ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[odluka o trezorskom šopingu vjerovatno znači da će uprava još prodavati…

vjerojatno, ali takav je slučaj i kod drugih dionica pa se tu ATPL ni po čemu ne ističe
bolje uprava nego ESOP [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Koliko mi je poznato, tijekom ožujka prodavali su gosp. Jerković 1000 kom i gosp. Šurković 200 kom, te je lako moguće da još netko napravi sličan potez. Očito im je irelevantna cijena dionice, kad im trebaju novci prodaju i gotovo. Istresanje u ožujku dobro je oborilo cijenu (prvi silazak ATPL do 2000), toga se dobro sjećam.. zapisano mi je u centralnom živčanom sustavu.

———————-
Valjalo bi im na GS reći (zamoliti) da ne iskrcavaju više od 200-1000 dionica dnevno, ovisno o pesimizmu-optimizmu na burzi.. kad već neće da nam najave unaprijed. Siguran sam da tako radi čak i George Economou [lol]


Koliko je meni poznato Jerković je prodavao jer je kupovao stan u Zagrebu a i kod Lonze se radi o nekretnini (bar se tako priča po selu),inače novost je da je posada otputovala na primopredaju Zagreba a i Konavle će izgleda u prodaju prije Hangerovog favorita Jadrana (ja opet pokušavam pogodit pa vidjet ćemo).

IMT?



[odluka o trezorskom šopingu vjerovatno znači da će uprava još prodavati…

vjerojatno, ali takav je slučaj i kod drugih dionica pa se tu ATPL ni po čemu ne ističe
bolje uprava nego ESOP [thumbsup]
[/quote]
bolje atpl nego thnk [kiss]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




[odluka o trezorskom šopingu vjerovatno znači da će uprava još prodavati…

[/quote]
bolje atpl nego thnk [kiss]
[/quote]

Bolje k…c u ruci nego ruka u k…u [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ih, još nešto…
evo kako se brani dionica.

pogledajte što trezor radi u 11:11

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=ULPL-R-A&datum=11.7.2008

plaćam ćevape i pivu ako vidiš ovu dionicu dulje od 1 sata na cijeni od ispod 2k kn.

so far so good…

prema linku sam zaključio da se radi o ulpl.
evo svih transakcija danas…nekako mi se ne poklapa s podacima s limun-a..ili ja ne znam čitati.

…U P.M. Gdje god uđem uprava se iskrcava….Kad se samo sjetim INGRE, ZABE, IPKK…
Fućka se živo frajerima za male dioničare…Dobili dionice za kikiriki i kad im treba love istovaraju bez imalo takta. Za to vrijeme firma otkupljuje dionice na tržištu i na kraju godine opet dobiju mukte bonuse u dionicama bez kune plaćenog poreza…
Sve je to još uvijek balkanska krčma..ma koliko mi šutjeli o tome…


Koliko je meni poznato Jerković je prodavao jer je kupovao stan u Zagrebu a i kod Lonze se radi o nekretnini (bar se tako priča po selu),inače novost je da je posada otputovala na primopredaju Zagreba a i Konavle će izgleda u prodaju prije Hangerovog favorita Jadrana (ja opet pokušavam pogodit pa vidjet ćemo).

Kakav nam je ostatak VIP lože (Top10)? Jel gospar Uskoković stambeno situiran bar na 2-3 mjesta.. imaju li djece koja upisuju faks ove godine te bi htjeli živjeti u vlastitom stanu u Zagrebu? Možda je nekom vozni park prešao 5 godina starosti? Garaže imaju? Jel se netko od njih kladio s ekipom iz Barske plovidbe na pobjedu Hrvatske protiv CG u vaterpolu?

Ukratko, ako im već treba novac, nek dignu kredit uz zalog dionica, poslije ih prodaju po višoj cijeni a razliku nek daju meni.. 🙂

Explorer, koji su ti izvori.. grah, kava, karte, numerologija.. okreneš svoj sretan broj koji počinje sa 098…?:)

Možda je čovjek kupovao Inu koju misli kasnije prodati i ponovo se vratiti u ATPL po niskoj cijeni jer zna nešto što mi ne znamo.


BTW, sudeći po ovome:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 120.700 8,65 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. LONZA VLAHO 58.551 4,20 Osnovni račun
6. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 54.142 3,88 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 49.070 3,52 Skrb. račun
10. HPB D.D. 38.399 2,75 Skrb. račun
Ukupno: 50,56

..gosp. Lonza sa novim stanjem (54.051 kom) ide na 7. mjesto iza gosp. Jerkovića. Zna li netko može li se sličan potez očekivati od gosp. Uskokovića? Kakva im je dosadašnja praksa?
Koliko mi je poznato, tijekom ožujka prodavali su gosp. Jerković 1000 kom i gosp. Šurković 200 kom, te je lako moguće da još netko napravi sličan potez. Očito im je irelevantna cijena dionice, kad im trebaju novci prodaju i gotovo. Istresanje u ožujku dobro je oborilo cijenu (prvi silazak ATPL do 2000), toga se dobro sjećam.. zapisano mi je u centralnom živčanom sustavu.

———————-
Valjalo bi im na GS reći (zamoliti) da ne iskrcavaju više od 200-1000 dionica dnevno, ovisno o pesimizmu-optimizmu na burzi.. kad već neće da nam najave unaprijed. Siguran sam da tako radi čak i George Economou [lol]

Jednostavnije im je i brže prodati nešto dionica nego dizati kredit za kupnju jahte. Tako bi se i ja ponašao da sam na njihovom mjestu. No, ne brinite za Upravu, snaći će se ljudi, a Vlaho Lonza je genijalac od kojeg svi imamo koristi, a uz to čovjek radi 12 sati dnevno, pa bi li trebao komercijalni direktor ATPL biti socijalni slučaj. Nemojte bez razloga biti ljubomorni.
Inače, obzirom na likvidnost na INA, sumnjam da će do listopada neka druga dionica "uzletiti", tako da je kratkoročno sve vezano za priču o INA-Mol-OMV, drugo je sekundarno na zse. Nema novaca za više dobrih projekata u isto vrijeme. Bilo bi lijepo da se riješe Konavle i Jadran do kraja godine, to bi značilo da sa vjetnamcima neće biti dodatnih kašnjenja. Pracat će ugovoriti po sličnim uvjetima i na isti period kao Zagreb, u suprotnom ide na kraći t/c. Morat ću malo podići target. [tongue]



Koliko je meni poznato Jerković je prodavao jer je kupovao stan u Zagrebu a i kod Lonze se radi o nekretnini (bar se tako priča po selu),inače novost je da je posada otputovala na primopredaju Zagreba a i Konavle će izgleda u prodaju prije Hangerovog favorita Jadrana (ja opet pokušavam pogodit pa vidjet ćemo).

Kakav nam je ostatak VIP lože (Top10)? Jel gospar Uskoković stambeno situiran bar na 2-3 mjesta.. imaju li djece koja upisuju faks ove godine te bi htjeli živjeti u vlastitom stanu u Zagrebu? Možda je nekom vozni park prešao 5 godina starosti? Garaže imaju? Jel se netko od njih kladio s ekipom iz Barske plovidbe na pobjedu Hrvatske protiv CG u vaterpolu?

Ukratko, ako im već treba novac, nek dignu kredit uz zalog dionica, poslije ih prodaju po višoj cijeni a razliku nek daju meni.. 🙂

Explorer, koji su ti izvori.. grah, kava, karte, numerologija.. okreneš svoj sretan broj koji počinje sa 098…?:)
[/quote]
kava i 091…….

IMT?



ih, još nešto…
evo kako se brani dionica.

pogledajte što trezor radi u 11:11

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=ULPL-R-A&datum=11.7.2008

plaćam ćevape i pivu ako vidiš ovu dionicu dulje od 1 sata na cijeni od ispod 2k kn.

so far so good…

prema linku sam zaključio da se radi o ulpl.
evo svih transakcija danas…nekako mi se ne poklapa s podacima s limun-a..ili ja ne znam čitati.
[/quote]

točno ti se otvorilo i znaš čitati. samo sam htio ukazati kako management druge firme trezorskim dionicama ulijeće kad je frka. dao sam primjer ulpl – primjer kad je blokom obranjena dionica u 11:11.
hanger ti je to malo elaborirao.



ih, još nešto…
evo kako se brani dionica.

pogledajte što trezor radi u 11:11

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=ULPL-R-A&datum=11.7.2008

plaćam ćevape i pivu ako vidiš ovu dionicu dulje od 1 sata na cijeni od ispod 2k kn.

so far so good…

prema linku sam zaključio da se radi o ulpl.
evo svih transakcija danas…nekako mi se ne poklapa s podacima s limun-a..ili ja ne znam čitati.
[/quote]

New Report

Close