ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo samo neke fundamentalne činjenice vezane za Atlantsku plovidbu, dolazi prvi brod Zagreb iz Kine sredinom sedmog mjeseca, dolazi Miho Pracat sredinom osmog mjeseca, skupština je 18.07.08 koja će ovlastiti upravu da kupi trezorske dionice. I nakon kupnje trezora, vjerovatno će kap.Jerković najavit (kao i za prvi kvartal) rezultate Atlantske plovidbe za prvo polugodište.
Ovo nije nagovor na kupnju dionica Atlantske plovidbe iako ih ja imam. Odluku o kupnji i prodaji svaki investitor donosi sam.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

11.7.2008 Atlantska plovidba d.d. – prijedlozi odluka Glavne skupštine

http://www.zse.hr/default.aspx?id=20787

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn
e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;
tako da se 14.4.2008. ne bi smio više ponoviti.
a sad… koliko će ciculjit-miculjit na ovoj razini, bog dragi zna. očekujem skok do 01.09 za barem (vrlo skromnih) 10%. dolaskom jeseni dolazi i optimizam na zse.
10% je iznad donje granice obrane.
imam nešto love koju ću umjesto u banku (najgora verzija) ubaciti u atpl. u banci dobijem za 2 mjeseca cca 1%.
uj, dokle je crobex došao kad moram misliti da li uložiti u banku ili u turbo podcijenjenu kvalitetnu dionicu…

Evo i mene nazad. Usao malo po najnizoj, a za ostale sam doplatio desetak kn.
Nisam cicija nisam.
Moram reci da se u ovoj dionici najbolje osjecam. [cool]


evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše “između redaka”?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;

Iako mi je jako drago da su dali okvire i da su spremni kupovati, nekako mi logički ne ide u glavu najniža plativa cijena. Zar kada je nešto prejeftino prestajemo kupovati? Što ako cijena slučajno padne na 1999,99kn, onda će prestati kupovati i pustiti je da padne ko kamen? Tko će je vratiti na 2000,00 da je oni prihvate i opet krenu kupovati?

Oke, oke, razmišljam naglas, ne mogu si pomoći. Sve je u redu. [smiley]


a sad… koliko će ciculjit-miculjit na ovoj razini, bog dragi zna. očekujem skok do 01.09 za barem (vrlo skromnih) 10%. dolaskom jeseni dolazi i optimizam na zse.

Samo da ne bude ko početkom godine, kada smo čekali fond managere da se vrate sa skijanja. [sealed]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše "između redaka"?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!
[/quote]

Dobar komentar!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše "između redaka"?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!
[/quote]

Dobar komentar!
[/quote]

jel komentar ide na račun povećeg free floata?



e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;

Iako mi je jako drago da su dali okvire i da su spremni kupovati, nekako mi logički ne ide u glavu najniža plativa cijena. Zar kada je nešto prejeftino prestajemo kupovati? Što ako cijena slučajno padne na 1999,99kn, onda će prestati kupovati i pustiti je da padne ko kamen? Tko će je vratiti na 2000,00 da je oni prihvate i opet krenu kupovati?

Oke, oke, razmišljam naglas, ne mogu si pomoći. Sve je u redu. [smiley]


a sad… koliko će ciculjit-miculjit na ovoj razini, bog dragi zna. očekujem skok do 01.09 za barem (vrlo skromnih) 10%. dolaskom jeseni dolazi i optimizam na zse.

Samo da ne bude ko početkom godine, kada smo čekali fond managere da se vrate sa skijanja. [sealed]
[/quote]

ako padne cijena na 1xyz kn, trezor nastupa kupovinom/diktiranjem tržišta sa najnižom cijenom od 2k kn, koja je, recimo, u ovom slučaju, maksimalna. isto tako je odluka da je trezor prati do 3500 kn, dalje tržište diktira cijenu.
ima dosta velik free float i moguće je strmopizdnuće samo uz fakat veliki pad, kad bi trezor posjekao granu na kojoj sjedi u namjeri da je obrani.
hm… miško veli "zašto bi netko trebao spašavati male dioničare?". ne bi male dioničare, nego sebe.
ne laje pas zbog sela, nego zbog sebe.

ih, još nešto…
evo kako se brani dionica.

pogledajte što trezor radi u 11:11

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=ULPL-R-A&datum=11.7.2008

plaćam ćevape i pivu ako vidiš ovu dionicu dulje od 1 sata na cijeni od ispod 2k kn.

so far so good…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1210-08-ATPL_otpustanje.doc

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

evo zašto atlantska nije išla gore
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1210-08-ATPL_otpustanje.doc

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close