ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Indices 10/07/2008 BDI 9313 (+41) BCI 13526 (+28) BPI 9562 (+110) BSI 5520 (-6) BHSI 2626 (+5) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $157414(+691) BPITCavg $76940(+873) BSITCavg $57723(-58) BHSITCavg $38205(+92) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008)

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

S obzirom na jaku prodaju ATPL zadnjih dana, mislim da se nemamo što buniti na ovih 2%. Da nema takvog pritiska prodaje, već bi odavno bili preko 2.500…

Samo vi o BDI… S ovoliko špekulanata od toga slabe koristi… Kako god bilo, netko uvijek naveliko prodaje ATPL, bilo fondovi, bilo mirovinci, bilo drhtave ili lakome ručice…
Tja… [undecid]

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!


Drage moje optimistične kolege, recite vi sad meni što je ovo s brodarima?! Daleko ispod rasta današnjeg crobex-a…
Kao da fondovi prodaju samo brodare da bi kupili inu. Razočaran sam, pih…

Kad prodaju Inu, kupovaće brodare. [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Vjerojatno da!!Budemo vidli


Samo vi o BDI… S ovoliko špekulanata od toga slabe koristi… Kako god bilo, netko uvijek naveliko prodaje ATPL, bilo fondovi, bilo mirovinci, bilo drhtave ili lakome ručice…
Tja… [undecid]

vjeroj.prodaju oni koji žele u inu
ali, za dan dva kada ina stane , prodat će je i pokušat se vratiti u atpl
samo po kojoj cijeni?

[lol]

[/quote]

vjeroj.prodaju oni koji žele u inu
ali, za dan dva kada ina stane , prodat će je i pokušat se vratiti u atpl
samo po kojoj cijeni?

[lol]
[/quote]

Pa po onoj koju oni budu željeli, naravno. Zar mislimo da mali vode igru?

vjeroj.prodaju oni koji žele u inu
ali, za dan dva kada ina stane , prodat će je i pokušat se vratiti u atpl
samo po kojoj cijeni?

[lol]
[/quote]

Pa po onoj koju oni budu željeli, naravno. Zar mislimo da mali vode igru?
[/quote]

ne mislimo
ali ukrcavanje i iskrcavanje ide sukcesivno, ne svi isti dan, zar ne

neki već danas ulaze, neki će tek za 10 dana
opet super, jer to pruža osnove za kontinuiran rast

Od jutros mi je udio ATPL preko 40% portfelja.
Možda malo rizično ali mislim da je vjerojatnije da ću dobro proći.

Događa se nešto, na prvi pogled posve nelogično, da se najvolatilnija dionica (ili bi bar trebala biti najvolatilnija) kreće u svojim cjenovnim pomacima gore-dolje cicibanovim koracima. Koliko god to može biti frustrirajuće za kratkoročne ulagače mislim da će u konačnici dugoročniji investitori, kao i oni koji to namjeravaju slijedećih dana postati, biti puno zadovoljniji upravo ovakvim tijekom.

Pokazalo se u praksi da se ova dionica obično dobro drži na određenim ´zacrtanim´razinama koje neće baciti investitora u očaj. To znači da iako ponekad ne opravdava naša očekivanja o eksplozivnom kratkoročnom rastu kada sve oko nje raste, jednako tako ne srlja u ponor kada se sve oko nje ruši. To je samo jedan od opipljivijih pokazatelja da dionica doista i vrijedi na tržištu. Ona koliko-toliko ipak drži svoju cijenu u skladu s parametrima koji bi je i trebali definirati, a koje zapravo više ne determinira kretanje crobexa. U prvom redu se odnosi na detaljnije ´praćenje´brodarskih indeksa ili bližih futuresa tih indeksa i zaključivanje da je puno zahvalnije pratiti što se zbiva u samom sektoru nego na INI ili HT-u.
A da je takvo što inače normalno u svijestu, pokazuju nam strani brodari koji se kratkoročno gledajući radije drže procjena vlastitog sektora nego vijesti tipa hoće li možda danas Microsoft kupiti Yahoo ili hoće li Engleska danas smanjiti kamatnu stopu.

Vrlo glupa situacija se danas dogodila da je crobex porastao za priličnih 3,7% dok praktički sve europske burze (i dobar dio svjetskih) plivaju u crvenom. INA je samo izgovor za ovakav posve neprikladan rast ostalih dionica. Još mi je i shvatljiva reakcija ulagača u INU, ali povezivanje tog rasta s rastom ostalih i stvaranje umjetnog pozitivnog sentimenta koje se prenosi na ostale dionice je u najmanju ruku pokazatelj nezrelosti ulagača odnosno samog tržišta. I zbog toga, ne znam da li namjerno ili slučajno, ali za svaku je pohvalu reakcija koja se odrazila na ATPL. Da, 1,5% rasta je sasvim dovoljno i na kraju krajeva jedna priča za sebe koja će se pokazati vrijednom kad se zaista sva nezrelost koja se događa oko crobexa raspline i sve spadne na niske grane. A tada će se po muci poznati junaci.

Sve u svemu mislim da su mali ulagači još jednom popušili foru velikih, a to će se osjetiti vjerujem već idućih dana. I ako se baš netko osjetio pozvanim da ovih dana ide u kupovinu bit će mu puno draže ako je uložio novac u ATPL, jer i da se sve u crobexu počne nepovratno rušiti, neće ATPL daleko…

ništa strašno – ne pratimo kretanja stranih burzovnih indexa.
RH fenomen je INA koja će debelo povući za sobom i brodare.
mislim da možemo probiti crobex 4000 na valu INA-e i dovesti u sigurnu luku atpl ra preko 3000,00 kn po dionici prije stagnacije. Naftno ludilo trajat će sigurno do sredine idućeg tjedna, a kao najvolatilnija nakon obustave trgovanja INA-nim dionicama pokazala se upravo atpl:
INA-R-A 3.039,00 42.936,19
ATPL-R-A 2.420,00 16.241,92
HT-R-A 277,90 8.782,75
ADRS-P-A 384,00 6.639,91
ATGR-R-A 725,00 4.942,57
Pregled trgovine za 10.7.2008

nisam za skrivanje iza skuta stranih burzovnih indeksa ovaj put.

mislim da nitko nije "popušio", niti mali,srednji niti veliki ulagači.
svima je dano. pružite ruku, uzmite koliko Vam treba.

10.7.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 120.700 8,65 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. LONZA VLAHO 58.551 4,20 Osnovni račun
6. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 54.142 3,88 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 49.070 3,52 Skrb. račun -2009
10. HPB D.D. 38.399 2,75 Skrb. račun +15

Ukupno: 50,56

[huh]

Heaven or Las Vegas

New Report

Close