: ATPL P/E = 46,2 Ionako to ništa ne znači – jel tako?

hm…koristiti podatke iz 2006. je vrlo nezahvalno za business. abacus nudi drugi P/E…jos veci…(za 2007, treci mjesec)….poanta jest…tekicu u ruke i ajmo racunati sami…

Mea culpa -sory

Izgleda, da P/E od 46,2 se stvarno odnosi na prošlu godinu. Za ovu godinu 07e Fima navodi podatak P/E =21,5.

Osobno sada najviše vjerujem Geronimu, koji navodi, da bi PE na ovoj razini cijene od 3560 mogao biti cca 3 do 3.5 . A ako je to tako, onda dionica uz sve brodove, koji još stižu stvarno vrijedi.

Jel zna još ko neki drugi link iz kojeg bi se mogli vidjeti osnovni fund. pokazatelji za ATPL?


Druga stvar je da bi molio kolege koji pišu o Jadroplovu, Uljanik Plovidbi i drugim plovidbama da to pišu na pripadajućim temama, a ne na temi Atlantska Plovidba.

Kolega osjecam se prozvan . Pogledaj jos jednom moj post pa ces vidjet da sam pricao o trzistu dionica u Hrvata generalno sa akcentom na brodare i htio kazati da je kod nas nezahvalno prognozirati a bilo je vezano za izlaznu strategiju iz ATPL. No hard feelings!!!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Jel se sjeća netko koliko je Floki iskrcao komada ATPL kad je izlazio?

Meni se čini da K.Floričić ne voli kad brodar odstupi od core businessa i počne ulagat u turizam. Mislim da se njegov izlazak poklapa s počecima ulaganja atpl u hotele; sad vidimo da izlazi iz ulpl a i oni su najavili izlet u turističke vode… My two cents

All shipping lanes lead to China.


Kolega osjecam se prozvan . Pogledaj jos jednom moj post pa ces vidjet da sam pricao o trzistu dionica u Hrvata generalno sa akcentom na brodare i htio kazati da je kod nas nezahvalno prognozirati a bilo je vezano za izlaznu strategiju iz ATPL. No hard feelings!!!

Nisam uopće mislio na vas kolega.
Druge kolege su bile u pitanju, never mind.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Gospodo sutra bi trebao biti poseban dan.
Dan za slavlje.
Nemoj da netko nije obukao svečano odijelo i uglancao cipele.
Stiže nam brod Imperijal, brat blizanac Libertasa.
Brodina od 75 000 MT koja će zarađivati 90 000 dolara na dan.
One neodlučne ću podsjetiti da burza sutra radi samo do 14h.
Da ne bi zadavali naloge za kupnju prekasno

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

sakai:

KNECHT19:

Gledaj str. 2 – pod “TRANSPORT” http://www2.fima.com/pdf/fondovi/200710/20071011_dionice_report.pdf Piše: ATPL P/E = 46,2 Ionako to ništa ne znači – jel tako?

hm…koristiti podatke iz 2006. je vrlo nezahvalno za business. abacus nudi drugi P/E…jos veci…(za 2007, treci mjesec)….poanta jest…tekicu u ruke i ajmo racunati sami…

Mea culpa -sory

Izgleda, da P/E od 46,2 se stvarno odnosi na prošlu godinu. Za ovu godinu 07e Fima navodi podatak P/E =21,5.

Osobno sada najviše vjerujem Geronimu, koji navodi, da bi PE na ovoj razini cijene od 3560 mogao biti cca 3 do 3.5 . A ako je to tako, onda dionica uz sve brodove, koji još stižu stvarno vrijedi.

Jel zna još ko neki drugi link iz kojeg bi se mogli vidjeti osnovni fund. pokazatelji za ATPL?

Kolega to je izračun sa novim brodovima

SAM PROTIV SVIH


Gospodo sutra bi trebao biti poseban dan.
Dan za slavlje.
Nemoj da netko nije obukao svečano odijelo i uglancao cipele.
Stiže nam brod Imperijal, brat blizanac Libertasa.
Brodina od 75 000 MT koja će zarađivati 90 000 dolara na dan.
One neodlučne ću podsjetiti da burza sutra radi samo do 14h.
Da ne bi zadavali naloge za kupnju prekasno

Obećajem oblačim odijelo i već sam sada počeo glancati cipele[smiley2]

SAM PROTIV SVIH

“Nastavak rasta Atlantske plovidbe

12.10.2007 7:30:00 | Powered by poslovni.hr
Brodarski je sektor, uz građevinski, već tjednima najprivlačniji brojnim ulagačima na Zagrebačkoj burzi. Može se reći da su hrvatski investitori čak ispred svjetskih burzi gdje su tek za jučerašnjeg trgovanja brodari počeli doživljavati veliki rast i to uslijed povećanja vozarina.”

Pa dobro gdje ovi ljudi žive? Napisati da su svjetske burze tek jučer reagirale na brodare je u najmanju ruku neinformirano odnosno suludo. Bolje bi bilo da su napisali da naša burza još nije reagirala. Pogledajte rast DRYs-a, Diane, Maritime-a i ostalih pa onda ponovno napišite tekst cijenjeni novinari.

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close