ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Indices 09/07/2008 BDI 9272 (+125) BCI 13498 (+238) BPI 9452 (+217) BSI 5526 (-31) BHSI 2621 (-7) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $156723(+2787) BPITCavg $76067(+1712) BSITCavg $57781(-325) BHSITCavg $38113(-60) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008)

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ehe počelo je padati. ukrcao na 2325 prije koji dan i da sam prije 2 min iskrcao na 2370,00 kn danas 280k – 118 tickera uz 01,2% kupi/prodaj provizije koja iznosi otpr. 3356,00kn zaradio bih oko 1950,00 kn. i dok ukrcam nešta drugo, falio sam već INA na 2700,00 jbg,bila je na 2600 prije ne tako davno…
neću nisam glup
na holdu sam do daljnjeg
a tako želim biti daytrader lol
svaki savjet dobrodošao.
zahvaljujem
zahvaljujem


ehe počelo je padati. ukrcao na 2325 prije koji dan i da sam prije 2 min iskrcao na 2370,00 kn danas 280k – 118 tickera uz 01,2% kupi/prodaj provizije koja iznosi otpr. 3356,00kn zaradio bih oko 1950,00 kn. i dok ukrcam nešta drugo, falio sam već INA na 2700,00 jbg,bila je na 2600 prije ne tako davno…
neću nisam glup
na holdu sam do daljnjeg
a tako želim biti daytrader lol
svaki savjet dobrodošao.
zahvaljujem
zahvaljujem

hold nije osobina daytradera…[lol] šalu na stranu… ne iskrcavaj se iz ATPL da bi kupio INU… mislim da će na ATPL biti kratkoročno veći profit…. to je samo moje mišljenje…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Kako su se samo nagurali na asku…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Neća ATPL tako lako preko 2400. Na žalost…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


dionica je vrlo primamljiva po ovoj cijeni i cak si razmisljam da si je jos piknem ,jedini je problem taj medved kaj se iskrcava
pofuk

Ja bih si isto još piknuo po ovim cijenama, stvarno, jedini problem mi zadaje hrvatski padež instrumental.


Neća ATPL tako lako preko 2400. Na žalost…

Nisam posebno pratio trgovinu pa ne mogu precizno komentirati, ali… nema 2 dana kako sam mislio da ipak neće Ina još preko 2700. Ponedjeljak je potvrdio da je to tako. Ili je samo puno ljudi mislilo isto pa se situacija krenula razvijati u tom smjeru. Bilo kako bilo, danas je na toj istoj Ini nakupina naloga na 2700,00 evaporizirana moćnim bid-om u prvim sekundama trgovanja, a da ostatak dana ne bi bio dosadan, razmontirana je prodaja i na 2800,00.

Potpuno sam uvjeren da će, čim se ostvare uvjeti za to, ta granica od 2400 na ATPL nestati u sekundi, a onda kada kupovni nalozi ugledaju nebo, nebo će im biti i granica.

Disclaimer: još jako puno učim o brodarima generalno i o ATPL specifično, ali moj ratni plan je svaku narednu skucanu kunu ulupati u ovu perspektivnu kompaniju. ’til further notice…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Obzirom da se u mom slučaju radi o pogađanju dobar mi je prosjek 3 od 3 .

Evo pohvale za tu prognozu, a kad smo kod vračanja i pogađanja bilo bi idealno pogoditi 3 bitna pitanja, a to su:
Kada će ATPL na svoj ATH? (plus-minus 7 dana)
Koliki će biti ATH? (plus-minus 50 kn)
Kolika će biti EPS za 2008.g.? (plus-minus 15 kn)

Primamo sve uloge. Za sve pogođeno: koeficijent – upiši sam. [rolleyes]
[/quote]

ATH 21.studenog 4500 kuna, a EPS za 2008. će biti 769 kuna (kad odbijemo trezorske i ubrojimo još i lovu od prodaje Jadrana).
Ograda, ako se realizira zamjena dionica INA-MOL do tog datuma, uz mogućnost da i mali dioničari zamjene dionice kao država za one Mola po istoj cijeni, to će se jako pozitivno odraziti na market, pa dopuštam mogućnost reprize euforije iz kraja 2007, makar za dionice ATPL. Obzirom da novi Zakon o tržištu kapitala donosi značajne promjene u kotaciju JDD, za očekivati je solidan broj delistiranja početkom 2009, pa će u fokus doći mali broj kvalitetnih firmi, a u taj broj svakako ubrajam i ATPL, stoga ovu dionicu držim dugoročno odličnom investicijom.

[/quote]

Evo i moje procjene nabrzaka,
ATH 09.prosinca 2008., 4060 kn, EPS za 2008.g. 724kn.
A vidit ćemo tko je bliži. Moja procjena ATH je malo pomaknuta prema kraju godine, mislim da će tržište kasnije reagirati na sve pristigle podatke do tada. ATH cijena mi je, kako god izgledala drastično smanjena, relativno samo 10% niža od navedenih 4500kn. EPS su slični, slažemo se da neto dobit ipak neće u konačnici prijeći milijun kuna, dakako ovdje neke veće razlike u omjeru tečaja dolar/kuna lako mijenjaju prikazani iznos za desetke milijuna kuna. I slažem se da će ostati vrlo povoljna klima na ovoj dionici tijekom 2009.g. (pa naposlijetku i u vidu veće dividende). Kako god ispalo svakako će biti bolje nego danas…


Potpuno sam uvjeren da će, čim se ostvare uvjeti za to, ta granica od 2400 na ATPL nestati u sekundi, a onda kada kupovni nalozi ugledaju nebo, nebo će im biti i granica.

Disclaimer: još jako puno učim o brodarima generalno i o ATPL specifično, ali moj ratni plan je svaku narednu skucanu kunu ulupati u ovu perspektivnu kompaniju. ’til further notice…

Već smo puno puta vidjeli kako lako i sa velikim prometom se probijaju granice na ATPL. Mislim da je samo pitanje dana kad će se to desiti, a onda će biti kasno za loviti vlak koji je već daleko otišao.

Par puta sam se opekao na ovoj dionici čekajući "još bolju priliku" a da bih na kraju ostao kratkih rukava i morao loviti cijenu u rastu.

ATPL će doći na red čim se malo smiri trgovina sa Inom a mislim da neće moći to još dugo trajati sa takvim intenzitetom.

Trenutno mi je cca 30% portfelja u ATPL, ako krene još jedan odbijanac u okolicu 2300 onda prodajem par drugih dionica i kupujem dodatne količine. [thumbsup]


Moja procjena sutra Atlantska plovidba u pozitivnoj blokadi. A kako će to meni pomoći, bojim se nikako [cool]

Dobro koliko to vas trosi kristalne kugle i grah tresnjevac? Mislim, kamo srece da si u pravu no zivo me zanima na temelju cega ovakva prognoza za dionicu koja ne ide sam tak u blokade.



Moja procjena sutra Atlantska plovidba u pozitivnoj blokadi. A kako će to meni pomoći, bojim se nikako [cool]

Dobro koliko to vas trosi kristalne kugle i grah tresnjevac? Mislim, kamo srece da si u pravu no zivo me zanima na temelju cega ovakva prognoza za dionicu koja ne ide sam tak u blokade.
[/quote]

Kakav grah trešnjevac? šta ti pričaš?

Sutra cu sa zadovoljstvom pokupit ATPL od ovih spekulanata sto ce uletit u INU…

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]



dionica je vrlo primamljiva po ovoj cijeni i cak si razmisljam da si je jos piknem ,jedini je problem taj medved kaj se iskrcava
pofuk

Ja bih si isto još piknuo po ovim cijenama, stvarno, jedini problem mi zadaje hrvatski padež instrumental.


Neća ATPL tako lako preko 2400. Na žalost…

Nisam posebno pratio trgovinu pa ne mogu precizno komentirati, ali… nema 2 dana kako sam mislio da ipak neće Ina još preko 2700. Ponedjeljak je potvrdio da je to tako. Ili je samo puno ljudi mislilo isto pa se situacija krenula razvijati u tom smjeru. Bilo kako bilo, danas je na toj istoj Ini nakupina naloga na 2700,00 evaporizirana moćnim bid-om u prvim sekundama trgovanja, a da ostatak dana ne bi bio dosadan, razmontirana je prodaja i na 2800,00.

Potpuno sam uvjeren da će, čim se ostvare uvjeti za to, ta granica od 2400 na ATPL nestati u sekundi, a onda kada kupovni nalozi ugledaju nebo, nebo će im biti i granica.

Disclaimer: još jako puno učim o brodarima generalno i o ATPL specifično, ali moj ratni plan je svaku narednu skucanu kunu ulupati u ovu perspektivnu kompaniju. ’til further notice…
[/quote]
evo za vasu info ova dionica najverojatnije ide gore kad se onaj medved povuce sa prodaje

New Report

Close